• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
“Tonybet Virslīgā” gaidāms pirmais Rīgas derbijas

“Tonybet Virslīgā” gaidāms pirmais Rīgas derbijas

“Tonybet Virslīgas” sezona uzņem apgriezienus, sākot izkristalizēties spēku samēriem arī turnīra tabulā. Ja pērn abu vadošo Rīgas klubu RFS un “Riga FC” dominance bija vairāk nekā pārliecinoša, tad šo gadu abas komandas iesākušas ar klupieniem. 

Kas var būt vislabākais veids, kā reabilitēties? Protams, izcīnīt uzvaru esošajā (un topošajā) Latvijas futbola klubu klasikā jeb Rīgas derbijā! Tas paredzēts 27. aprīlī “Skonto” stadionā. Vai atkal sagaidīsim neizšķirtu?

welcome-offer

Derbijs vārda tiešajā nozīmē

Tā būs pirmā no četrām abu komandu tikšanās reizēm šajā “Tonybet Virslīgā”. Pirms sezonas jau piedzīvojām vienu derbiju Latvijas Futbola federācijas (LFF) atjaunotajā Superkausa izcīņā. Pamatlaiks atkal noslēdzās neizšķirti 1:1, bet pēc spēles 11 metru sitienu sērijā triumfēja “Riga FC” futbolisti.

Kāpēc “atkal” neizšķirti? Jo Rīgas derbijā uzvarētājs pamatlaikā nav noskaidrots sešos mačos pēc kārtas jeb kopš 2022. gada 22. novembra. Pēdējos divos gadījumos gan uzvarētajs turnīra izspēles formāta dēļ bija jānoskaidro obligāti, kur veiksmīgāki bijuši “Riga FC” pārstāvji, izcīnot gan Superkausu, gan Latvijas kausu (abos mačos 1:1 pamatlaikā un uzvar atkal pendeles) vēl pērnā gada nogalē. 

Tikmēr RFS izrādījās veiksmīgāki cīņā par Latvijas čempionu godu, izcīnot titulu otro reizi kluba pastāvēšanas vēsturē. Arī tas notika iespaidīgā manierē un pēdējā spēļu kārtā.

Savukārt Virslīgas ietvaros pērn četri neizšķirti – 1:1, 0:0, 2:2, 1:1. Kur vēl sīvāk? Gan fiksētie rezultāti, gan laukumā redzētā cīņa pilnībā attaisno derbija nosaukumu un nozīmi.

Pērnās sezonas zaudējumu norma jau sasniegta

Aizvadītajā gadā abu Rīgas klubu dominance pār pārējiem bija neapstrīdama – 30+ punkti no trešās vietas. Šis gads iesācies citādāk gan RFS, gan “Riga FC” sasniedzot pērnā zaudējumu normu tikai pēc astoņiem nospēlētiem mačiem – attiecīgi viens un divi zaudējumi ir tikpat, cik bija pērn abām vienībām bija noslēdzot sezonu pēc 36 spēlēm.

Pārsteidzoši šo sezonu iesāka FC “Valmiera”, kas noņēma abu vadošo Rīgas klubu skalpu (1:0 viesos pret RFS un 2:1 ar “Riga FC”). Tomēr temps nav noturēts un līderu pozīcijās atkal gozējās abi Rīgas klubi.

Lieki atgādināt, ka šī būs, tā saucamā, sešu punktu spēle – cīņa pret tiešo un reālāko konkurentu sezonas noslēgumā, kas paver iespēju iegūt svarīgus punktus turnīra tabulā pašiem un liegt to izdarīt pretiniekiem.

Līderi līdz šim

Pēc tikai astoņām aizvadītām spēļu kārtām vabūt ir pāragri spriest par patieso komandu spēku, tomēr noteiktas iezīmes ir pamanāmas, jo komandas veltījušas arī nopietnu laika periodu, lai sagatavotos sezonai. Rokrakstam un līderiem jābut skaidriem.

“Riga FC” rindās spīdošu sniegumu sezonas ievadā demonstrē Marko Regža, kurš septiņās spēlēs atzīmējies ar tikpat gūtiem vārtiem un ir čempionāta labākais bombardieris. Viņa kontā arī divas rezultatīvas piespeles partneriem, kas nozīmē, ka viņš piedalījies deviņos no visiem 14 saviem komandas gūtajiem vārtiem šogad.

Daudz rezultatīvāku sniegumu šobrīd rāda RFS, kas astoņos mačus pārspējuši pretiniekus 22 reizes (vidēji trīs vārti spēlē). Interesanti, ka seši spēlētāji guvuši vismaz divus vai vairāk vārtus, komandas līderim esot Lemaničam ar četriem precīziem raidījumiem. Kopā šosezon paspējuši izcelties jau 14 RFS futbolisti!

Kur notiks derbijs?

Mača sākums paredzēts 27. aprīlī pulksten 18:30 “Skonto” stadionā, kur mājas spēles aizvada “Riga FC”. Biļetes iespējams iegādāties šeit. 

Laika prognoze solās būt iepriecienošaka kā līdz šim, tāpēc nepalaid garām Latvijas futbola klasiku!

welcome-offer