• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
“ATP Finals”: Džokovičs vai tomēr kāds cits?

“ATP Finals”: Džokovičs vai tomēr kāds cits?

Kā ierasts, tad novembris ir laiks, kad tiek salikti trekni punkti uz “i” vīriešu profesionālajā tenisa tūrē jeb tiek aizvadīts ATP kalendārās sezonas noslēguma pasākums, kurš šoreiz nobrendots kā “Nitto ATP Finals”, bet norises vieta izvēlēta Itālija, Turīnas pilsēta. Tā garums būs nedēļa (12. – 19. novembrim), kur astoņi labākie tenisisti noskaidros labāko šajā kalendārajā gadā. Šāda veida turnīrs ieviests kopš 1970. gada, bet kopš 2021. līdz 2026. to rīkošanu uzticējuši Turīnai.

welcome-offer

Kā jau tas ir katrā liela mēroga turnīrā pēdējo divu gadu laikā, aktuālais jautājums ir – vai sagaidīsim Novāka Džokoviča un jaunā spāņa Karlosa Alkarasa dueli, un kuri ir šī turnīra potenciālie trauksmes cēlājii? Tāpat atgādināsim, ka arī reitinga punkti un naudas balvas šādas raudzes sacensībās tiks izdalīti dāsni.

Izspēle un balvu fonds

Spēlētāji ir iedalīti divās grupās. Matemātika ir vienkārša – aizvadot trīs mačus, divi labākie dodas uz pusfinālu, bet tur noskaidro finālistus un vēlāk čempionu. Šī nav iespēja tikai uzspodrināt savu emocionālo stāvokli publisko tēlu, uzvarot tik prestižā turnīrā, bet arī papildus nopelnīt reitinga punktus un amerikāņu dolārus.

Runājot par dolāriem, tad katrs spēlētājs, kurš uz turnīru ir pasaukts kā potenciālais aizstājējs, ja kāds traumas dēļ nevar piedalīties, viņš automātiski tiek pie 150 tūkstošiem. Savukārt spēlētājiem, kuri ir kvalificējušamies. summas tikai par piedalīšanos mačā ir sekojošas, ja viņš aizvada:

  • 1 spēli – 160 tūkstoši
  • 2 spēles – 240 tūkstoši
  • 3 spēles – 320 tūkstoši

Spēlētājs savu kontu var papildināt vēl ar 383,3 tūkstošiem ASV dolāru par katru uzvaru grupu turnīrā. Par uzvaru pusfinālā nāk līdzi grupā nopelnītais un vēl 1,07 miljoni. Tikmēr turnīra uzvarētājs un trofejas ieguvējs tiks pie papildus 2,24 miljoniem.

Savukārt punktu skaitīšanas metode ir vienkārša:

  • Uzvara grupu turnīra spēlē – 200 punkti
  • Pusfināla sasniegšana – 400 punkti
  • Uzvara finālā – 900 punkti

Laba motivācija spēlētājiem sezonas noslēgumā, vai ne?

Bez lieliem pārsteigumiem dalībnieku vidū

Visvairāk punktus, skaitot ar 2023. gada 1. janvāri, ieguvis ir leģendārais Džokovičs (9945), bet uzreiz aiz viņa nākamais ir cilvēks, kurš uzsācis serba ķeršanu tenisa vēstures ierakstos un viņa interesēs ir pēc iespējas vairāk uzvaras jau tagad, kamēr Džokovičs nav beidzis karjeru, or Alkarass. Citādi neklātienes cīņā par titulu skaitu un citiem rekordiem varētu pat nepietikt ar 15 gadus veiksmīgu karjeru… Jā, tieši tik iespaidīgs ir Džoko panākumu saraksts.

Bez nosauktā dueta ierindā būs arī divkārtējais šī turnīra uzvarētājs Aleksandrs Zverevs, kurš aizvadījis lielisku sezonu un atgriezis pasaules ranga top 10 vidū. Ceturtais secīgais “ATP Finals” apmeklējums būs Rubļevam, svešinieks te nav arī Cicips un Medvedevs. Atlikušie divi dalībnieki Rūne un Sinners šajās sacensībās piedalīsies pirmo reizi. Tāpat kā Alkarass, lai arī cik tas nešķistu dīvaini. Iemesls iepriekš, kāpēc viņu neredzējām jau pērn Turīnā – savainojums…

Runājot par netikušajiem tenisistiem, tad noteikti jāmin šī turnīra pērnā gada finālists Kaspers Rūds, kuram šī sezona, lai arī viņš gozējās ATP ranga top 20 rādiusā, uzskatāma kā solis atpakaļ. Viņš no astotajā vietā esošā Rūnes atpalika par 635 reitinga punktu tiesu, kas to izteiksmē nozīmē, ka viņš bija viena “Grand Slam” turnīra pusfināla sasniegšanas attālumā. Tas ir daudz. Bet lielākais “neveiksminieks” noteikti ir polis Hubert Hurkāčs, jo viņam, lai brauktu uz Turīnu kā pamata dalībniekiem, pietrūka tikai 15 punkti jeb tikai viena uzvara kādā no arī zemākajiem turnīriem…

Sekot līdzi “NITTO ATP Finals” sacensību norisei ir iespējams šeit. Šobrīd jau pirmie divi mači aizvadīti, uzvaras izcīnot favorītiem. Kāds būs turpinājums?

welcome-offer