• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Francija tomēr netiek pie otrā Pasaules kausa titula pēc kārtas un pendelēs piekāpjas Argentīnai

Francija tomēr netiek pie otrā Pasaules kausa titula pēc kārtas un pendelēs piekāpjas Argentīnai

Svētdien, 18. decembrī, līdz ar Pasaules kausa fināla spēli noslēdzās arī 2022. gada Pasaules kausa finālturnīrs Katarā. Pirmo reizi notiekot ziemas periodā, finālturnīrs Katarā bija pārsteigumiem un pārdzīvojumiem bagāts turnīrs. Svētdienas finālspēlē starp Argentīnas un Francijas izlasēm, francūžiem tomēr neizdevās uzvarēt otrajā Pasaules kausā pēc kārtas. Kā pēcspēles intervijā medijiem pauda Francijas izlases galvenais treneris Dešāns “Fināls bija nežēlīgs!”

Skaistāku un aizraujošāku fināla spēli futbola fani laikam nevarēja vēlēties. Argentīnai pārliecinoši dominējot lielāko spēles daļu, šķita, ka mača liktenis ir izšķirts, taču francūži spēja atspēlēties no 0:2 un pagarinājumā panākt neizšķirtu rezultātu 3:3, kas aizveda abas komandas līdz 11 metru soda sitienu sērijai. Pēcspēles sitienos veiksmīgāki bija Argentīnas futbolisti, kas ar rezultātu 4:2 svinēja uzvaru fināla spēlē, tādējādi izcīnot trešo pasaules čempionu titulu. 

Mbapē glābj Franciju no zaudējuma pamatlaikā

Par vienu no finālspēles galvenajiem varoņiem kļuva 23 gadus jaunais franču uzbrucējs Kilians Mbapē, kurš divu minūšu laikā guva divus bezatbildes vārtus, panākot neizšķirtu pamatlaikā ar rezultātu 2:2. Arī papildlaikā no 11 metru soda sitiena atzīmes Mbapē bija precīzs, atkal izlīdzinot rezultātu 3:3 un saglabājot spriedzi līdz pēdējam brīdim. 

Tiesa, beidzoties pagarinājumam, pēcspēles 11 metru soda sitienos, Francijas izlasē precīzi bija tikai divi futbolisti – jau pieminētais Mbapē un uz maiņu iznākušais Randala Kolo Muanī. Ar to bija par maz, lai francūži uzvarētu un izcīnītu otro Pasaules kausa trofeju pēc kārtas. Turpretī Argentīnas izlasē, pamanāmākie spēlētāji fināla mačā bija Lionels Mesi un Di Maria, attiecīgi gūstot divus un vienus vārtus. 

Francijas izlases galvenais treneris Dešāns pēc zaudētā fināla piebilda, ka esot bijuši vairāki iemesli, kāpēc komanda finālā nespēlēja tik pārliecinoši, kā piemēram, vairāki atslēgas spēlētāji bija noguruši no garā turnīra un tiem nepietika enerģijas. “Pozitīvi, ka šādi turnīri ļauj iesaistīt jaunos spēlētājus, kuri sevi laukumā cenšas pierādīt no labākās puses. Un tieši šie jaunie spēlētāji bija tie, kuri palīdzēja mums turpināt sapņot par uzvaru” izteicās Dešāns.