• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Porziņģis šogad apmaksātāko spēlētāju topā augstā vietā

Porziņģis šogad apmaksātāko spēlētāju topā augstā vietā

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šobrīd ir starpsezona, kurā tiek slēgti jauni līgumi, mainīti spēlētāji un meklēti trūkstošie elementi, lai katra komanda uzlabotu savas izejas pozīcijas pirms gaidāmā jaunās sezona starta. Vēl nesen līgu pāršalca ziņa par visu laiku ienesīgāko līgumu NBA vēsturē. Par to parūpējās Kristapa Porziņģa jaunā darba vieta Bostonas “Celtics”, kas Džeilenam Braunam piešķīra 304 miljonus ASV dolāru uz piecām sezonām. Tiesa, pavisam droši var teikt, ka šis rekords tiks pārspēts jau nākamajā vasarā, kad spēkā stāsies jaunais NBA un spēlētāju asociācijas (NBAPA) kolektīvais līgums.

welcome-offer

Tajā pašā laikā 2023./24. gada sezonā Porziņģis aizvien būs “Celtics” vislabāk apmaksātākais spēlētājs ar algu 36,1 miljoniem dolāru. Šo līgumu viņš noslēdza uzreiz pēc pievienošanās Dalasas “Mavericks” un šis būs tā pēdējais gads. Aplūkosim Porziņģa vērtību uz citu līgas spēlētāju fona.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Boston Celtics (@celtics)

Apmaksātāko spēlētāju galvgalī šosezon atradīsies Stefans Karijs (Goldensteitas “Warriors”) ar gada samaksu 51,2 miljoniem, bet otrajā vietā ir Kevins Durants (Fīniksas “Suns”) ar 47,7 miljoniem, Trešo vietu dala NBA čempions un finālsērijas MVP Nikola Jokičs (Denveras “Nuggets”), leģendārais Lebrons Džeimss (Losandželosas “Lakers”) un aizvadītās regulārās sezonas MVP Džoels Embīds (Filadelfijas “76ers”). Visu alga sastāda 47,6 miljonus USD par gaidāmo sezonu.

Runājot par Porziņģi, tad viņš ieņem līgā dalīto 24. vietu ar savu atalgojumu. Pilnu līgas topu šajā rādītājā var aplūkot šeit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristaps Porzingis (@kporzee)

Neilgi pēc aizmainīšanas Porziņģis ar kluba vadību vienojās par divu gadu un 60 miljonu sadarbību. Tomēr aktuālā līguma pēdējais gads, šķiet, būs augstvērtīgākais naudas apjoma ziņā karjerā. Nākamajā, 2024./25. gada sezonā, Porziņģis provizoriski ieņem 38. vietu, bet skaidrs, ka, viņš, visticamāk, pēc nākamās vasaras dažas pozīcijas zaudēs. Tiesa, ar lielām iespējām saglabāt vietu apmaksātāko līgas spēlētāju top 50, jo vēl pēc gada nav gaidāms liels zvaigžņu daudzums brīvo aģentu tirgū.

Ja skatāmies uz potenciālo brīvo aģentu tirgu, tad līguma pēdējais gads vai spēlētāja opcija ir pieejama vairākiem (bet ne masveidā) zvaigznes kaluma spēlētājiem, kuru vērtība varētu būt 36 vai vairāk miljoni par sezonu. To vidū ir Džeimss un viņa komandas biedrs Entonijs Deiviss, Toronto “Raptors” spīdeklis Paskāls Siakams, Džeimss Hārdens, kurš pagaidām ir “76ers” īpašums, bet ir pieprasījis maiņu. Kā arī ļoti iespējams, ka pie iespaidīga līguma tiks viņa šī brīža Filadelfijas backcourt pārinieks Tairīss Maksijs. Pieejami var būt arī Klejs Tompsons (Goldensteitas “Warriors”) un Demārs Derouzans (Čikāgas “Bulls”).

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristaps Porzingis (@kporzee)

Skaidrs ir viens – Porziņģis vēl aizvien skaitās elites līmeņa spēlētājs. Atrasties top 25 apmaksātāko spēlētāju vidū līgā ir liels sasniegums spēlētājam no tik mazas valsts. Tiesa, Porziņģa Baltijas rekordu samaksā par vienu sezonu nākamgad pārspēs Domantas Sabonis (Sakramento “Kings”), kura alga būs mērāma katru gadu sākot ar aptuveni 38 miljoniem un turpmākās sezonās tā vēl augs.

Bet šobrīd Porziņģa galvenais mērķis ir čempiona tituls. Kombinācijā ar Teitumu un Braunu pirmssezonas prognozēs šis trio tiek uzskatīts kā potenciāli viens no bīstamākajiem. Atliek vien to pierādīt dzīvē! Bet līdz tam varēsim vērot slaido latvieti Latvijas izlases debijā FIBA Pasaules kausa izcīņā, kas startēs augusta beigās.

welcome-offer