• Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Ganas futbolisti spraigā spēlē izrauj uzvaru pār Dienvidkoreju

Pirmdienas vakarā, Ganas futbolisti sīvā cīņā pārspēja Dienvidkorejas izlasi ar 3:2 (2:0), tādējādi saglabājot pavisam reālas izredzes izkļūt no H apakšgrupas, lai turpinātu cīņu par pasaules kausu. Pēdējā spēle ganiešiem jāaizvada 2. decembrī pret Urugvajas izlasi. Portugāles izlases uzvara pirmdienas vakarā tai jau nodrošinājusi izkļūšanu no grupas, taču pārējo trīs izlašu liktenis H grupā vēl gan nav izšķirts. Visa intriga atstāta uz pēdējām apakšgrupas spēlēm.

Jāteic, ka visniecīgākas izredzes iekļūt izslēgšanas turnīrā šajā grupā būs Dienvidkorejai, jo pirms pēdējās apakšgrupas spēles izlase izcīnījusi vienu punktu un izšķirošajā mačā būs jāstājas pretī grupas līderei – Portugālei.

Dienvidkorejai spēcīgs sākums pret Ganu

Maču veiksmīgāk iesāka Korejas futbolisti, vairāk kontrolējot bumbu un jau pirmajās 20 minūtēs izpildot septiņus stūra sitienus uz Ganas sargātajiem vārtiem. Arī 5 sitieni tika raidīti vārtu virzienā, taču neviens no tiem nebija vārtu rāmi. Saprotams, ka par šādu spēles gaitu ganieši nebija priecīgi un kaut ko vajadzēja mainīt savā spēles stilā, kas arī izdevās. Visnotaļ ātri Ganas futbolisti spēja salauzt spēles gaitu un ieguva iniciatīvu šajā mačā. Izpildot soda sitienu spēles 24. minūtē, korejiešu aizsardzībā valdīja haoss, ko lieliski izmantoja Muhameds Salisu (23), nonākot pirmais pie bumbas un raidot to vārtos.

Pagāja nepilnas desmit minūtes, kad jau ganieši dubultoja savu pārsvaru – pēc izcila centrējuma, Muhameds Kuduss bija precīzs ar galvu, panākot 2:0. Interesanti, ka pirmajā puslaikā, Ganas futbolisti izdarīja tikai trīs sitienus pa Dienvidkorejas vārtiem, no kuriem divi rezultējās vārtu guvumos.

Korejieši īsā laikā atgūst divu vārtu deficītu

Interesanti būtu uzzināt, ko Dienvidkorejas galvenais treneris pārtraukuma laikā teicis savai komandai, jo, iznākot uz otro puslaiku, nepilnās desmit minūtēs korejieši atguva divus vārtus, tādējādi iedzenot nelielā šokā Ganas futbolistus. Abus vārtus korejiešu labā guva Gunsuns Čo, vispirms 58. minūtē pēc centrējuma apsteidzot pretinieku aizsargus un panākot 1:2, bet jau trīs minūtes vēlāk, lecot augstāk par Ganas aizsargiem, ar galvu trieca bumbu vārtu tīklā, izlīdzinot spēles rezultātu 2:2.

Tiesa, korejiešu prieki bija īsi, jo nepilnas septiņas minūtes vēlāk, spēles 68. minūtē, Kudusa izmantoja pretinieka spēlētāja kļūdu un guva savus otros vārtus šajā mačā, izvirzot vadībā Ganas futbola izlasi.