• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Fjūrijs pārvērtējis spēkus un atkal bēg no Usika

Fjūrijs pārvērtējis spēkus un atkal bēg no Usika

Tiem, kuri seko līdzi boksa pasaules aktualitātēm, noteikti nav noslēpums, ka tā ir “netīra” spēle. Un arī PR mašinēriju sacensība. Kuram lielāks haips apkārt, tas var pasūtīt mūziku. Tas kārtējo reizi pierādījies potenciālajā neapstrīdamā supersmagā svara čempiona noskaidrošanas dueļa sakarā. Kāds melns kaķis šoreiz pārskrējis pāri abu potenciālajam cimdu krustošanās ceļam?

welcome-offer

Pie vainas ir ierastais aizdomās turētāis WBC čempions Taisons Fjūrijs (34 – 0 – 1, 24 KO’s, kurš atkal vēlas pārlikt cīņu ar WBA (World Boxing Association), WBO (World Boxing Organization) un IBF (International Boxing Federation), kā arī respektablā izdevuma “The Ring” čempionu ukraini Oleksandru Usiku (21 – 0, 14, KO’s). Pat pēc tam, kad abas puses jau bija vienojušās un parakstījušas svarīgus papīrus pasākuma norisei. Un kāds tam ir iemesls? Jo Fjūrijs kārtējo reizi būs pārrēķinājies…

Boksā beidzot tiks noskaidrots supersmagā svara karalis

Brīdī, kad jau šķita, ka viss saliksies pa savām vietām, Fjūrijam “ieslēdzās” jaunas kaprīzes…

Paraugcīņā pret UFC cīkstoni negāja pēc plāna…

Fjūrija uzvedības trajektorija piedzīvojusi kritumu. Ja viņa atgriešanās lielajā sportā pēc uzvarētas cīņas ar atkarībām tik tiešām ir atsevišķu memuāru vērta, tad turpinājumā brits ir zaudējis daudzus neitrālos un pat savus līdzšinējos atbalstītājus. Neloģisko lēmumu virkne, proti, īpaši pēdējo pretinieku izvēle un uzvedība cīņas sarīkošanas sarunās ne par ko labu neliecina. Un kā jau ne tikai dzīvē, bet īpaši sportā pieņemts, tas nāk atpakaļ ar dubultu spēku jeb Fjūrija gadījumā šorewiz – ar Nganū dūri ieskautu gumijas cimdā.

Daudzi uzskatīja, ka šī cīņa būs kā šovs bez nopietniem boksa elementiem. Ka abi “atstrādās” sev piešķirtos miljonus un galvenais mērķis, lai Fjūrijs iesildas un Nganū piesaka sevi uz citas skatuves. Runājot par tiem miljoniem, tad sākotnēji Nganū honorārs dažados avotos tika prognozēts ap 10 miljoniem ASV dolāru, savukārt Fjūrijam par vairākiem miljoniem, ļoti iespējams pat desmit/iem vairāk. Viņa draugs un cits bokseris Dereks Čisora pat apgalvoja, ka summa mērāma ap 50 miljoniem, kas gan ir maz ticams. Jo jāatceras, ka Fjūrija – Nganū cīņā pay per view rādītājos piedzīvoja totālu fiasko. Tā cena bija neadekvāti augsa – ap 80 dolāriem par unikālo skatītāju, ja runājam par ASV tirgu. Tas rezultējās vien pāris desmitu tūkstošu pirkumos, ja var ticēt dažādiem ārvalstu medijiem. Šī informācija nekad nav līdz galam apstiprināta, jo cīņu rīkotāji to sargā komerciālas alkatības vadīti.

Jebkurā gadījumā tas arī nav slikti priekš Fjūrija, ja viņš būs nopelnīs tik, cik sākumā tika plānots, ka ieripos Nganū kontā. Ja ņem vērā, ka par triloģijas cīņām ar Deonteju Vailderu viņš pelnīja augošā ģeometriskajā progresijā – sākot (ap) 10, 25 un beidzot 27 miljoniem.

