• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Volkanovska un Mahačeva revanšs kā galvenais notikums “UFC 294” šovā

Volkanovska un Mahačeva revanšs kā galvenais notikums “UFC 294” šovā

21. oktobra vakarā Apvienotajos Arābu Emirātos Abu Dabī pilsētā slavenajā “Etihad Stadium” norisināsies aizraujošais cīņu vakars “UFC 294”, kura piedāvājumā būs divas augstākā līmeņa cīņas, kā arī vairāki citi potenciāli aizraujoši dueļi. Korekcijas galveno dueļu dalībnieku sastāvā lika mainīt organizācijas sākotnējos plānus, taču izskatās, ka problēmas ir izdevies atrisināt un līdzjutēji varēs baudīt divas ne mazāk saistošas cīņas. Kādas tās būs, un kuri atlēti ir to favorīti?

welcome-offer

Mahačevs vs Volkanovskis II

Šī būs titula cīņa vieglā svara kategorijā (lightweight jeb līdz 70,3 kilogramiem). (oriģināli no Dagestānas) Islams Mahačevs (24 – 1 – 0) ir šī brīža čempions un pēdējo cīņu aizvadīja tieši pret sestdienas vakara pretinieku austrālieti Aleksandru Volkanovski (26 – 2 – 0). Daudzi eksperti un fani uzskata, ka tajā cīņā virsroku ņēmis austrāliešu cīkstonis. Vienīgais pārsvars bija tāds, ka Mahačevs no 25 minūtēm daudz lielāku daļu laika bija kontrolē pār savu pretinieku parterī, kas bija septiņas minūtes un 37 sekundes, kamēr Volkanovskis vien nepilnas trīs minūtes. Tiesa, viņš tā arī nespēja šo pozīciju pārvērst reālā draudā vai izdarīt spēcīgu sitienu sērijas, esot augšā. Turklāt austrālietis izpildīja arī vairāk sitienu (164 pret 95), tostarp “ievērojamo” sitienu (significant strikes), kuri arī vairāk (70 pret 57).

Te gan jāpiebilst, ka Volkanovskis ikdienā necīnās šajā svara kategorijā. Viņš pats ir featherweight (līdz 65,8 kilogramiem) divīzijas čempions un pēc abu pēdējās tikšanās jau paspējis savu titulu aizsargāt. Tomēr bijušā regbija spēlētāja mērķis ir kļūt par tikai piekto cīkstoni UFC vēsturē, kurš spējis būt čempions vienlaicīgi divās svara kategorijās. Mahačevs uzvaras gadījumā gan neiegūs Volkanovska jostu, bet varēs ievērojami nostiprināt savu mantojumu organizācijas vēstures grāmatas ierakstos. Šobrīd dagestānietim ir aktīva 12 uzvaru sērija UFC. 

Tikpat savulaik bija arī Volkanovskim, kura uzvaru “skrējienu” apturēja tieši Mahačevs. Liels iemesls viņa panākumiem ir leģendārais Habibs Nurmagomedovs, kurš gan cīņu laikā vairs nestāv viņa stūrī un treniņu procesā arī nepiedalās. Habibs nolēmis vairāk laika veltīt ģimenei un sev.

Jāatzīmē, ka sākotnēji Mahačevam bija paredzēta cīņa ar jau iepriekš uzveikto un nu jau bijušo vieglā svara divīzijas karali Čārlzu Oliveiru, kurš gan neilgi pirms tās iedzīvojās savainojumā. Brazīlietis bija sev nopelnījis revanša iespēju pēc iespaidīgas uzvaras pirmajā raundā pār Beneilu Dariušu, kurš vairākumā ekspertu ieskatā bija neliels šīs cīņas favorīts. Oliveira pierādīja pretējo, bet diemžēl savainojās… 

Volkanovskis UFC prezidentam Danam Vaitam uzreiz pieteica savu kandidatūru, pat neskatoties uz to, ka viņš savu pēdējo cīņu aizvadīja 9. jūlijā, kamēr dagestānietis 2022. gada izskaņā. Mahačevs ir pārliecinošs cīņas favorīts, neskatoties uz to, ka iepriekšējā cīņa bija sīva. Viņš arī norādījis, ka sagatavošanās posmā bijušas daudzas problēmas, tostarp ar Habiba aiziešanu. Šoreiz viņš apsolījies sarunās ar medijiem izskatīties daudz pārliecinošāk. 

