• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Pasaules Kausa prognozes 01.12.

Pasaules Kausa prognozes 01.12.

Tuvojoties pasaules kausa izslēgšanas spēlēm, ir pienācis laiks aizvadīt ižšķirošās grupu turnīra spēles grupās E un F. Šī vakara spēlēs izšķirsies teju visu komandu likteņi, jo tikai Kanādas izlase ir zaudējusi cerības kvalificēties astotdaļfinālam.

Kanāda – Maroka

Savā pēdējā šīs kausa izcīņas mačā, kanādieši centīsies sarūgtināt marokāņus un izcīnīt savus pirmos punktus. Tas nav viegls uzdevums, jo šajā turnīrā Marokas izlase ir demonstrējusi lielisku sniegumu aizsardzībā. Marokāņi, kas spēlē ar četriem aizsargiem, nav ielaiduši vārtus jau septiņos mačos pēc kārtas, šajā laikā izcīnot 5 uzvaras. 

Lai gan Kļavu Lapām nav izdevies izcīnīt pozitīvus rezultātus, šī izlase ir pierādījusi, ka tās rindās spēlē daudz jaunu un talantīgu spēlētāju ar milzīgu potenciālu. Kanādas izlase pārliecinoši kontrolēja bumbu pret Beļģiju, tikai pietrūka noslēguma, jo pretinieku vārtu taisnstūri sasniedza tikai trīs kanādiešu sitieni. 

Spēlējot pret 2018. gada finālisti Horvātiju, Kanāda guva pirmos vārtus un atradās vadība vairāk kā 30 minūtes, bet talantīgie horvātu uzbrucēji izrādījās pārāk daudz priekš gados jaunās kanādiešu aizsardzības līnijas. Tādēļ ir pilnīgi iespējams, ka spēlē pret Maroku viss sastāsies savās vietās un kanādieši izcīnīs savus pirmos puntkus. Neskatoties uz to, mēs uzskatām ka Marokas izredzes ir mazliet labākas.

Vācija – Kostarika

Pēc neveiksmīga turnīra sākuma, spēlējot neizšķirti pret Spāniju un zaudējot Japānai, Vācijas izlase saglabā tikai teorētiskas izredzes kvalificēties astodaļfinālam. Vāciešiem ir ne tikai noteikti jāuzvar šī vakara spēlē, bet arī jācer, ka Japāna zaudēs Spānijai. Teorētiski, Vācijas izlase saglabā iespējas kvalificēties izslēgšanas spēlēm arī tad, ja japāņi spēlē neizsķirti ar spāņiem, ar nosacījumu, ka viņi šovakar gūs vairāk vārtus, nekā Uzlecošās Saules zemes futbolisti.

Mačā pret Kostariku, Vācijas izlase paļausies uz uzlecošo zvaigni 

Džamalu Musialu un vienu no pasaulē labākajiem vārtsargiem – Manuelu Noieru. Tieši Noiers bija viens no galvenajiem uzvaras kaldinātājiem 2014. gada Pasaules kausā, nostāvot četrus mačus sausā un tiekot atzītam par turnīra labāko vārtsargu.

Par spīti četriem ielaistajiem vārtiem pirmajā kausa izcīņas mačā pret Spāniju, izskatās, ka Kostarikas aizardzība ir stipri uzlabojusies, jo mačā pret Japānu netika ielaisti nevieni vārti. Neskatoties uz to, mēs uzskatām, ka Vācijas izlasei ir lieliskas izredzes iczcīnīt uzvaru šī vakara spēlē. Diemžēl, zaudējuma japāņiem dēļ, ar to varētu būt par maz, lai tiktu uz sešpadsmitdaļfinālu.

Beļģija – Horvātija

Beļģijas izlasei šovakar der tikai uzvara, turklāt, ar to vien var izrādīties par maz, ja marokāņiem izdosies pārspēt Kanādu. Tikmēr Horvātijas izlasei viss ir pašu rokās – uzvarot šovakar, horvāti uzvarēs arī visā grupā. Nospēlējot neizšķirti, horvāti grupu turnīru noslēgsies otrajā vietā, bet zaudējums atstās tikai teorētiskas izredes turpināt cīņu par kausu.

Horvātu bīstamākais spēlētajs ir Persičs, kurš pagājušajā kausa izcīņā guva vārtus gan pusfinālā, gan finālā. Arī beļģi mēģinās atkārtot pagājušās pasaules kausa izcīņas sniegumu, kurā viņa ieguva trešo vietu, mazajā finālā pārspējot Angliju. Pēc mūsu domām, viņiem tas neizdosies, jo Horvātijas izlase šogad ir objektīvi spēcīgāka.

Spānija – Japāna

No šī mača iznākuma ir atkarīgs tas, kura izlase uzvarēs E grupu. Pateicoties lieliskai gūto un zaudēto vārtu attiecībai, Spānija ir praktiski garantējusi vismaz otro vietu grupā, bet Japānas izlasei šis mačs jāuzvar, ja tā vēlas izvairīties no sava likteņa atstāšanas vāciešu un kostarikāņu rokās.

Teorētiski, Japāna var tikt tālāk arī ar neizsķirtu, bet tikai tad, ja Vācija un Kostarika nospēlē neizšķirti, vai arī Vācija uzvar tikai ar minālu vārtu pārsvaru. Neskatoties uz to, ka Japāna šajā turnīrā ir demonstrējusi kvalitatīvu futbolu, pēc mūsu domām, ar to nepietiks, lai apturētu spāņu mašīnu. Tādēļ, visdrīzākais, Japānas līdzjutējiem mača gaitā būs uzmanīgi jāseko arī Vācijas – Kostarikas mačam.