• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Lionels Skaloni, kura vadībā Argentīna ieguva pasaules kausu, turpinās vadīt izlasi

Lionels Skaloni, kura vadībā Argentīna ieguva pasaules kausu, turpinās vadīt izlasi

Argentīnas Futbola asociācija (AFA) pirmdien paziņojusi, ka Argentīnas futbola izlases galvenais treneris Lionels Skaloni negrasās atstāt savu amatu un turpinās vadīt izlasi. Par šo paziņojumu ir priecīgi gandrīz lielākā daļa Argentīnas futbola fanu, jo tieši pateicoties Skaloni, argentīnieši 2021. gadā izcīnīja “Copa America”kausu, bet 2022. gadā, Pasaules kausa finālturnīrā Katarā, tika kronēti par pasaules čempioniem futbolā.

Līdz ar šiem sasniegumiem un izcīnītajām trofejām, Skaloni nu kļuvis par trešo futbola treneri vēsturē, kurš ar savu trenēto izlasi spējis uzvarēt prestižajos turnīros pēc kārtas. Līdz šim, uzvarēt “Copa America” turnīrā un tad Pasaules kausā spējuši tikai Mariu Zagallu un Karlušs Albertu Perreira.

Pēdējās nedēļās Argentīnas futbola fani cītīgi seko ziņām un jaunākajai informācijai par to, kurš treneris varētu turpināt vadīt Argentīnas izlasi, jo 2022. gada beigās noslēgsies Lionela Skaloni līgums ar Argentīnas Futbola asociāciju. Kā medijiem pauda asociācijas prezidents Klaudio Tapia, viņš esot vairāk kā pārliecināts, ka Skaloni turpinās darbu ar Argentīnas izlasi. “Man nav ne mazāko šaubu, ka Skaloni paliks galvenā trenera amatā. Mums bija noruna un mēs turam savu doto vārdu. Patlaban viņš atrodas ceļojumā un atpūšas, bet kad atgriezīsies, mēs sēdīsimies pie sarunu galda” medijiem papildināja Tapia. 

Argentīniešu futbola speciālists darbu ar izlasi sāka 2018. gadā, kad tika nomainīts tās iepriekšējais treneris Horhi Sampaoli. Tikai gadu vēlāk, 2019. gadā Skaloni aizveda Argentīnas futbola izlasi līdz bronzas medaļām prestižajā “Copa America” turnīrā. 

Lionela Skaloni futbolista karjera

Skaloni padevusies arī lieliska futbolista karjera – spēlējot aizsarga pozīcijā, viņš 1997. gadā, Argentīnas izlases satāvā triumfēja U-23 Pasaules kausā. Ja paskatamies uz sasniegumiem klubu rindās – Skaloni izcīnījis Spānijas čempiona titulu ar Lakorunjas “Deportīvo” futbola klubu, kā arī ar šo pašu klubu, 2002. gadā triumfējis Spānijas Karaļa kausā.