• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Ar Uldriķa nepiedalīšanos Latvijas futbola izlase stāsies pretī Moldovai

Ar Uldriķa nepiedalīšanos Latvijas futbola izlase stāsies pretī Moldovai

Jau kādu laiku Latvijas Futbola federācija medijos lika noprast, ka viens no futbola izlases līderiem, iespējams, nepiedalīsies UEFA Nāciju līgas D grupas spēlē. Trešdien, pirmsspēles notikušajā preses konferencē, Latvijas futbola izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs medijiem apstiprināja baumas – “ir liela varbūtība, ka uzbrucējs Uldriķis nedosies laukumā rītdienas spēlē pret Moldovu” pauda Kazakevičs. Taču spēlei pret Moldovu ir būtiska nozīme – Latvijas futbola izlase var ne tikai nodrošināt sev pirmo vietu grupā, bet arī pirmo reizi vēsturē uzvarēt grupu turnīru bez neviena zaudējuma. 

Dienu pirms svarīgās UEFA Nāciju līgas spēles, izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs kopā ar pamatsastāva aizsargu Robertu Savaļnieku (29) piedalījās preses konferencē. Jau iepriekš ziņojām, ka Robertam Uldriķim (24) savainojuma dēļ nācās izlaist Nīderlandes čempionāta spēli Leuvardenas “Cambuur” sastāvā. Līdz šim nebija īsti simtprocentīga skaidrība par to, cik trauma ir nopietna un vai spēlētājs varēs palīdzēt izlasei mačā pret Moldovu.

“Uldriķis nav pilnībā atguvies no traumas, tāpēc viņa došanās laukumā spēlē pret Moldovu ir vēl uz jautājuma zīmes. Protams, ka mēs ļoti gribam viņu redzēt pamatsastāvā” preses konferencē teica treneris. Par to, kāds būs izlases gala sākumsastāvs, nepieciešams aizvadīt pēdējo pirmsspēles treniņu un veikt pēdējās korekcijas sastāvā. Uzsvars treniņos tiek likts ne tikai uz fizisko sagatavotību, bet arī tiek piestrādāts pie standartsituācijām un kā tās veiksmīgāk realizēt. 

Pats treneris bauda, ka aizvadot pēdējos treniņus, visi izlasē iekļautie spēlētāji ir labā fiziskajā formā un rāda labas kvalitātes futbolu. Tikmēr Latvijas izlases malējais aizsargs Roberts Savaļnieks (29) uzsvēra, ka ir pārliecināts par saviem spēkiem un izlases aizvadītājos treniņos guvis tikai papildus motivāciju un pozitīvas emocijas gaidāmajai spēlei. “Protams, ka vēlamies turpināt uzvaru sēriju, bet nav tā, ka visu laiku tikai par to domājam” pauda Savaļnieks. Nobeidzot pirmsspēles preses konferenci, valstsvienības galvenais treneris vien piebilda, ka spēlei pret Moldovu, Latvijas tiešajiem konkurentiem par pirmo vietu grupā, nevajadzētu atšķirties no citām spēlēm. Nepieciešams spēlet uz visiem simts un demonstrēt labu, kvalitatīvu futbolu kā katrā spēlē.

Atgādinam, ka abu komandu iepriekšējā duelī, Latvijas fubola izlase izbraukuma spēlē svinēja uzvaru pār Moldovas izlasi ar rezultātu 4:2.