• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Vai dodaties uz 2022. gada FIFA Pasaules kausu Katarā? Lūk, kas jums jāzina

Vai dodaties uz 2022. gada FIFA Pasaules kausu Katarā? Lūk, kas jums jāzina

Futbola fani visā pasaulē nepacietīgi gaida FIFA Pasaules kausa sākšanos, kurš jau pavisam drīz, no 20. novembra līdz 18. decembrim, norisināsies Katarā. Šis Pasaules kauss ir nozīmīgs ar to, ka pirmo reizi tā pastāvēšanas vēsturē, spēles netiks aizvadītas ierastajos vasaras mēnešos – maijā, jūnijā un jūlijā. Iemesls šādām izmaiņām ir ļoti vienkāršs un pamatots – rūpējoties par spēlētāju veselību, vasaras mēneši Katarā ir ļoti karsti un tuksnešainajā klimatā šajos mēnešos termometra stabiņš var pakāpties līdz pat +45 grādiem un vairāk.  

Kas spēlēs 2022. gada FIFA Pasaules kausa atklāšanas mačā?

Šim lielajam notikumam ir izraudzīts viens no visietilpīgākajiem stadioniem, kurā tiks aizvadītas vairākas spēles šajā čempionātā. Al Koras pilsētas stadions “Al Bayt”, kura būvniecība tika pabeigta 2021. gada beigās, spēj uzņemt līdz pat 60 000 skatītāju. Tajā, 20. novembrī pulksten 18:00 (pēc Latvijas laika), atklāšanas spēlē tiksies mājnieki Katara un Ekvadoras izlase. Abas šis komandas ielozētas A grupā kopā ar Senegāles un Nīderlandes izlasēm.

Spēles tiks aizvadītas Latvijai draudzīgā laikā

Pateicīgi Latvijas futbola faniem, spēles netiks aizvadītas vēlās nakts stundās vai agri no rīta, kas ļaus pilnvērtīgi sekot līdzi un izbaudīt šo 2022. gada FIFA Pasaules kausu Katarā. Pirmajām spēļu kārtām izraudzīti Latvijai pateicīgi laiki – pulksten 12:00, pulksten 15:00, pulksten 18:00 un 21:00. Ņemot vērā, ka iepriekšējos Pasaules kausos fiksēti gadījumi, kad komandas savstarpēji sarunā sev izdevīgus rezultātus, lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs, turnīra noslēdzošā kārta būs vērojama pulksten 17:00 un 21:00 pēc Latvijas laika. 

Pasaules kausa noteikumi un formāts

Turnīrā kopā piedalās 32 izlases, kuras sadalītas astoņās grupās, katrā grupā atrodoties četrām komandām. Katras grupas dalībnieces viena pret otru aizvadīs pa vienai spēlei. Pirms katra Pasaules kausa, futbola fani jau ir izanalizējuši šīs grupas un parasti kādai no tām tiek piedēvēts “Nāves grupa” tituls. Taču šogad turnīrs solās būt interesants un patiesi spēcīgākās no izlasēm tiksies izslēgšanas jeb “play-off” mačos, jo nevienā no apakšgrupām nav vairāk par divām futbola lielvalstīm. 

Kvalificēšanās tālākajām izslēgšanas spēlēm

Noslēdzoties grupu turnīram, divas spēcīgākas komandas ar visvairāk iegūtajiem punktiem katrā apakšgrupā, turpinās cīņu izslēgšanas spēlēs. Tas nozīmē, ka 16 spēcīgākas pasaules futbola izlases satiksies astotdaļfinālos, turpinot cīņu par prestižo Pasaules kausa trofeju. Izlases, kuras uzvarēs ceturtdaļfināla un pusfināla spēlēs, būs nopelnījušas sev ceļazīmi uz lielo finālu. 2022. gada FIFA Pasaules kausa fināla spēle tiks aizvadīta 18. decembrī un tai izraudzīts “Lusail Iconic” jaunuzbūvētais stadions ar 80 000 skatītāju ietilpību. 

Kuras izlases tiek uzskatītas par favorītēm šajā Pasaules kausā?

Jāsāk ar to, ka katrā FIFA Pasaules kausa turnīrā notiek brīnumi un negaidīti spēļu iznākumi, tāpēc droši var apgalvot, ka tās izlases, kuras ir kvalificējušās šim prestižajam čempionātām, uz doto brīdi ir spēcīgākās pasaules izlases. Pieminēšanas vērts fakts – pašreizējā Eiropas futbola čempione Itālija, kas FIFA rangā ieņem augsto septīto vietu, par lielu pārsteigumu futbola faniem visā pasaulē, nespēja kvalificēties šim Pasaules kausam Katarā. 

Ja runājam par FIFA ranga līderēm – patlaban pirmajā trijniekā atrodas Brazīlija (#1), Belģija (#2) un Argentīna (#3). Turpat līdzās, pirmo piecinieku noslēdz Francijas (#4) Anglijas (#5) izlases. Šie reitingi tikai apstiprina to, ka futbola līmenis Eiropā ir visaugstākais. Saprotams, ka tieši šīs komandas tiek uzskatītas par galvenajām favorītēm cīņā par Pasaules kausu, taču, kā jau minējām, šis čempionāts vienmēr sagādā pārsteigumus un nereti izlases, no kurām nav gaidīta aizkļušana tuvāk finālam un kuras FIFA rangā neieņem tik augstas vietas, šokē futbola fanus visā pasaulē, kas arī ir iemesls, kāpēc šis sports ir tik aizraujošs un populārs.