• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Džošua nosūta sveicienu un gaidīs savu iespēju

Džošua nosūta sveicienu un gaidīs savu iespēju

Naktī uz 9. martu Saūda Arābijā, Rijādas pilsētā britu bokseris Entonijs Džošua (28-3, KOs 25) brutālā manierē pieveica no jauktās cīņās mākslas pārnākušo kamerūnieti Frensisu Nganū (0-2). Jau pirms cīņas daudz tika runāts – ko tā nozīmē abiem tās dalībniekiem? Lietas nu kļuvušas mazliet skaidrākas un pelnrušķītes stāsta nebūs. Varbūt tikai atdzimšanas.

welcome-offer

Ātri izslēgtas gaismas

Džošua ar Nganū tika ātri galā, otrajā raundā ar kārtīgu taisno sitienu noguldot augumā ražīgo āfrikāni uz zemes. Signāli, ka Džošua ir noskaņots pamest ringu ātri un ar paceltām rokām gaisā jau bija pirmajā raundā, kad Nganū uz dēļiem pabija pirmo reizi. Sagaidīja gongu un devās otrajā raundā. Džošua, sajutis Nganū vājās vietas, īpaši neceremonējās un turpināja dominēt, uzvaru noformējot kārtīgā manierē.

Nganū principā nespēja neko izdarīt, turpretī cīņā pre WBC čempionu Taisonu Fjūriju viņš “ņēma” raundus un pat spēja savu pretinieku nosūtīt uz dēļiem. Ko tādu īpašu izdarīja Džošua? Viņš nodemonstrēja īsto atšķirību starp bokseriem un cīkstoņiem – tā saukto, timing

Protams, arī MMA tas ir vajadzīgs, tomēr cīņa būrī ir pavisam cita opera. Pat neskatoties uz to, ka Nganū visas uzvaras UFC, izņemot vienu, izcīnīja ar nokautu. Lai atgūtu pie samaņas, Nganū tika elpināts ar skābekļa masku un šāds trieciens noteikti liks apdomāties par daudzām lietām. Bet…

Nganū nekas nav beidzies

Tā bija pirmā reize mūžā, kad Nganū nonāca nokautā, parasti esot “gaismu” otrajā pusē. Vai šāds zaudējums pārvilks strīpu pāri viņa iespējām iekarot boksa (naudas un titulu) everestu? Jāteic, ka arī pirms viņš ienāca boksā, neviens nesteidza viņam piedēvēt pasaules čempiona potenciālu. Tomēr interese bija – ko iespēs kārtējais uz boksu pārnākušais cīkstonis?

Ngannou sakāve nav kauns: viņš piepildīja savu sapni un divās boksa cīņās nopelnīja daudz vairāk nekā visā UFC karjerā kopā. Tiek lēsts, ka par cīņu ar Fjūriju viņa kontā ieripoja 10 vai pat vairāk miljoni ASV dolāru, bet par šo cīņu summa varētu pat dubultoties. Tāpat Nganū ideoloģiski uzvarēja Danu Vaitu. Lai arī viņš zaudēja ringā, cieņu un uzmanību viņš ir pievērsis. 

Pie skaļām cīņām viņš vēl tiks. Sarakstā teorijā ir Deontejs Vailders, kurš savā pēdejā cīņā cieta sakāvi, bet pēc tāda izlaista nokauta diez vai Nganū komandā atradīsies kāds, kurš iedrošinātu šobrīd uzreiz pēc rehabilitācijas cīnīties ar kādu no top klases smagsvariem. Varbūt spēki tika pārvērtēti? Uz Fjūrija ne – formas un paša pārsteiguma rēķina? Iespējams, nākamo cīņu kontekstā jāpalūkojas seklākos sēkļos.

Džošua stājas rindā

Daudz tiek runāts par Džošua atdzimšanu, tomēr klusākos toņos notiek objektīva analīze par to, pret ko viņš tad ir atdzimis? Pret bokseriem, kuri neviens cīņas brīdī neatrādas reāli top 5 kategorijā, pēdējam pretiniekam aizvadot tikai otro dueli šajā sporta veidā. Pēc diviem zaudējumiem Usikam ideālais scenārijs Džošua nojucis pat trīs reizes.

Pirmajā bija sarunas ar Fjūrija komandu par WBC un Lielbritānijas titula apvienojošu cīņu, pat neskatoties uz divu zaudējumu esamību. Iejaucās Vailders, kurš vēlējās triloģiju un atgūt savu WBC jostu un britu duelis nenotika. Otrais scenārijs bija superturnīrs Saūda Arābijā, kur vienā pusfinālā cīnās Fjūrijs – Usiks un otrā Džošua – Vailders un abu pāru uzvarētāji tiekas savā starpā. Arī ši ideja atkrita dažādu iemeslu dēļ.

Trešajā variantā vislabāk būtu bijis tikties ar Vailderu Saūda Arābijā un nopelnīt vēl vairāk nekā šoreiz pret Nganū – summa tiek minēta pāri 50 miljoniem ASV dolāru par aizvadīto cīņu. Tomēr Vailders nav vairāk aktuāls un visreālākais izskatās, ka varētu notikt cīņa ar savulaik jau uzveikto Džosefu Pārkeru (35-3, KOs 23), kurš pēdējos divos dueļos pieveicis elites līmeņa smagsvarus Vailderu (43-2-1, KOs 42) un Žeili Žangu (26-2-1, KOs 21).

Kāpēc Džošua jāstājas rindā? Jo supercīņa Fjūrijs – Usiks notiks 18. maijā un ir paziņots, ka abas puses vienojušās arī par revanša norisi. Kā saka – ja noskaidrot labāko, tad tā, lai skaidrs pavisam! Džošua būtu jācer, ka jostas tiek Fjūrijam, jo ar viņu vēl nav sanācis tikties, kamēr Usikam noteikti nebūtu motivācija gandrīz 40 gados vēl trešo reizi cīnīties ar labāku Džošua versiju kā iepriekš. 

Usiks arī nav slēpis, ka nealkst palikt boksā ilgus gadus. Pēdējais mērķis – kļūt par neapstrīdamo čempionu supersmagajā svara divīzijā un to reizi aizstāvēt un doties pelnītā pensijā.

Tikmēr Fjūrijs paziņojis, ka “pēc jostu atņemšanas Usikam” (tam gan vēl jānotiek) ir ieinteresēts aizvadīt dueli ar Džošua un no viņa nebaidās. Bet tā ir boksa pasaule, kurā vārdu birumi nav neierasta lieta un piepildās labi ja vien piektā daļa no visām sapņu cīņām īstajā laikā un īstajā vietā…Katrā ziņā līdz ar arābu naudas ieplūšanu boksā aizvien biežāk varam vērot cīņas, kuri visi vēlas redzēt. Šī nebija izņēmums. Kura būs nākamā?

welcome-offer