• Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Auda tiek galā ar spēcīgo RFS un izcīna Latvijas kausu futbolā

Patīkamu pārsteigumu Latvijas futbola faniem sagādājuši FK “Auda” futbolisti, kas trešdien Skonto stadionā notikušajā Latvijas kausa finālspēlē, ar rezultātu 1:0 (1:0) uzvarēja RFS vienību. Pirmo reizi kluba vēsturē izcīnot Latvijas kausu, FK “Auda” futbola klubs arī nodrošinājis sev ceļazīmi uz Eirokausiem.

Teju pirms 5. gadiem “Skonto” stadionā tika aizvadīta pēdējā finālspēle Latvijas kausa izcīņā. Šogad, par lielu pārsteigumu, Latvijas virslīgas jaunpienācēja FK “Auda” spēja salauzt spēcīgo un pieredzējušo RFS klubu, tādējādi iegūstot trofeju savā īpašumā.

Jau no pirmajām spēles minūtēm bija redzams, ka tā būs ātrā un notikumiem bagāta. Pirms mača vairāki futbola eksperti paredzēja, ka RFS diktēs spēles gaitu un pārsvarā notikumi risināsies FK “Auda” laukuma pusē, taču tas tā nenotika. Tieši pretēji – spēle sākās ar FK “Auda” pārsvaru un aktīvāku darbību laukumā. Pirmajā puslaikā vairākas reizes abu komandu vārtsargiem nācās glābt savas komandas – lieliski vārtus sargāja RFS vārtsargs Pāvels Šteinbors, kā arī FK “Auda” leģionārs Fabriss Ondoā.

Jau šķita, ka pirmais puslaiks beigsies ar bezvārtu neizšķirtu un intriga turpināsies spēles otrajā puslaikā. Taču īsi pirms pamatlaika beigām, spēles 42. minūtē, Daniils Ulimbaševs izmantojo lielisku izdevību guva vārtus no tuvas distances un izvirzīja savu komandu vadībā ar 1:0. Iesākoties otrajam puslaikam, spēles 53. minūtē  FK “Auda” tika dota iespēja palielināt savu pārsvaru spēlē, kad tika nozīmēts 11 metru soda sitiens uz Pāvela Šteinbora sargātajiem vārtiem, taču Georgijs Minčevs nerealizēja šo lielisko iespēju panākt 2:0.

Šīs kausa fināls bija visnotaļ bagāts ar piešķirtajām dzeltenajām kartītēm – gan RFS gan FK “Auda” komandā tādu bija katrā pa trīm. Spēles laikam sarūkot un notikumiem laukumā saasinoties, mača 78. minūtē sarkano kartīti saņēma pieredzējušais RFS spēlētājs Stefans Paničs. Tas, savukārt, krietni sarežģija Rīgas kluba izredzes atspēlēties, nonākot mazākumā.

FK “Auda” futbola klubam šis bija pirmais Latvijas kausa fināls kluba pastāvēšanas vēsturē, taču RFS finālā piedalījās jau trešo reizi. Jāpiemin, ka šis turnīrs ir nozīmīgs ar to, ka Latvijas kausa ieguvējs nopelna ceļazīmi uz Eirokausiem.

Latvijas kausa izcīņa ir vissenākais futbola turnīrs Latvijā un tas tiek rīkots jau kopš 1936. gada. Visvairāk triumfējis šajā turnīrā ir  Riga “Skonto” futbola klubs, kausu savā īpašumā iegūstot astoņas reizes.