• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Vai RFS spēs izcīnīt pirmo uzvaru UEFA Konferences līgā?

Vai RFS spēs izcīnīt pirmo uzvaru UEFA Konferences līgā?

Šo ceturtdien, 27. oktobrī, Latvijas čempionvienība RFS izbraukuma spēlē tiksies ar Skotijas klubu “Hearts”. Teorētiski, uzvarot abas atlikušās UEFA Konferences līgas spēles, rīdzinieki var nodrošināt kvalificēšanos tālākajām cīņām. Taču vispirms jātiek galā ar “Hearts” futbolistiem. 

Atšķirībā no Skotijas kluba, RFS pagaidām A grupā cīnās bez uzvarām – četrās spēlēs piedzīvoti divi neizšķirti un divi zaudējumi. Turpretī “Hearts” ir svinējuši vienu uzvaru un piedzīvoti trīs zaudējumi. Ja paskatāmies vārtu bilanci – rīdzinieki parādījuši labāku sniegumu. Aizvadītajās spēlēs iesisti vieni vārti un ielaisti vien seši, savukārt Skotu klubs guvis trīs vārtus un ielaidis divpadsmit. 

Robija Nilsona trenētā “Hearts” komanda šosezon cīnās ar spēlētāju savainojumiem un grūto sezonu. Saspringtais grafiks UEFA Konferences līgā, kā arī pašmāju čempionātā, dara savu. Piedzīvoti zaudējumi gan mājas spēlēs gan izbraukuma spēlēs pret itāļu “Fiorentina” un turku “Bašakšehir” komandām. Pēc ceturtdienas mājas spēles pret RFS, “Hearts” futbolisti pēdējo maču aizvadīs izbraukumā pret spēcīgo “Bašikšehir” vienību. Teorētiski, komandai vēl ir izredzes ieņemt otro vietu A grupā un kvalificēties tālāk, taču ar vienu nosacījumu – mājās jāuzvar RFS un izbraukumā turki. 

RFS situācija ir krietni sarežģītāka, taču iespējas kvalificēties tālāk gan ir. Pēc iespaidīgajiem neizšķirtiem pret “Fiorentina” izbraukuma spēlē un “Bašakšehir” mājas spēlē, rīdzinieki vienu brīdi A grupā ieņēma augsto otro vietu. Taču divi piedzīvoti zaudējumi pēc kārtas komandu nobīdīja tabulas apakšgalā. 

Rīgas kluba pamatsastāvā uz šo spēli pēc ilgākas pauzes, saņemot diskvalifikāciju, atgriezīsies pieredzējušais austriešu pussargs Tomaš Šimkovičs (35). Šķiet, ka arī atlikušās spēles Latvijas Virslīgā RFS futbolistiem izmaiņas tabulā nenesīs – pat, ja komanda piedzīvos zaudējumus atlikušajās 3 sezonas spēlēs, tā sev ir nodrošinājusi trešo vietu. Tas, savukārt, liek domāt, ka visi spēki un uzmanība tiks vērsta uz UEFA Konferences līgas spēlēm. 

Bukmeikeru viedokļi

Ne bez pārsteigumiem, bukmeikeri kā favorīti šajā spēlē uzskata “Hearts”vienību un koeficients pēdējās dienās uz šo komandu ir manāmi krities. Futbola eksperti šajā mačā paredz ātru, atklātu futbolu un vārtiem bagātu spēli, jo abām komandām vairs nav ko zaudēt un nepieciešams gūt vārtus. 

Spēlētāji, kuriem pievērst uzmanību

“Hearts” vienība 22. oktobrī, mājas spēlē, tikās ar Skotijas tituliem bagātāko klubu “Celtic”. Šī 12. kārtas spēle bija ievērojama ar to, ka mājnieku spēlētājs Lorenss Šenlends kļuva par pirmo futbolistu, kurš Skotijas līgas spēlē guvis hat-trick pret prestižo “Celtic” komandu. Tāpēc sagaidāms, ka Šenlends arī spēlē pret RFS būs aktīvs pretinieku laukumā un veidos bīstamus vārtu gūšanas momentus. 

Turpretī RFS rindās, nevienam par pārsteigumu, kā bīstamākais spēlētājs tiek uzskatīts serbu uzbrucējs Andrejs Iličs (22). Serbu spēlētājs patlaban ir vienīgais, kurš guvis vārtus RFS rindās UEFA Konferences līgas spēlēs, kā arī Latvijas Virslīgā Iličs aizvada lielisku sezonu. Nedēļas nogalē, 33. kārtas spēlē, serbs guva vārtus pret “Super Nova”, tādējādi sakrājot šajā sezonā 16 gūtus vārtus, kas viņu ierindo Virslīgas rezultatīvāko spēlētāju otrajā vietā.