Tomēr stāsts nav par to. Stāsts ir par to, ka Fjūrijs jau ilgstoši izvairās no jostu apvienojošās cīņas, ar katru nākamo reizi izmanto aizvien grūtāk saprotamus argumentus savas pozīcijas nostiprināšanai.

Fjūrija komanda saka – viņam vajag laiku. Bet vai tas ir?

Neticami, cik liela bija britu boksera pārliecība par vieglu uzvaru pār Nganū, ja viņš patiesi domāja, ka nedēļu pēc cīņas uzsāks gatavošanos duelim ar Usiku. Dzīve, nē, Nganū dūre gan ieviesa korekcijas. Tagad tiek spēlēta cita dziesma, kura aptuvenajā tonalitātē skan šādi – ir jāatpūšas, mums nav jāsteidzas… Bet jāsteidzas tomēr mazliet būs. Pēc respektablā medija “The Sun” rīcībā esošās informācijas Saūda Arābijas ekselenču nostāja par cīņas pārcelšanu nemaz nesakrīt ar Fjūrija kuratoru publiski pausto.

Fjūrija pārstāvji mierina un uzstāj: “Taisonam ir nepieciešams pārtraukums ar ģimeni, viņam jāpārslēdz ātrumi, un mēs paziņosim datumu, kad būsim gatavi. Līgums par cīņas norisi ir parakstīts. Tā notiks. Tikai nākamā gada sākumā – janvāra beigās vai februārī. Viss būs atkarīgs no paša Taisona. Viņš teica, ka ir gatavs cīnīties decembrī, bet man viņš ir jāpasargā no viņa paša. Tas ir mans darbs.”

Lieta tāda, ka cīņai par absolūtā pasaules čempiona titulu ir jākļūst par centrālo notikumu ikgadējā festivālā “Riyadh Season”, kuram Karaliste atvēl simtiem miljonu dolāru popularitātes un prestiža celšanai. Valsts valdība uzstāj, lai cīņa notiktu laicīgi, bet, ja tas nenotiks, tad britam varētu draudēt pat 200 miljonu atmaksa par līgumsaistību nepildīšanu.

Paradoksāli ir tas, ka pats Fjūrijs vēl ne tik sen draudēja ukraini iesūdzēt tiesā, ja viņš nekāps ar viņu ringā: “Usikam ir pienākums decembrī cīnīties ar mani, viņam vienkārši nav izvēles. Viņš parakstīja līgumu. Tāpēc, ja viņš necīnās, viņš pārkāpj līguma noteikumus un tiks iesūdzēts tiesā. Viņam tiešām nav citas izvēles.” Hmmm…

Loģiski, ka Usiks šobrīd arī ir pret cīņas pārcelšanas datumu un viņš jau uzspējis publiski kritizēt Fjūrija promouteru Frenku Vorenu par ierosinājumu mainīt cīņas datumu, aicinot visiem pieturēties pie vienošanās: “Tēvocis Frenks izdara dažus netīrus trikus. Esam parakstījuši līgumu, kurā teikts, ka cīņa notiks decembrī. Ļaujiet Fūrijam vispirms atbrīvot titulu un tad iet atpūsties. Taison, mums jācīnās 23. decembrī. Tiekamies ringā. Es mīlu Tevi,” sev ierastā ironijā sacīja Usiks.

Ko tas nozīmē nākotnes perspektīvā? Skaidrs, ka absolūtais čempions tiks noskaidrots. Jautājums ir tikai viens – ar vai bez Fjūrija ka WBC čempiona dalību. Un, ja ar, tad viņam būs ļoti daudz jāpastrādā ar arābu šeihu mīlsirdību, lai tas beigtos bez ziepēm. Tāpat netiek izslēgts variants par Fjūrija un Nganū revanšu, ja nu tomēr supercīņa izjūk. Bet visi cīņu pasaules fani zina, kura cīņa būtu īstais pīķis šim sporta veidam. UFC izbijušie čempioni lai vēl pagaida savas iespējas…

Kā teica Usiks: “Es vairāk Taisonam neticu. Ticēšu, ka cīņa patiešām notiks, tikai tad, ka abi būsim ringā un atskanēs gongs.” To arī boksa faniem visā pasaulē novēlam!

welcome-offer