• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Ostapenko sezonas noslēgumā piedalīsies prestižajā “WTA Elite Trophy” Ķīnā

Ostapenko sezonas noslēgumā piedalīsies prestižajā “WTA Elite Trophy” Ķīnā

Latvijas labākā tenisiste Aļona Ostapenko (WTA rangs #13) ceturtdienas rītā piedalīsies WTA tūres pēc līmeņa otrajā spēcīgākajā sezonas noslēguma turnīrā Ķīnā, Žuaņā. Tajā iekļūst 12 tenisistes, kuras 2022. kalendārā gada ietvaros ir spējušas savākt visvairāk reitinga punktus aiz labāko astotnieka, kuras citu starpā piedalās “Finals – For Worth WTA” izcīņā. Kas šis ir par turnīru un kāda ir no tā nozīme no praktiskā viedokļa?

welcome-offer

Formāts

Izspēle ir vienkārša un vienlaicīgi var kļūt arī sarežģīta – 12 tenisistes sadalītas četrās grupās par trīs dalībniecēm. Katras grupas uzvarētāja iekļūst attiecīgi pusfinālā, kur turpina cīņu par uzvaru turnīrā.

WTA Elite Trophy Grupu sastāvs

Tā kā grupā ir nepāra skaits dalībnieču, tad pastāv liela iespēja, ka divām vai pat visām trīs spēlētājām potenciāli var būt vienāda uzvaru un zaudējumu bilance. Tādā gadījumā tiks ņemti vērā šajā kalendārajā gadā sasniegtie rezultāti. Proti, pirmais rādītājs būs visā sezonā izcīnīto uzvaru skaits, nākamais nospēlēto maču skaits, un ja arī tad ir identiska situācija, tad tiks skaitīts uzvarēto no nospēlētājiem setu skaita procents. Tiesa, visticamāk, līdz šādam aprēķinam nenonāks.

Ostapenko, sākot ar janvāri, ir nopelnījusi 2615, kas no visām 12 dalībniecēm bija trešais labākais rezultāts. Tādējādi viņa ir iekļuvusi grupā ar vietējo tenisisti 21 gadu jauno uzlecošo zvaigzni Kvinveņu Žangu un horvārtieti Donu Vekiču. Pret Ķīnas sportisti Ostapenko karjeras laikā ir negatīva bilance 0-2, vienu maču aizvadot 2022. gada augustā un pēdējo februāra sākumā. 

Savukārt Vekičai vienīgajā tikšanās reizē tālajā 2017. gadā zaudēts divos setos. Labā ziņa ir tā, ka Vekiča kopš augusta vidus spējusi izcīnīt tikai vienu uzvaru un arī pirmajā šī turnīra mačā atzina ķīnietes pārākumu. Ostapenko tiek uzskatīta par top 3 favorīti uz uzvaru turnīrā. Bet kāds būtu praktiskais ieguvums no šāda scenārija realizēšanos?

Praktiskais ieguvums? Reitinga punkti un solīdas naudas balvas

Kopējais naudas apjoms balvu fondā ir 2,42 miljoni ASV dolāru. Par piedalīšanos vien tiek piešķirti 46,2 tūkstoši, par vienu uzvaru grupu turnīrā 50, bet par vēl vienu 40 tūkstoši dolāru. Par uzvaru tajā ir 69 tūkstoši, bet otrās vietas ieguvēja papildinās savu bankas kontu ar 32 tūkstošiem.

Tālāk jau summas paliek iespaidīgākas. Par zaudējumu pusfinālā pienākas papildus 15 tūkstoši, bet par iekļūšanu finālā – 155, ja tajā tiek zaudēts. Savukārt uzvarētāja visu iepriekš nopelnīto balvu apjomu papildinās vēl ar 515 tūkstošiem ASV dolāru.

Runājot par reitinga punktiem, tad par uzvaru grupu turnīrā tiek piešķirti 120, bet zaudējumu 40 punkti. Finālistei pienāksies vēl 200, bet čempionei 460 punkti! Ja salīdzinām pēc līmeņa, tad šis turnīrs ir ekvavilents 500 punktu (par uzvaru tajā) turnīram jeb nākamā kategorija aiz “Masters” un “Grand Slam” sacensībām.

Tāpat Ostapenko var cerēt uz atgriešanos WTA pasaules ranga top 10, ja labi aizvada šo turnīru. Šobrīd 10. vietu ieņem čehiete Barbora Krejčikova, no kuras latviete atpaliek par 150 reitinga punktu tiesu. Turklāt Čehijas tenisiste jau aizvadījusi abus grupa turnīra mačus, kuros uzvaru svinējusi tikai vienā. 

Arī 11. vietā esošā amerikāniete Medisona Kīsa jau beigusi dalību “Elite Trophy”, zaudējot abos mačos un punktu bagāžu viņa vairāk nevarēs papildināt uz nākamo nedēļu. Teorijā Aļonai pietiktu ar divām uzvarām grupu turnīrā, lai nākamnedēļ varētu atgriezties labāko desmit pasaules sieviešu tenisa spēlētāju skaitā. Lai izdodas!

Pirmais mačs paredzēts ceturtdien ap pulksten 11:30 pēc Latvijas laika.

welcome-offer