• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Pirmais pusfināls Katarā: Argentīna pret Horvātiju 

Pirmais pusfināls Katarā: Argentīna pret Horvātiju 

Pēc tam, kad pagājušajā sestdienā tika paziņotas divas jaunās četras labākās komandas 2022. gada Kataras Pasaules kausa izcīņā, ir pienācis laiks sākt pusfināla spēles. Maroka sagādāja vēl vienu pārsteigumu, pārspējot Portugāli, bet Francija turpināja savu stabilo tempu, pārspējot Angliju.

Otrdien, 13. decembrī, 21:00 pēc Latvijas laika, notiks pirmā pusfināla spēle 2022. gada Pasaules kausa finālturnīrā Katarā, kurā tiksies Argentīnas un Horvātijas vīriešu futbola izlases. Dienu pirms gaidāmās spēles, viens no populārākajiem Horvātijas sporta žurnāliem “Sportske Novosti” publicējis rakstu, kurā tiek apgalvots, ka Argenīntas izlase pret Horvātiju gatavo “netīro plānu”. Saprotams, ka daudziem futbola faniem uzreiz radies jautājums – ko nozīmē šis “netīrais plāns”?

 “Sportske Novosti” rakstā lasāms, ka kāds argentīniešu futbolists, kurš spēlē vienā no Eiropas vadošajiem klubiem, saviem komandas biedriem stāstījis, ka pusfināla spēlē pret Horvātijas izlasi, futbolistiem ir dots uzdevums provocēt pretinieku spēlētājus, lai tādā veidā izsistu horvātu futbolistus no ritma, tos nokaitinātu un panāktu vairāk piešķirto dzelteno kartiņu pusfināla mačā. Papildus, konkrētais sporta žurnāls rakstā norāda, ka minētais futbolists ir kāds no Argentīnas izlases pamatsastāva spēlētājiem. “Viņi (Argentīnieši) uzskata, ka mūsu spēlētājiem ir vāji nervi, un, ka viņi nespēs savaldīt nervus pēc pretinieku sitieniem, grūdieniem un citiem rupjiem pārkāpumiem. Mums zināms, ka tie ir vismaz 3 futbolisti no Argentīnas komandas, kuri saņēmuši īpašus norādījumus” minēts “Sportske Novosti” rakstā. Arīdzen, šajā horvātu sporta žurnāla rakstā tiek runāts pat par norādījumiem aizvainot un izteikt skarbas frāzes par horvātu spēlētāju radiniekiem. No komentāriem šajā rakstā var noprast, ka lasītāji iedalās divās daļās – viena daļa tic šīm baumām, bet ļoti liela daļa futbola fanu uzskata, ka konkrētais raksts ir farss un nav pamata ticēt paustajai informācijai. 

Ceļš līdz pusfinālam

Argenīntas futbola izlase ir vienu soli tuvāk savam mērķim – pēc ilgiem laikiem uzvarēt Pasaules kausa finālturnīrā un pacelt virs galvas vērtīgāko sporta trofeju. Tiesa, lai realizētu šo mērķi, argentīniešiem nepieciešams uzvarēt iepriekšējā Pasaules kausa finālisti un vicečempioni – Horvātiju. Kurš uzvarēs “Lusail” stadionā 13. decembrī?

Pēc izcīnītās pirmās vietas C apakšgrupā un aizsūtot mājās Austrālijas izlasi 1/8 fināla spēlē, argentīniešu grūtākais pārbaudījums šajā finālturnīrā bija spēle pret Nīderlandes izlasi. Nonākot zaudētājos ar 0:2, Nīderlandes futbolisti cīnījās līdz galam un nepadevās šajā mačā. Par mača varoni kļuva uz maiņu iznākušais Veghorsts, kurš oranžajai armijai atguva divus vārtus un panāca neizšķirtu spēlē. Tiesa, pēcspēles 11 metru soda sitienos prasmīgāki bija argentīnieši.

Arī Horvātijas izlases ceļš uz pusfinālu nav bijis viegls, 1/8 finālā tiekoties ar vienu no turnīra galvenajām favorītēm un FIFA pasaules ranga spēcīgāko izlasi – Brazīliju. Kaut arī bumbas kontrole abām komandām bija līdzīga, brazīļi vairāk uzbruka uz pretinieku vārtiem un izskatījās pārliecinošāk. Taču cietākais rieksts Brazīlijas futbolistiem šajā spēlē izrādījās horvātu vārtsargs Dominiks Livakovičs, kurš atvairīja ne tikai vairākus bīstamus sitienus spēles laikā, bet arī “izķēra” divus 11 metru soda sitienus, palīdzot savai izlasei pieveikt Brazīliju un nokļūt pusfinālā.

Ko varam sagaidīt šajā pusfināla spēlē

Par spīti iepriekšējā finālturnīra sniegumam un to, ka Horvātijas futbola izlase demonstrējusi lielisku spēli Katarā, pēc bukmeikeru domām, Argentīna ir favorīte uz iekļūšanu 2022. gada Pasaules kausa finālā. Tiesa, vadoties no iepriekšējām spēlēm, iespējams, arī šajā mačā uzvarētājs tiks noskaidrots pēcspēles 11 metru soda sitienu sērijā. 

Horvātijas izlase šajā Pasaules kausa finālturnīrā tikai vienā spēlē nav guvusi vārtus un Argentīnas komanda gandrīz katrā ir ielaidusi vismaz vienus vārtus, tāpēc liela iespēja, ka šajā pusfināla mačā abas komandas vismaz vienu reizi trieks bumbu pretinieku sargātajos vārtos. Tā kā uz spēles ir likta ceļazīme uz Pasaules kausa finālu, sagaidāms, ka abas komandas spēlēs piesardzīgi un kopējais gūto vārtu skaits nepārsniegs 3 vārtus.