• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
“Tonybet Virslīga” – treneru maiņas un sezona uzņem apgriezienus

“Tonybet Virslīga” – treneru maiņas un sezona uzņem apgriezienus

“Tonybet Fan” portāls, kas ir “Tonybet Virslīgas” oficiālais atbalstītājs, piedāvā maija mēneša atskatu uz laukumos redzētā un ārpus tā notikuŠā. Kas notika šajā laikā? Uzmanības centrā bija “Valmiera FC”, kura šķīrās no galvenā trenera. Pat neskatoties uz to, ka komanda maija mēnesī bija viena no visveiksmīgākajām no visām Virslīgas vienībām. Tomēr līderu pozīcijās atrodās aizvien pērnā gada čempioni. Par to un daudz ko citu turpinājumā.

welcome-offer

Valmierā viss kā pa kalniem

Maijā vislabāk veicies RFS, kas uzvarēja sešos no septiņiem mačiem, piekāpjoties vien “Valmiera FC”, kas bija nākamā labākā komanda maijā. Tā septiņos mačos izcīnīja piecas uzvaras un vēl divas reizes spēlēja neizšķirti. Atkal tika iekosts Rīgas grandiem, mājās uzvarot turnīra līderus RFS ar 2:0, bet viesos cīnoties neizšķirti ar “Riga FC” 1:1. Kopā izcīnīti 17 no iespējamā 21 punkta. To pamanīja arī eksperti un līdzjutēji, kuri nobalsoja, ka labākais treneris maijā ir Jurģis Kalns un spēlētājs Lūkass Vapne (četri vārti un trīs piespēles partneriem).

Tas gan neglāba izvairīties no ilgi briedušās situācijas Valmieras klubā, jo pēc abpusējas vienošanās to pameta Kalns. Lielākas skaidrības un komentāri par notikušā iemesliem publiski pagaidām nav pieejami, taču, visticamāk, runa ir par finansiāla rakstura problēmām. To dēļ “Valmiera FC” jau nācās šķirties no trīs punktiem turnīra tabulā, kā arī vietas Eirokausos. Cerēsim uz pozitīvu situācijas atrisinājumu, jo Valmiera uz Latvijas futbola kartes sevi ir pieteikusi skaļi un kā lielu vērtību. Katrs Latvijas klubs ir vērtība!

Tāds pats punktu krājums kā Valmieras komandai bija arī “Riga FC”, kas paralēli minētajam neizšķirtam un piecām uzvarām nespēja paņemt trīs punktus pret buksējošo FK “Liepāja”.

Nedaudz nosēdusies ir BFC “Daugavpils” komanda, kas pēc veiksmīgā sākuma šobrīd ir piedzīvojusi četrus zaudējumus pēc kārtas. Tas gan Latgales klubam netraucē šobrīd ierindoties ceturtajā vietā kopvērtējumā. Līdzīgi ir ar “Tukums 2000/TELMA”, kas šobrīd nav spējusi uzvarēt jau pēdējos sešos mačos, no kuriem pieci ir zaudējumi un izcīnīts tikai viens punkts par neizšķirtu.

Aktuālā situācija turnīra tabulā:

      Standings provided by Sofascore

Savukārt ar aktuālo snaiperu sarakstu (kas regulāri atjaunojas) – šeit.

Ārpus laukuma – Krivuņecs priecajas par līmeņa augšanu, čempioni gatavojas papildinājumiem

“Tonybet Virslīgas” 2024. gada turnīrs tuvojas ekvatoram jeb brīdim, kad būs jau aizvadīta tieši puse no sezonas. Par līdz šim redzēto intervijā izteicies “Latvijas Futbola Virslīgas” prezidents Maksims Krivuņecs: “Priecēja gūto vārtu daudzums un, ka daļa no tiem bija ļoti efektīgi. Vidēji vienā spēlē mēs redzam 2,7 vārtu guvumus, kas ir respektabls skaitlis. Otrkārt, priecē, ka ir bijis tik daudz neparedzamu rezultātu, minētie klubi (domāti “Tukums 2000/TELMS” un BJFC “Daugavpils”, red. piez.) ar regularitāti atņēma punktus līdervienībām. Prieks, ka līgā izveidojies jauns reģionāls derbijs – Liepājas derbijs, kas pirmajās divās reizēs jau piesaistījis lielu gan skatītāju, gan mediju interesi. Grobiņas SC/LFS ienākuši līgā ar savu fanu bāzi, kas, protams, ir ieguvums visai līgai.”

Tuvojas arī Eirokausu sezona, kur UEFA Čempionu līgā un UEFA Konferences līgā Latviju pārstāvēs kopumā četri klubi. Arī par starptautisko turnīru perspektīvu Krivuņecs skatās ar pozitīvu skatu: “Man ir iekšējā sajūta, ka pie sekmīgas izlozes varam sagaidīt vismaz vienu līgas klubu kādā Eiropas kausu grupu turnīrā, te ir jāpiemin, ka esošie līgas čempioni RFS ir izsēti pirmajā kārtā čempionu zarā un potenciālo pretinieku lokā ir daudz komandas, kas pirmo vai otro reizi ir tikai uzvarējušas savu līgu un nav ar bagātīgu Eiropas kausu pieredzi, piemēram, Kazahstānas, Albānijas, Lietuvas čempionvienības.”

Savukārt čempionu RFS galvenais treneris Viktors Morozs, runājot par gatavību Eirokausiem,  intervijā atklāja, ka, viņaprāt, komanda varētu spēlēt aizsardzībā daudz labākā kvalitātē, un to, ka “atsevišķās pozīcijās ir gaidāmi papildinājumi”. Jāpiebilst, ka gaidāmi arī RFS mājas spēļu stadiona rekonstrukcijas svētki, proti, tiks atklāta jaunā tribīne. Kad tā būs pieejama līdzjutējiem?

Kalendārs un centrālās spēles jūnijā

Jūnijā paredzēta arī Baltijas kausa izcīņa nacionālajai izlasei, tāpēc šomēnes paredzētas tikai četras spēļu kārtas. Tas atnesīs mums otro Rīgas derbiju “Tonybet Virslīgas” ietvaros šogad, tāpat būs svarīgas spēles cīņā par Eirokausu ceļazīmēm, kā arī turnīra tabulas lejasgala komandām, kur katra no tām noteikti vēlēsies no izkrišanas zonas attālināties. Iespējas būs, tikai kurš tās izmantos?

  • 17. kārta – “Tukums 2000” pret FK “Auda (02.06.): cīņa par top 5 vietu tabulā, arī nav slikti!
  • 18. kārta – RFS pret “Riga FC” (16.06.): Latvijas klubu futbola jaunā klasika, “sešu” punktu spēle, Rīgas derbijs. Nepieciešami vēl argumenti, lai skatītos?
  • 19. kārta – “Tukums 2000” pret FK “Liepāja” (20.06.): Liepājas klubs sezonu iesācis vāji, Tukuma – labāk nekā plānots. Kāds būs turpinājums?
  • 20. kārta – RFS pret FC “Valmiera” (26.06.): Turnīra līderi pret ievainotajiem” valmieriešiem, kas šosezon jau uzveikuši abus Rīgas grandus. Kā būs šoreiz?

Pilnu gan tuvākā mēneša, gan visas sezonas kalendāru ir iespējams aplūkot šeit.

Seko līdzi “Tonybet Virslīgas” aktualitātēm gan tonybetfan.com, gan tonybetvirsliga.lv portālos, kā arī to sociālo tīklu profilos!

welcome-offer