• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Ostapenko uzsāks dalību vienā no svarīgākajiem sezonas turnīriem

Ostapenko uzsāks dalību vienā no svarīgākajiem sezonas turnīriem

Vasara uzņem apgiezienus un tas nozīmē, ka ir pienācis laiks arī vienam no svarīgākajiem tenisa forumiem šajā sezonā. Tieši tā – ir startējusi mūžam baltā vārda tiešā nozīmē Vimbldona, kas ir trešais no četriem sezonas Grand Slam raudzes turnīriem. Tur savu dalību uzsāks arī Latvijas labākā tenisiste Aļona Ostapenko (WTA #17). Sacensības viņai sāksies ar maču pret beļģijas pārtstāvi Grētu Minenu (WTA #123), kura izšķirošajā kvalifikācijas kārtā uzveica citu latviešu sportisti Darju Semenistaju (WTA #209). Kādā formā ir Aļona, un ko eksperti prognozē par šo turnīru – par to turpinājumā.

welcome-offer

Vimbldona – Ostapenko ar labām atmiņām

Atgādināsim, ka Ostapenko noteikti ir saglabājušās labas atmiņas no Vimbldonas, jo 2014. gadā viņa šeit kļuva par junioru turnīra čempioni. Veiksmīgākie gadi pieaugušo konkurencē no astoņiem piegājieniem bijuši 2017. un 2018., kad tika sasniegts attiecīgi ceturtdaļfināls un pusfināls. Pērn Aļona izcīnīja trīs uzvaras un tika līdz ceturtajai kārtai jeb ⅛ finālu, kur gan atzina vācietes Tatjanas Marijas pārākumu trijos 12 geimu setos (7:5, 5:7, 5:7), esot pārliecinošas favorītes statusā. Arī otrdienas spēlē latvieti tiek prognozēta kā droša uzvarētāja.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tonybet Fan (@tonybet_fan)

Par to arī liecina ne vien vēsturiski solīdie sasniegumi tieši Vimbldonā, bet arī aktuālā forma, spēlējot uz zāles korta seguma. Iepriekšējā turnīrā Īstbornā, kur viņa spēja triumfēt 2021. gadā, viņa tika līdz ¼ finālam, tomēr pēc zaudēta pirmā seta taibreikā itālietei Kamilai Džordži, nolēma izstāties no tālākas cīņas. Vēl turnīru iepriekš Birmingemā viņa izcīnīja savu sesto WTA līmeņa čempiones titulu un šosezon kopumā viņa ir stabila top 20 pasaules ranga spēlētāja, turklāt ar labām iespējam pietuvoties labāko desmitniekam.

Tikmēr Minena bija galvenā kvalifikācijas turnīra favorīte, to arī diemžēl apliecinot praksē Latvijas tenisa līdzjutējiem dažas dienas iepriekš. Proti, izšķirošajā kvalifikācijas cīņā viņa tikās ar D. Semenistaju un uzvarēja ļoti pārliecinoši – 6:2, 6:3. Te gan beļģietei solās būt daudz grūtākas dienas. Jāatzīmē, ka viņas labākais sasniegums Vimbldonā ir otrā kārta pērn, taču viņa ar Aļonu ir vienaudzes (abas dzimušas 1997. gadā). Ostapenko kontā ir seši WTA tituli, kamēr pretiniecei nav augstākā līmeņa. Viņas labākais sasniegums kādā no Grand Slam turnīriem ir 2021. “US Open” trešā kārta.

Skats kristāla bumbā – ko piedāvā izlozes zars tālāk?

Ja nedaudz pafantazējam, tad pirmās kārtas uzvaras gadījumā zīmīgi, ka pretiniekos var trāpīties Aļonas pērnās sezonas pārīdarītāja T. Marija (WTA #62) vai latvietes laba draudzene tūrē rumāniete Sorea Kirstena (WTA #37). Tā kā Ostapenko ir tikusi izsēto spēlētāju vidū, tad tikai trešajā kārtā viņa var sev iegūt pretī top 32 pārstāvi. Šobrīd kā reālākā kandidāte izskatās brazīliete Beātrise Hadada Maija (WTA #13). Tas, protams, ja abas spēj pierādīt savu favorīšu statusu.

