• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko piedzīvo zaudējumu un izstājas no Adelaidas turnīra

Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko piedzīvo zaudējumu un izstājas no Adelaidas turnīra

Ceturtdien, 5. janvārī, Latvijas labākā tenisiste Jeļena Ostapenko, zaudējot rumānietei Irinai Kamēlijai Begu 11 geimus pēc kārtas ar 3-6 un 0-6, izstājusies no Adelaidas tenisa turnīra. Ostapenko šo maču iesāka pārliecinoši, taču pirmā seta vidū spēles iniciatīvu pārņēma Kāmēlija Begu, uzvarot divos setos un iekļūstot Adelaidas turnīra trešajā kārtā. 

Aizritot trešajam geimam, latviešu tenisiste spēja atspēlēt breikpunktu un izmantot otro berikbumbu, panākot rezultātu 3-1. Viss liecināja par uzvaru, taču tad spēles gaita krasi mainījās. Ostapenko sāka spēlēt pavirši un pieļāva vairākas kļūdas, 3 reizes zaudējot serves geimu pirmajā setā, kā arī pieļaujot 30 nepiespiestās kļūdas. Otrais sets latvietei padevās pagalam neveiksmīgs un Ostapenko nespēja gūt nevienu pašu punktu, atzīstot savas pretinieces pārākumu otrajā setā ar 0-6. 

Ostapenko par iekļūšanu Adelaidas turnīra otrajā kārtā saņems naudas balvu 11 145 ASV dolārus, kā arī 55 ranga punktus. Visticamāk, par spīti šim zaudējumam, latviešu pirmā rakete tomēr saglabās 18. vietu WTA ranga sarakstā, kuru uzzināsim jau nākamo otrdien.

Taču jau nākamnedēļ Adelaidā tiks aizvadīts nākamais WTA Top 500 turnīrs, bet nedēļu vēlāk, 16. janvārī Melburnā, tenisa fanus priecēs šīs sezonas pirmais “Grand Slam” – Austrālijas atklātais čempionāts jeb “Australian Open”. 

Jeļena Ostapenko iekļūst dubultspēļu pusfinālā

Vienspēļu turnīrs Ostapenko ir beidzies, taču sportiste turpina cīņu dubultspēļu turnīrā. Šodien, 5. janvārī, pulksten 8.15 pēc Latvijas laika, Adelaidas dubultspēļu turnīrā Ostapenko ar savu ukraiņu partneri Ludmilu Kičenoku pieveica neitrālo tenisisti Jekaterinu Aleksandrou un ķīnas tenisisti Šuai Džanu ar 5-7, 7-6 un 10-7, tādējādi iekļūstot Adelaidas dubultspēļu turnīra pursfinālā. Pusfināla spēle tiks aizvadīta 6. janvārī pulkstens 9:00 pēc Latvijas laika un Ostapenko/Kičenokas duets stāsies pretī amerikānietēm Teilorai Taunsendu un Eižu Muhamedu. 

Medijos jau izskanējusas ziņas, ka Kičenoka un Ostapenko vienojušās par ilgtermiņa sadarbību. Abas tenisistes 2022. gadā aizvadīja lielisku dubultspēļu sezonu, tāpēc abas sportistes ir vienojušās turpināt iesāktos panākumus.