• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Aizliegums tirgot alu un tukšie futbola stadioni – ko FIFA tev nestāsta

Aizliegums tirgot alu un tukšie futbola stadioni – ko FIFA tev nestāsta

Pasaules kausa finālturnīrs Katarā norit tikai trešo dienu, bet ap rīkotājvalsti un FIFA jau ir savilcies diezgan liels šaubu mākonis, dažādu misēkļu un problēmu dēļ. Jau pirmajā dienā tika aizliegts tirgot alu, par ko futbola fani, kas ieradušies Katarā, nebija sajūsmā. Un nu, aizritot pirmajām apakšgrupas spēlēm, cilvēki ir neizpratnē par tukšajām stadionu sēdvietām, kaut arī FIFA savos sociālo tīklu profilos ziņo par izpārdotām spēlēm. 

Pirmajā spēļu dienā, vērojot visus trīs futbola mačus, tā vien šķita, ka tribīnēs “svilpo vējš”, jo tukšās fanu sēdvietas bija acīmredzamas. Daļēji, tas skaidrojams ar FIFA e-biļetēm, ko fani bija iegādājušies pirms šī finālturnīra. Dažādu iemeslu dēļ, organizatori nespēja noskenēt jeb nolasīt iegādātās biļetes, tāpēc vairumam futbola līdzjutēju gāja gar degunu pirmās mača minūtes. Kā vēsta dažādi ziņu portāli, liela daļa līdzjutēju nemaz nav tikuši ielaisti stadionos. Taču ar to problēmas nebeidzās.

Nav šaubu, rīkotājvalsts Katara un pati FIFA nebūt nav priecīgi par šādu Pasaules kausa futbolā sākumu. It īpaši, ja problēmas saistās ar līdzjutēju biļešu aplikāciju. Lielai daļai līdzjutēju pat pazudušas iegādātās biļetes, kā arī neesot bijis iespējams tās nosūtīt draugiem, ar kuriem bijis plānots apmeklēt konkrētos futbola mačus. Pēc vairāku stundu drūzmēšanās pie stadioniem, organizatori esot ieteikuši faniem doties uz Dohas konferenču centru, lai vērotu spēles uz lielā ekrāna. Tā kā tas esot bijis vienīgais veids, kā vērot spēli, vairums fanu arī devušies turp. Nonākot Dohas izstāžu un konferenču cenrā, līdzjutējus sagaidījusi milzīga rinda pie tās, kas radušos problēmu tikai saasināja. Tāpat arī tika ieteikts doties uz stadionu biļešu centriem, lai atrisinātu radušās problēmas ar biļešu aplikāciju, taču arī stāvot rindā pie biļešu centriem, faniem nācies pavadīt vairākas stundas. 

Vēl lielāku sašutumu un jautājumus par biļetēm izpelnījās FIFA publicētie apmeklētības rādītāji. Kaut arī “Al Bayt” stadions spēj uzņemt 60 000 līdzjutējus, FIFA savos sociālo tīklu profilos vēstījuši, ka atklāšanas spēli starp mājnieci Kataru un Ekvadoru klātienē esot vērojuši 67 372 fanu. Turpinot, Anglijas un Irānas maču klātienē pēc FIFA paustā, esot apmeklējuši 45 334 skatītāji, taču stadiona ietilpība ir 45 416 sēdvietu. Vērojot spēli TV ekrānā, acīmredzams bija fakts, ka tribīnēs bija daudz tukšu vietu, kas rada vēl vairāk jautājumus par FIFA publicētajiem apmeklētības rādītājiem.