• Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Lielais fināls ir klāt – Francija un Argentīna cīnīsies Pasaules kausa finālā

Tā vien šķiet, ka tikai nesen tika atklāts ilgi gaidītais Pasaules kausa finālturnīrs Katarā, kurš pirmo reizi tiek organizēts kādā no arābu valstīm. Šis bija arī pirmais Pasaules kauss, kurš tiek rīkots ziemas mēnešos, nevis ierastajā vasaras periodā. Kataras klimats ir tuksnešains un vasaras periodā termometra stabiņš spēj sasniegt pat 50 grādus, tāpēc šis finālturnīrs tiek rīkots ziemas periodā. Arīdzan, Katarā rīkotais finālturnīrs būs pēdējais Pasaules kauss, kurā piedalās 32 komandas, jo pēc četriem gadiem, 2026. gadā, finālturnīrs sastāvēs no 48 izlasēm.

Iekļūšana Pasaules kausa finālā

Gan Argentīna, gan Francija ir spējusi divas reizes iegūt Pasaules kausa trofeju un paskatoties uz savstarpējo spēļu bilanci, Argentīnas futbolisti ir bijuši pārāki. Jāteic, ka pusfināla mačos abas komandas diezgan pārliecinoši uzvarēja savas pretinieces. Argentīna spēlējot pret iepriekšējā finālturnīra vicečempioni Horvātiju, jau pirmajā puslaikā praktiski nodrošināja ceļazīmi uz lielo finālu, gūstot divus vārtus. Kaut arī horvātu futbolisti vairāk kontrolēja bumbu, it īpaši pirmajā puslaikā, komanda tā arī nespēja gūt vārtus.

Arī pašreizējā čempione Francija pierādīja, ka tās vieta ir finālā. Pusfināla spēlē tiekoties ar šā turnīra lielāko pārsteigumu Marokas izlasi, francūži jau mača piektajā minūtē izvirzījās vadībā un guva vārtus. Tiesa, par spīti ātri zaudētajiem vārtiem, marokieši gan pirmo gan otro puslaiku ne tikai diktēja spēli, bet arī bumba lielāko spēles daļu atradās to kontrolē. Desmit minūtes pirms mača beigām, Francijas izlase dubultoja savu pārsvaru, tādējādi nostiprinot savas izredzes iekļūt finālā. Interesanti, ka Pasaules kausos, labāko četriniekā, Francijas komanda jau iekļuvusi septīto reizi, sešos no finālturnīriem aizcīnoties līdz finālam un divas reizes iegūstot prestižo Pasaules kausa trofeju.

Argentīnas un Francijas savstarpējo spēļu vēsture

Kopumā abas futbola lielvalstis savā starpā tikušās 12 reizes un to savstarpējā spēļu vēsture sniedzas līdz pat tālajam 1930. gadam. Argentīnas izlase uzvarējusi sešās no divpadsmit tikšanās reizēm, bet trīs reizes uzvaru svinējusi Francijas komanda, savukārt trīs savstarpējie mači noslēgušies ar neizšķirtu. Sīkāk aplūkosim pēdējos trīs Francijas un Argentīnas dueļus.

Interesants fakts, ka pēdējo reizi abas izlases spēkojās 2018. gada Pasaules kausa finālturnīrā, kurš norisinājās Krievijā. Toreiz, abu komandu ceļi krustojās astotdaļfināla spēlē, kad spraigā cīņā, ar rezultātu 4:3 (1:1) uzvaru svinēja Francija, tālāk kvalificējoties ceturtdaļfinālam un svinot uzvaru visā finālturnīrā.

2009. gadā Argentīnas un Francijas izlases aizvadīja draudzības spēli, kurā pārāka Argentīna ar rezultātu 2:0. Vēl senāk, 2007. gada draudzības spēle starp šīm izlasēm arī beidzās ar argentīniešu uzvaru ar 1:0. Ja palūkojamies uz kopējo vārtu skaitu, tad pēdējos trīs mačos, abas izlases guvušas 10 vārtus, no kuriem sešus vārtus iesituši argentīnieši, bet četrus Francijas futbolisti.

Rezultatīvākie spēlētāji abu komandu duelī

Kā jau minējām, abu izlašu spēļu vēsture ir diezgan sena, tāpēc nebūtu loģiski pievērst uzmanību tiem spēlētājiem, kuri vairs nepārstāv vienu vai otru izlasi. Tāpēc mūsu uzmanības centrā ir spēlētāji, kuri vēl turpina savas futbolista karjeras.

