• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Trakas preses konferences un konstanti apvainojumi. Vai cīņas attaisnos cerības?

Trakas preses konferences un konstanti apvainojumi. Vai cīņas attaisnos cerības?

Kamēr boksa pasaulē valda eiforija, jo nesen kā paziņots par apvienojošo titulu cīņas rīkošanu supersmagajā svarā starp Taisonu Fjūriju un Oleksandru Usiku, tikmēr “nenopietnie bokseri” arī nesnauž. Jau 14. oktobra vakarā Mančestrā gaidāmas divas ļoti izreklamētas cīņas. Tajā piedalīsies jūtuberi KSI jeb pases vārdā Olajide Olatunji pret Taisona jaunāko brāli Tomiju, un ringā kāps arī Logans Pols un Dilans Daniss. Par visu pēc kārtas – par un ap cīņu.

welcome-offer

Interesants cīņu mikslis

Vakara galvenais notikums paredzēts tieši starp KSI un Tomiju Fjūriju. Otrais pēdējā cīņā pēc punktiem pārliecinoši uzvarēja Logana brāli Džeiku, sagādājot viņam pirmo zaudējumu boksa ringā. Te gan jāpiebilst, ka tā bija arī jūtubera pirmā cīņa ar reālu bokseri, nevis ar kādu no izbijušiem cīkstoņiem vai citas jomas pārstāvjiem. Tā Tomijam bijusi ienesīgākā cīņa līdz šim karjerā (un ļoti iespējams visas iepriekš aizvadītās cīņas kopā ņemot). Tiek lēsts, ka Fjūrijs kopā ar 35% pay per view daļu un fiksēto honorāru nopelnījis 4,5 miljonus ASV dolāru.

Šoreiz gan summa noteikti būs mazāka. Kas interesanti – lai arī Fjūrijs ir reāls profesionāls bokseris, sarunās par cīņas rīkošanu viņš nevar būt noteicēja lomā. Tas tādēļ, jo KSI ir daudz lielāka fanu bāze no savas darbības youtube platformā. Tas izpaužās arī abu kopējā bagātības apjomā (net worth) – KSI tie esot 35, bet Fjūrijam… trīs miljoni.

Paredzams, ka šoreiz Fjūrijs iekasēs ap 1,5 – 2 miljoniem, kamēr youtube zvaigzne mazliet vairāk. KSI atšķirībā no Džeika Pola jau bijusi cīņa pret bokseri. Tiesa, tam cīkstonim ir tikai divas uzvaras deviņās cīņās, turklāt seši no tiem piedzīvoti no nokauta. Pārsvarā viņš cīnījies ar citiem savas cunftes pārstāvjiem vai slavenībām.

Slavenais jūtuberis savā pēdējā cīņā gan izcēlās ne šī vārda labākajā nozīmē. KSI cīnījās pret Džo Furnjē, kurš arī pievērsies boksa arodam, vienlaikus esot veiksmīgs uzņēmējs. Par nelaimi KSI, šīs cīņas iznākums oficiāli atzīts netika – no contest.

Fjūrija uzvaru – zaudējumu bilance pagaidām ir perfekta: 9 – 0 un četri KO. Te gan jāsaka, ka pirmajiem pieciem karjeras pretiniekiem kopā bija jau gandrīz 170 zaudējumi un vienam no tiem pāri 100… Jebkurā gadījumā KSI pat tuvu nav stāvējis ringā pat ar tādiem, lai nu kādi tie arī būtu, pretiniekiem kā Fjūrijs. Tieši tāpēc arī Fjūrijs būs pārliecinošs cīņas favorīts.

Kā izteicās Fjūrijs, tad viņš vēlas “izbeigt šo youtube boksa murgu. Viņi nav īsti cīkstoņi, tikai gozējās pie kamerām un pelna naudu. Kas nav nekas slikts, jo arī es šādi pelnu naudu. Bet reizēm viņi uzvedas nepieņemami. Bet man vienalga, jo iziet ringā ar youtube zvaigzni ir viegla pastaiga.” Kamēr KSI izteicies: “Man apnicis klausīties kā man nav nekādu izredžu. Esmu noskatījies simtiem video, kur dažādi cilvēki, citviet sevi saucot par ekspertiem, apgalvo, ka velti esmu piekritis šādai cīņai. Bet esmu gatavs pierādīt pretējo un pieteikt sevi nopietni uz boksa skatuves!”

Ažiotāža ir liela, bet lielu paldies tam jāsaka arī pašiem iesaistītajiem jaunskungiem. Te neliels ieskaits no pirmās preses konferences:

Un, ja jums liekas, ka tā bija traka, tad pēdējā bija vēl nevaldāmāka, kurā KSI atļāvās

spļaut virsū Tomijam un viņa tēvam…Fjūriju dzimtas vecākais vīrs Džons ir ļoti aktīvi iesaistījies Tomija publiskajās aktivitātēs, nereti izceļoties arī priekšplāna aktiera lomā. Šī reize nebija izņēmums.

Un arī tas nebija viss! Arī Logana Pola un Dilona Danisa pirms cīņas fons ir bijis nokaitēts. No neskaitāmiem draudiem viens otram līdz pat personīgiem apvainojumiem par viens otra tuviniekiem, īpaši Pola līgavu… taču šis bija pāri visam. Video redzams, kāda uzvilkta atmosfēra bija preses konferencē, un kur tas viss aizgāja!

Šī dueļa sakarā izceļamas divas lietas. Pirmā – lai arī Logana jaunākais brāls Pols sevi ir pieteicis (pats publiski) skaļāk boksa pasaulē nekā viņ pats, lai gan Logans vairāk gozējas WWE jeb restingla pasaulē. Tomēr tieši Logans ir veicis augstāku lidojumu boksa sfērā – viņš tomēr kāpis ringā kopā ar Floidu Meivezeru. Tiesa, tas skaitījās kā paraugmačs, taču Logans bija manāmi iekarsis un izdarīja vairākas veiksmīgas kombinācijas. 

Otrā – Daniss ir bijušais UFC cīkstonis, savulaik arī Konora Makgregora sparinga partneris. Viņš ne reizi nav kļuvis ne par kādas svara kategorijas čempinu, turklāt profesionālā cīņā arī pēc MMA noteikumiem nav piedalījies jau aptuveni četrus gadus. Tieši tāpēc arī eksperti kā pārliecinošu favorītu min tieši Loganu Polu.

welcome-offer