• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
RFS mēģinās uzsākt jaunu sēriju mačā pret Daugavpili

RFS mēģinās uzsākt jaunu sēriju mačā pret Daugavpili

Neizjutuši zaudējuma rūgtumu desmit mačos pēc kārtas, RFS savu panākumu sēriju pārtrauca spēlē pret Edinburgas “Hearts”. Lai gan BFC Daugavpils šosezon nepretendē uz augstākajām vietām Latvijas Virslīgā, pretinieks ir pietiekoši cienījams, lai uzvara pār to kalpotu kā stabils pamats jaunai panākumu sērijai.

Daugavpils ir piedzīvojuši būtiskas izmaiņas

Daugavpilieši, pēc vairāk kā divu mēnešu meklēšanas, nesen ir atraduši sev māju stadionu “Esplenādē”. Bez tik kupla savu līdzjuēju atbalsta nominālajās mājas spēlēs, klubs piedzīvoja septiņu maču zaudējumu sēriju. Īsi pēc tam klubs nomainīja arī galveno treneri Andreju Kalniņu, kura pienākumus līdz sezonas beigām pildīs Kirils Kurbatovs.

Kādā līmenī spēle BFC Daugavpils?

Lai arī Daugavpilieši atrodas tuvu Virslīgas tabulas vidum, patiesā aina ir mazliet skumjāka, nekā varētu noprast pēc dalītās sestās vietas. Komanda ir izcīnījusi tikai 8 uzvaras 28 spēļu kārtās. Daudz iemeslu optimistam neatrodas arī ieskatoties nesenākajo maču rezultātos. Lai gan izdevās atspēlēties pret tuvākajiem konkurentiem FK Audu, bet iepriekš tika zaudēts pret abiem līgas pastarīšiem SK Super Nova un Spartaks Jūrmala. Lai atrastu nākamo Daugavpiliešu panākumu, spēļu kalendārs ir jāatšķir atpakaļ gandrīz līdz Jāņiem, kad 26. jūnijā tika pārspēts FK Tukums. 

Kādā spēli var gaidīt no RFS?

Bez šaubām, ja RFS neizcīnīs pārliecinošu uzvaru, rīdzinieku līdzjutēji būs vīlušies. RFS ir spēcīgāks sastāvs, spēļu prakse augstākā līmenī, daudz labāki rezulāti gan pēdējos aizvadītajos mačos, gan visā sezonā kopumā. Vienīgais pavediens, kuram varētu pieķerties optimistiskākie Daugavpils kluba līdzjutēji ir tas, ka RFS varētu justies morāli iztukšoti pēc spēlēm Konferences kausā un panākumu sērijas pārtrūkšanas. Jāatzīst, ka rīdziniekiem jau ir gadījies šosezon nospēlēt pārāk atraisīti vismaz pāris mačos, bet šāds scenārijs ir maz ticams. Visticamākais, RFS pret Daugavpili izdosies uzsākt jaunu uzvarēto maču sēriju.

Savstarpējās spēlēs dominē RFS

Viens no būtiskākajiem iemesliem, kādēļ RFS līdzjutēji, gatavojoties mačam pret Daugavpili, var būt ļoti optimistiski noskaņoti, ir savstarpējo spēļu rezultāti. Abas komandas šosezon ir tikušās trīs reizes un rīdzinieki ir pārliecinoši uzvarējuši tās visas. Katrā no aizvadītajām trim spēlēm rīdziniekiem izdevās gūt veselus četrus vārtus. Tai pat laikā, Daugavpiliešiem pārspēt rīdzinieku aizsardzību ir izdevies tikai vienreiz. Rīdzinieku rindās rezultatīvākie spēlētāji ir bijuši Andrejs Iličs un Deniss Rakels, katram izceļoties ar trīs vārtu guvumiem. Tikmēr ar vienīgo bumbu RFS vārtos raidīja kamerūnieties Banki.

Kuri ir bīstamākie Daugavpils spēlētāji?

Kā jau daudzi Virslīgas klubi, arī Daugavpils rezultāta veidošanu, galvenokārt, uztic leģionāriem. Par nelaimi, klubam nav izdevies piesaistīt tik spēcīgus ārzemniekus, kā tie, kuri spēlē galvaspilsētas un Valmieras klubos. Daugavpils rezultatīvakā trijotne ir kamerūnieši Mukvelle un Janki, kuriem piepalīdz Nigērietis Izraēls. Mukvelle šosezon ir guvis piecus vārtus, bet pārējie ir atzīmējušies divas reizes. Jāuzteic arī Valērijs Lizunovs, kuram šosezon ir izdevies gūt divus vartus un atdot 3 rezultatīvas piespēles. Ņemot vērā to, ka Lizunovs tā pa īstam ir atvēries tikai pēdējo dažu maču laikā, mēs iesakām rīdzinieku līdzjutējiem pievērst pastiprinātu uzmanību tieši šim uzbrucējam.

Noslēgumā

Lai gan BFC Daugavpils, ar jaunu stadionu un galveno treneri, ir gatavi pāršķirt lapu un atstāt nesenās neveiksmes aiz muguras, gūt punktus pret RFS šobrīd vēl šķiet kā nesasniedzami augsta virsotne. Tai pat laikā, RFS nevajadzētu pretinieku novērtēt par zemu, jo daži no daugavpiliešu spēletājiem pēdējās spēlēs demonstrē atzīstamu sniegumu.