Visvairāk vārtus abu izlašu duelī ir guvis divdesmit trīs gadus jaunais franču uzbrucējs Kilians Mbapē. Abus vārtus Mbapē guva 2018. gada Pasaules kausa finālturnīra astotdaļfināla mačā. Otrs rezultatīvākais spēlētājs ir argentīniešu kapteinis Lionels Mesi, gūstot vienus vārtus 2009. gada spēlē, kad Argentīna svinēja uzvaru ar 2:0.

Kādas likmes uz fināla spēli piedāvā TonyBet sporta totalizators?

Kaut arī Francijas izlase ir līdzšenējā Pasaules čempione, bukmeikeri fināla mačā par favorīti uzskata Argentīnas komandu, piedāvājot “2.77” koeficientu uz tās uzvaru. Tiesa, tikai nedaudz lielāks ir koeficients uz Francijas uzvaru – “2.79”. Jāteic, ka uz īsu brīdi Francijas izlase bija novērtēta kā favorīte un tās koeficients bija mazāks kā uz Argentīnas izlasi, taču pēdējās dienās bija novērojamas svārstības bukmeikeru piedāvātajos koeficientos.

Tā kā šis ir fināls un abas komandas nemetīsies pa galvu un kaklu gūt vārtus, visai reāls iznākums pēc 90 nospēlētām minūtēm šajā spēlē šķiet neizšķirts, uz ko TonyBet piedāvātais koeficients ir “3.12”.

Ja palūkojamies uz specifiskiem rezultātiem, tad ir vērts pievērst uzmanību likmei, ka abas komandas gūs vārtus, kuras koeficients ir “2.04”. Interesanti, ka abu komandu rezultivitāte šajā Pasaules kausā ir teju identiska – Francijas izlase līdz šim vidēji spēlē ir iesitusi 2.16 vārtus, bet Argentīnas komanda 2.33.

Kuri spēlētāji varētu gūt vārtus fināla mačā?

Top 3 rezultatīvākie spēlētāji Katarā notiekošājā finālturnīrā pārstāv abas šīs izlases. Turnīra rezultatīvākais spēlētājs līdz šim ir bijis argentīniešu kapteinis Lionels Messi, kurš guvis 5 vārtus un atdevis 3 rezultatīvas piespēles. Topa otrajā vietā ir jaunais franču talants Kilians Mbapē, kurš arī guvis 5 vārtus, bet atdevis 2 rezultatīvas piespēles. Rezultatīvāko spēlētāju trijnieku noslēdz divi futbolisti – argentīnietis Hulians Alvaress ar četriem iesistiem vārtiem un franču visu laiku rezultatīvākais spēlētājs Olivjē Žirū, kurš arī guvis četrus vārtus.

TonyBet bukmeikeri piedāvā “2.8” lielu koeficientu uz to, ka Mesi fināla spēlē gūs vārtus. Ja ņem vērā to, ka tieši pateicoties argentīniešu kapteinim, Argentīnas komanda ir aizkļuvusi līdz Pasaules kausa finālam, Mesi šajā svarīgajā spēlē ne tikai centīsies aizvest savu komandu līdz uzvarai, bet arī pierādīt to, ka ir pasaules labākais futbolists.

Otrs kandidāts uz vārtu guvumu šajā spēlē nenoliedzami būs Mbapē, uz kuru TonyBet piedāvā “3.00” lielu koeficientu. Mbapē ne tikai šajā Pasaules kausā, bet arī 2018. gadā bija viens no rezultatīvākajiem spēlētājiem, tāpēc ir pamats domāt, ka šim spēlētājam fināla mačā būs savs vārds un viņš spēs atrast bumbas ceļu uz argentīniešu sargātajiem vārtiem.

Vērts arī apsvērt prognozi uz to, ka Francijas visu laiku rezultatīvākais spēlētājs, Olivjē Žirū, spēs fināla spēlē gūt vārtus un nostiprināt savu vārdu Francijas futbola grāmatās – ne velti Žirū Katarā notiekošajā finālturnīrā ieņem trešo vietu rezultatīvāko spēlētāju sarakstā. Ja arī tev šķiet, ka šis spēlētājs varētu atnest francūžiem vārtus, tad TonyBet piedāvā “3.78” lielu koeficientu, kuru ir vērts izmantot.

Kā pēdējais ticamākais kandidāts ar koeficientu “3.85” uz vārtiem fināla mačā ir Hulians Alvaress. 22 gadus jaunais Mančesteras “City” uzbrucējs līdz šim demonstrējis lielisku sniegumu izlases sastāvā, kā arī piedalījies nevienā vien Argentīnas vārtu guvumā.