• Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Pasaules kausa futbolā otrās spēļu dienas apskats

Jau otro dienu norisinās Pasaules kausa finālturnīrs Katarā, kur mēneša garumā, labākās futbola izlases sacenšās par vērtīgāko sporta trofeju – Pasaules kausu. Turnīrs tik tikko ir sācies un pagaidām vēl neesam piedzīvojiši lielus pārsteigumus, taču pavisam noteikti tādi būs. Kā jau katru dienu, aplūkosim un analizēsim aizvadītās dienas spēļu rezultātus.

Anglija bez problēmām pieveic Irānas futbolistus

Vieni no galvenajiem favorītiem šajā finālturnīrā – Anglijas futbola izlase – bez problēmām pirmdienas pēcpusdienā pieveica Irānas komandu. Šis mačs ir zīmīgs ar to, ka pirmais puslaiks ilga teju 60. minūtes, kā arī pēc pamatlaika beigām, tika piešķirts trīspadsmit minūšu ilgs kompensācijas laiks, kas šo spēli padarīja par vienu no ilgākajām FIFA Pasaules kausa vēsturē. Mačs noslēdzās ar rezultātu 6:2, par labu Anglijas izlasei, un ar diviem vārtiem spēlē atzīmējās Bukajo Saka un irāņu spēlētājs Mehdi Taremi.

Arī pirmais puslaiks šajā spēlē noritēja neierasti ilgi – 59. minūtes. Tas tika piešķirts, jo irāņu vārtsargam Alirezam Beiranvandam tika sniega medicīniskā palīdzība. Spēles astotajā minūtē, pēc Anglijas izlases centrējuma, Beiranvands spēlējot izgājienā sadurās ar galvām ar citu savas komandas spēlētāju – Ali Karimi. Diemžēl, irānas vārtsargs vairs nebija spējīgs turpināt šo spēli, tāpēc tika nomainīts mača 20. minūtē.

Velsa cīnās neizšķirti ar ASV

Pirmā spēle tika aizvadīta B grupā, kurā, neskaitot Anglijas izlasi, Velsa un ASV ir potenciālās komandas, kurām paredz kvalificēšanos tālākajām cīņām. Bukmeikeri abām komandām paredzēja vienādas izredzes uzvarēt šajā mačā, kas arī atspoguļojās līdzvērtīgā cīņā. Amerikāņiem atklājot spēles rezultātu pirmajā puslaikā un Velsai gūstot vārtus otrajā puslaikā, mačš noslēdzās ar neizšķirtu 1:1. Spēles rezultāts arī atspoguļoja notikumus laukumā – ja pirmajā puslaikā aktīvāki un bīstamāki bija amerikāņi, tad otrajā puslaikā iniciatīva piederēja Velsas izlasei.

tonybetfan.com

Nīderlande nepārliecinoši uzvar Senegāli

Kaut arī rezultāts uz tablo rādīja 2:0, Nīderlandes sniegums šajā mačā nebija pārliecinošs. Dažos spēles momentos pat šķita, ka holandes futoblisti spēlē neapdomīgi – pārāk bieži tika pieļautas kļūdas, kas rezultējās ātros pretuzbrukumos no Senegāles puses. Līdz pat 80. minūtei senegālieši demonstrēja labu futbolu, taču beigās, šķiet, pietrūka fiziskais aspekts – spēlētājiem pagurstot un kļūstot lēnākiem – to visu izmantoja Nīderlandes futbolisti, īsi pirms pamatlaika beigām gūstot pirmos vārtus. “Uzvara paliek uzvara, taču varējām nospēlēt daudz labāk” medijiem pēc spēles stāstīja van Deiks. Komandas kapteinis van Deiks arī piebilda, ka no katras spēles ir jāmācās un jāgūst motivācija nākamajiem pārbaudījumiem. “Senegāle neprata izmantot ātros pretuzbrukums, un labi, ka tā. Taču mūsu nākamā pretiniece Ekvadora ir ļoti laba šajā aspektā, tāpēc mums jāuzlabo sava spēle. Par spīti pieļautajām kļūdām, esmu optimistiski noskaņots par mūsu iespējām šajā finālturnīrā” piebilda van Deiks.