• Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Laiks noskaidrot pēdējās komandas, kuras iekļūs Pasaules kausa ceturtadļfinālos

Šķiet, ka tikai nesen sākās ilgi gaidītais Pasaules kausa finālturnīrs Katarā. Bet nu, esam nonākuši jau līdz pēdējām astotdaļfināla spēlēm. Otrdien, 6. decembrī tiks noskaidrotas atlikušās divas izlases, kuras izcīnīs ceļazīmi uz ceturtdaļfināliem. Pulksten 17:00 pēc Latvijas laika spēkosies Spānijas un Marokas izlases, bet pulksten 21:00 spēlēs Šveice un Portugāle.

Maroka – Spānija

Marokas izlases sniegums šajā finālturnīrā ir pārsteidzis nevienu vien, jo komanda rādījusi lielisku futbolu un aizrautīgu cīņassparu. Tas, savukārt ļāvis marokiešiem ieņemt pirmo vietu G apakšgrupā. Pirmajā spēlē Maroka cīnījās 0:0 ar vicečempioni Horvātiju, otrajā spēlē tika apspēlēta spēcīgā Beļģijas izlase ar 2:0, bet pēdējā apakšgrupas spēlē tika pieveikta Kanāda ar 2:1. Turpretī spāņi turnīru iesāka ar graujošu uzvaru pār Kostariku ar 7:0, otrajā mačā cīnījās neizšķirti 1:1 ar Vācijas izlasi, bet apakšgrupu turnīrs spāņiem beidzās ar zaudējumu Japānas izlasei ar 1:2. Marokas futbolisti patlaban atrodas “uz viļņa”, jo nav zaudējuši pēdējās astoņās spēlēs.

Mačā pret Kanādu vārtos atgriezās marokiešu pirmais numurs Jasins Bunū, kurš spēlē pret Beļģijas izlasi, tika piespiedu kārtā nomainīts. Iespējams, arī slavenā spānijas futbola kluba “Real Madrid” audzēknis Ašrafs Hakīmi varēs palīdzēt savai izlasei mačā pret spāņiem. Hakīmi pēdējā apakšgrupas spēlē pret Kanādu guva nelielu potītes savainojumu un tika nomainīts piecas minūtes pirms pamatlaika beigām. Ja ieskatamies Marokas futbola vēsturē, tad vienīgā reize, kad komanda ir izkļuvusi no savas grupas, ir tālajā 1986. gadā, kad tika piedzīvots zaudējums astotdaļfinālā pret Rietumvāciju.

Turpretī titulētajai Spānijai pēdējos gados nav veicies tik labi. Tā, piemēram, komanda nav iekļuvusi Pasaules kausa 1/4 finālā kopš 2010. gada, kad spāņi aizcīnījās līdz finālam, kurā uzvarēja Nīderlandes izlasi ar 1:0. Pirms 4 gadiem, Krievijā notiekošajā Pasaules kausā, spāņi negaidīti pēcspēles 11 metru sitienu sērijā zaudēja Krievijas futbolistiem.

Sagaidāms, ka Marokas izlase spēlē pret Spāniju būs piesadzīgi un koncentrēsies uz aizsardzību un ātriem pretuzbrukumiem. Kaut arī bukmeikeru likmes uz Marokas uzvaru šķiet vilinošas, ticamākais, uz ko komanda var cerēt, ir neizšķirts. Arīdzan likme, ka pirmais puslaiks noslēgsies neizšķirti, bet otrajā puslaikā uzvaru gūs Spānijas izlase, šķiet ļoti ticami.

Portugāle – Šveice

Interesanti, ka Portugāles izlase nav spēlējusi Pasaules kausa ceturtdaļfinālā jau 16 gadus, bet Šveices izlase kopš 1954. gada, kad bija finālturnīra rīkotāja. Šajā gadā abas komandas spēkojušās divas reizes – pirmajā mačā uzvaru svinēja portugāļi ar 4:0, bet nedēļu vēlāk šveicieši reabilitējās ar 1:0. Vadoties no turnīru statistikas, Šveices izlase vienmēr palikusi aiz portugāļu futbolistiem. Savainojumu dēļ šajā mačā Portugālei nevarēs palīdzēt Danilu Pereira un Nunu Mendišs, bet Šveices izlasē maču nāksies izlaist pamatsastāva vārtsargam Janam Zommeram un aizsargam Niko Elvedi.

Futbola eksperti paredz, ka šajā spēlē abas komandas gūs vārtus un kopējais vārtu skaits nepārsniegs 3 golus. Kā liela varbūtība tiek uzskatīts, ka uzvarētājs šajā duelī tiks noskaidrots pēcspēles 11 metru soda sitienu sērijā.