• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Kārtējā nesaprotamā cīņa boksā – kāpēc Taisonam jācīnās ar Polu?

Kārtējā nesaprotamā cīņa boksā – kāpēc Taisonam jācīnās ar Polu?

Boksa pasaulē aizvien ierastākas kļūst dīvaina rakstura cīņas. Galvenokārt tas ir kļuvis iespējams pateicoties youtube zvaigznei Džeikam Polam (Jake Paul), kurš publiski pieteicis sevi cīņās ar bijušajiem basketbolistiem, MMA cīkstoņiem vai zemas klases bokseriem. Tagad ziņu virsrakstus rotā vēl dīvaināki vārdu salikumi – Džeiks Pols vasarā cīnīsies ar leģendāro Maiku Taisonu (Mike Tyson). Kā līdz tam vispār varēja nonākt, un vai tas būs cirks vai nopietna cīņa?

welcome-offer

Nauda būs. Bet vai necietīs reputācija?

Daudzi uz reiz prātos: kāpēc gan Taisonam neaizvadīt šāda veida cīņu, ja par to var nopelnīt kaudzi naudas? Pola fanu bāze ģenerē viņam miljonus uz katru cīņu un arī Maiks noteikti saņems daudz. Ko viņam pārmest? Gandrīz 60 gadu vecumā jums piedāvātu desmitiem miljonu par pusstundas sparingu ar video blogeri. Labs darījums.

Interesanti, ka Taisonu uz boksa cīņu vēl nesen izaicināja MMA leģenda Fjodors Jemaļenko un faniem noteikti būtu daudz interesantāk vērot šādu dueli. Bet visam ir sava cena. Acīmredzot finansiāli Taisons būs daudz lielāks ieguvējs, ja cīnīsies ar Polu.

Šī būs cīņa, kur satiksies divas paaudzes. “Ierindas” boksa fani, kuri seko līdzi tikai skaļākajiem notikumiem, un tie, kuri pagājušā gadsimta 80. un 90. gados vēroja Taisona brutālos nokautus. Kā arī tie, kuri seko līdzi Džeika Pola daiļradei (20+ miljoni tikai youtube platformā ir piespieduši abonēšanas pogu).

Viss jau būtu jauki, bet cilvēkus varētu mulsināt fakts, ka Taisons kļuva par pasaules čempionu laikā, kad līdz viņa nākamā pretinieka Pola dzimšanai bija jāgaida vēl vairāk nekā 10 gadi. Taisonam tobrīd bija 21 gads – tikpat, cik gados Pols sāka trenēties boksā. Neskatoties uz vecuma starpību, kas ir 30 gadi, vai Maika reputācija tomēr va ciest?

Jaunība pret pieredzi. Ar to pietiks?

“Iron Mike” pavisam reāli var piedzīvot zaudējumu šajā mačā. Pols ir uzvarējis vairākus bijušos MMA cīkstoņus, kuri par Taisonu ir 10 – 20 gadus jaunāki. Lai arī karjeras izskaņa Taisonam nepadevās laba (trīs zaudējumi pēdējos četros dueļos), tomēr tad pretī nāca profesionāli bokseri, savukārt te pretī būs jauns un nepieredzējis jūtuberis. Tas ir jauns veids, kā savam publiskajam tēlam var nodarīt ļaunumu.

Lai arī 2020. gadā Taisons paraugcīņā ar Roju Džounsu izskatījās labi, profesionāli ar boksu nodarbojies un attiecīgi trenējies viņš nav 20 gadus. Savukārt Pols, kura blogera tēls var nelikties pārliecinošs, intensīvi trenējās kā profesionāls atlēts un augsta līmeņa speciālistu uzraudzībā dienu dienā jau sešus gadus. Citādi viņš nevarētu tikt galā ar izbijušajām, bet tomēr UFC zvaigznēm…

Arī mūsu eksperti uzskata, ka Pols ir šīs cīņas favorīts, tiesa, ne pārliecinošs – viņa uzvaras iespējamība novērtēta ar koeficientu 1,60, kamēr Taisonam tas ir 2,20. Skaidrs, ka gribētāju izmēģināt laimi abos galos netrūks.

Ko pagaidām var secināt?

Tie, kas jūtas, ka abas iesaistītās izdarījušas dīvainu gājienu, ir ar domubiedriem. Pola gadījumā – viņš aizvadījis tikai vienu cīņu ar vidēja līmeņa bokseri, WBC čempiona Taisona Fjūrija brāli Tomiju, kurā pārliecinoši zaudēja. Un tagad viņš ies “sist” 60 gadīgu “opi”. Savukārt “opim” pārmet – “ko tu lien pie jaunajiem”, vai to, ka viņš to dara naudas dēļ un tas viss būs cirks un cilvēku mānīšana.

Vispirms jau ir skaidrs, ka arī Polam tas būs milzīgs PR kampaņas elements, kas boksā nav mazsvarīgi, kamēr Taisonam tā būs patīkama algas diena un cīņa ar sevi. Viņš jau vairākās intervijās paziņojis, ka vēlas vēlreiz pārbaudīt savu spēju robežas, jo nejūt, ka no viņa tas zvērs, kurš nokautēja pretiniekus pirmajos raundos vēl gadu desmitus atpakaļ, vēl nav pametis viņu.

Starp citu, līdzīgs motīvs bija arī filmas “Rokijs” pēdējai daļai, kur Silvestra Stalones attēlotais varonis tā arī sacīja – ka viņš vēlas vēl pēdējo reizi sevi pārbaudīt un izdzīt no sevīm to briesmoni ārā uz visiem laikiem. Vai tas tā tiešām notiks, vai varbūt Taisons sev būs atradis jaunu ienākumu rūpalu? Visiem patīk pelnīt, arī Dzelzs Maikam!

welcome-offer