Arī turpmākie divi potenciālie scenāriji jeb divas spēļu kārtas pēc tam nepiedāvā nevienu top 10 spēlētāju, bet sūrākajā gadījumā top 20 pārstāvi. Tas nozīmē tikai vienu – Aļonai ir patiesi labas izredzes aizspēlēties tālu un nostiprināt savas pozīcijas WTA pasaules rangā. Ja skatāmies pēdējo gadu Aļonas rezumē, tad kopš 2021. gada vasaras beigām viņa tikai divas reizes ir zaudējusi spēlētājām, kuras atrodas ārpus labāko simtnieka, turklāt abos gadījumos pretinieces bijušas teju uz šī slieksņa robežas.

Turpināt par iespējām pacelties rangā, tad, lai iekļūtu top 10 pasaulē, visticamāk, būtu nepieciešams iekļūt vismaz finālā. Tomēr, uzvarot iepriekš minētās kārtas, kurās potenciāli latvieti būtu favorīte uz uzvaru, tas būtu labs pieteikums kārtīgi nostiprināties labāko 20 vidū, vienlaikus pietuvoties arī nākamajam, pirmajam desmitam.

Punktu iedalījums un prognozes

Grand Slam turnīri nav tikai īpaši ar savu prestižu vien. Protams, ka tajos tiek dalītas arī dāsnākas naudas balvas, kā arī par sasniegumiem tiek piešķirti vērtīgāki reitinga punkti. Par uzvaru tiek piešķirti 2000 reitinga punktu, uzvarētājiem ieskasējot arī prāvu čeku par 2,73 miljoniem eiro. Tiesa, nauda tiek izmaksāta mārciņās, tomēr mūsu lasītājiem tuvāka ir šī valūta. Turpinot, tad par iekļūšanu finālā dalībnieks/ce saņem 1300 reitinga punktus un 1,37 miljonus eiro. 

Savukārt sākot no pusfinālistiem/ēk tiek piešķirts atšķirīgs punktu daudzums. Dāmu vienspēlēs četriniekā tikušajām tenisistēm ir par 60 punktu vairāk nekā vīru turnīrā, kas ir 780. Tāpat arī notiek sākot ar zemākām kārtām. Pilnu punktu sistēmu un balvu fonda izmaksas summas var aplūkot šeit.

Ko ir vērts atzīmēt, ka vairāku ekspertu ieskatā Aļona ir vismaz starp top 10 reālākajām kandidātēm uz šī gada Vimblondas sacensību titula izcīnīšanu. Dažviet viņa pat gozējas top 5, top 7 prognozēm. Zināms, ka Aļona reizēm spēj būt neprognozējama arī ne pārāk iepriecinošā veidā. Taču šosezon viņa spēlē labi, it īpaši uz zālāja, kas ir speficisks korta segums un ierasti tie spēlētāji un spēlētājas, kuri uz tā izceļas, tie arī šo priekšrocību spēj noturēt visu gadu gaitā. Ostapenko var uzskatīt par vienu no tādām spēlētājām, ņemot vērā, ka viņa spēlē uzbrūkošu tenisu un zāliens ir viens no ātrākajiem segumiem, ja ir augstas kvalitātes un attiecīgi kopts. Protams, reizēm ir arī dzirdamas sūdzības no spēlētājiem par segumu kvalitāti. Bet tas nebūs stāsts par Vimbldonu. 

Tajā ir savs stāsts un tradīcijas. Turnīra reglaments paredz, ka visiem dalībniekiem jāspēlē ir baltās uniformās ar īpaši striktiem noteikumiem, ievērojot britu aristokrātiskās tradīcijas. Protams, tas nereti arī rada galvassāpes sporta ekipējuma ražotājiem, kuriem nereti vairākkārt tiek atteikti viņu piedāvāti apģērbu risinājumi. Bet tas jau ir cits stāsts.

Par Vimbldonas kortiem atzinīgi izteikušies vairāki elites līmeņa sportisti. Viens no tiem bija ATP ranga pasaules pirmā rakete serbs Novāks Džokovičs, kur atzina – šis ir labākais zālāja korta uz pasaules. Turēsim īkšķus par Ostapenko un salīdzinoši saudzīgo izlozes zaru. Jāizmanto savas iespējas!

welcome-offer