Ja salīdzinām abu cīkstoņu spēcīgās puses, tad Mahačeva gadījumā tās noteikti ir restlinga iemaņas. 11 no visām savas karjeras cīņām viņš uzvarējis tieši piespiežot pretinieku padoties, savukārt pats viņš sevi dabūt zemē ļauj ļoti reti – takedown defence rādītājā viņam ir iespaidīgie 92% !

Kamēr Volkanovskis 52% savu cīņu uzvarējis ar tehnisko nokautu vai nokautu (kopā tādu ir 13) un tikai trīs ir atnākušas no sāpju paņēmienu pielietošanas. Taču jau iepriekšējā abu duelī austrālietis pierādīja – viņš ir gatavs jebkuram notikumu pavērsienam būrī! Cīņa viennozīmīgi būs aizraujoša.

Čimajevs pret Usmanu

Šī ir cīņa, kura, šķiet, notiks gadu vai vismaz divus par vēlu. Vēl nesen vidējā svara (middleweight jeb līdz 77 kilogramiem) kategorijas neapstrīdams karalis bija nigērietis Kamaru Usmans (20 – 3 – 0). Pēc divām cīņām ar britu Leonu Edvardsu, kur abās tika piedzīvoti zaudējumi, pirmajā no tām turklāt ar iespaidīgu nokautu no sitiena ar kāju, Usmans meties iekšā būrī nevis ar, tā saukto, “iesildošo cīņu”, bet uzreiz stājoties pretī vienam no dīvizijas grandiem. Tas ir Hamzats Čimajevs, kuram sākotnēji bija paredzēts duelis ar brazīlieti Paolo Koštu.

Usmans ir otrajā vietā visu laiku visvairāk secīgi izcīnīto uzvaru sarakstā. Līdz 2022. gada augustam viņš uzvarēja 15 cīņās pēc kārtas! Šobrīd viņam ir divu zaudējumu sērija pret Edvardsu un uzkāpt atkal uz uzvaru takas nebūs viegls uzdevums. Čimajevs tiek uzskatīts par cīņas drošu favorītu, tomēr ir dažas nianses, uz kurām būtu jāpievērš uzmanība pirms izdarīt galējus secinājumus.

Čimajevs, protams, ir zvērs. Tāpat viņš no visām sešām cīņām tieši UFC būrī pusē tās noslēdzis pirmajā raundā, reizi otrā sākumā, bet tikai priekšpēdējā cīņā tā pa īsto viņam stājās pretī cienījams pretinieks Gilberta Burnsa personā. Čimajevam gan tika piešķirta uzvara pēc tiesnešu lēmuma, bet savu pēdējo cīņu viņš aizvadījis nedaudz vairāk kā pirms gada. Usmana pauze bijusi mazliet lielāka – par sešiem mēnešiem. Viņam arī tika pārmests, ka, iespējams, otrā zaudējuma pret Edvardsu iemesls meklējams tajā, ka Usmans centies pārāk ātri atgriezties ringā. Tomēr tik iespaidīgi nokauti, lai arī nav retums, bet nav arī tik bieži, varētu prasīt mazliet ilgāku laiku, lai atgūtos. Usmans metās revanšā uzreiz pēc četriem mēnešiem…

Neskatoties uz diviem zaudējumiem, Usmans UFC rangā savā divīzijā ierindots kā nr.1 jeb uzreiz aiz čempiona (tiem tiek izcelts atsevišķs gods). Čimajevs ir ceturtais. Sagaidāms, ka šīs cīņas uzvarētājs tiks pie iespējas cīnīnīties par titulu ar Edvardsa (esošais jostas turētājs) – Kolbija Kovingta dueļa uzvarētāju.

Arī pārējie dueļi nesolās būt garlaicīgi

Saprotams, ka visi prožektori mediju telpā novirzīti uz galveno cīņu dalībniekiem. Tomēr vairāki aizraujoši dueļi solās notikt arī pirms galvenie varoņi kāps būrī. Pilnu cīņu karti var aplūkot šeit. Kopumā bija paredzēti vismaz pieci krievu un brazīliešu cīkstoņu dueļi, tomēr neilgi pirms pasākuma diviem Brazīlijas pārstāvjiem nācās izstāties.

Labā ziņa Latvijas līdzjutējiem ir tā, ka šobrīd paredzēts, ka co – main event ar Usmanu vs Čimajevu varētu sākties ap 22:30 pēc Latvijas laika, kamēr main event ar Mahačevu vs Volkanovski pusstundu – 45 minūtes vēlāk. Lai vērotu cīņu online ir iespējams iegādāties translācijas tiesības PPV (pay per view) formātā

welcome-offer