• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
“Super Bowl LV II” – kontriversālas mača beigas un Rianas spozme

“Super Bowl LV II” – kontriversālas mača beigas un Rianas spozme

Ar grandioziem notikumiem gan spēles laukumā 67 tūkstošu skatītāju klātbūtnē, gan kā tas ir pierasts arī apkārt tam ir noslēgusies 57. Nacionālās Futbola līgas (NFL) “Super Bowl” jeb fināla spēle. Tajā pēc kontriversālas spēles izskaņas uzvaru ar rezultātu 38:35 izcīnīja Kanzassitijas “Chiefs”, pieveicot Filadelfijas “Eagles”.

Bet ar ko sporta faniem, spēlētājiem un ekspertiem paliks atmiņā 2023. gada “Super Bowl” izcīņa?

Daudz apspriestais tienešu lēmums

Kad Patriks Mahoms (“Chiefs”) un Džeilens Hērts (“Eagles”) otrajā puslaikā apmainījās ar izkārtotiem gūtajiem punktiem, šķita, ka šis duelis iesies “Super Bowl” klasikā ar pēdējās sekundēs vai papildlaikā izcīnītu uzvaru pēc tīra piezemējuma. Taču viens tiesnešu lēmums visu mainīja.

“Chiefs” acīmredzami ieguva priekšrocību pēc tam, kad tiesneši fiksēja aizsardzības pusei pārkāpumu par turēšanu, kas tikpat labi varēja tikt traktēts kā neprecīza piespēle. Daudzus māc šaubas vai tas patiesi bija pārkāpums… Un “Chiefs” jau šajā brīdī varēja izmantot atlikušo laiku uz tablo savā labā, kas viņiem arī izdevās, pārvēršot to 27 jardu uzvaras soda sitienā, kura autors bija Harisons Batkers.

Saprotams, ka šis brīdis tiks apspriests vēl gadiem. Bet tikmēr par mača MVP tika nosaukts Mahoms, atkārtojot rekordu, kas sasniegts tālajā 1999. gadā. Proti, Mahoms kļuva arī par regulārās sezonas vērtīgāko spēlētāju vienas sezonas ietvaros. Tas bija Mahoma otrais, bet “Chiefs” organizācijai trešais čempionu kauss.

Jāuzteic arī izcilā Kanzassitijas komandas 10 punktu deficīta atspēlēšana otrajā puslaikā, tā sākumā gūstot punktus visās pirmajās četrās uzbrukuma pozīcijās. Tikmēr Mahoms izcēlās ar trīs piezemējumu piespēlēm. 

Viņš jāuzteic arī cīņas spara izrādīšanā, kad puslaiku pārtraukumā atteicās saņemt medicīnisko palīdzību potītei, baidoties, ka viņam varētu liegt doties laukumā un palīdzēt saviem komandas biedriem. Iedvesmojoši.

Miljoni par sekundēm

Kā ierasts, Ziemeļamerikā tas ir skatītākais gada notikums televīzijā, tāpēc nav grūti nojaust, ka par un ap to apgrozas lieli valūtas lielumi. Un kā nu ne, ja pasākuma organizētāji cerēja uz lielāko skatījumu skaitu NFL vēsturē. Mērķis ir sasniegt vidējo translācijas rādītāju ar 115 miljoniem skatītāju vai vairāk vienlaicīgi visas pārraides laikā. Un šie skaitļi tika sasniegti!

Tas arī sponsoru televīzijai “Fox” paver brīvas rokas cenu politikā reklamās pauzēs. Šogad, ja kāds uzņēmums vēlējās pieteikt šajā “prime time” laikā reklāmu, tad viņam par 30 sekundēm sava produkta atrādīšanas jāšķiras no septiņiem miljoniem ASV dolāru.

Ierasti arī, ka “Super Bowl” ir sacensība starp lielākajiem brendiem ASV. Ņemot vērā dārgās reklāmas izmaksas, katra koorporācija ir ieinteresēta pēc iespējas īsākā vēstījumā skatītājiem un potenciālajiem pircējiem, kas tai ir atvēlētas TV pauzēs.

To var mierīgi nosaukt arī par mārketinga speciālistu / komandu olimpiādi. Katram uzņēmumam tiekot pie iespējas izvietot reklāmu, uzreiz viens no galvenajiem uzdevumiem ir to padarīt savā ziņā par māklsas darbu.

Lūk, dažas no asprātigākajām reklāmām no šī gada pasākuma.

Un Riana dzīvajā uzstāšanās!

Tāpat kā ierasts viens no svarīgākajiem pasākuma elementiem ir spēles sākumā atskaņota ASV himna, kā arī puslaiku pārtraukuma šovs. Tur ierasti uzstājas pasaules klases superzvaigznes, bet šoreiz tajā spīdēja Riana – pirmā miljardiere, kura uzstājusies “Super Bowl Halftime Show”. Vēl viens īpašs notikums.

Rihanna’s FULL Apple Music Super Bowl LVII Halftime Show

Tā bija arī viņas pirmā reize piecu gadu laikā, kad dziedātāja uzstājās dzīvajā. Šoreiz tika izveidots remikss no veseliem 12 Rianas skaņdarbiem! Un kas interesanti – Rianas uzstāšanos vienlaicīgi skatītījās vairāk skatītāju nekā jebkurā brīdī pašu spēli! Šiem rādītājiem esot 118,7 miljoniem, vērojot dziedātāju darbībā, un 113 miljoni esot augstākajam punktā spēlē. Iespaidīgi.

Te gan jāpiemin, ka sēdvietās bija redzamas ļoti daudz un populāras pasaules zvaigznes. Sākot no citu sporta veidu pārstāvjiem kā nesen NBA rezultativitātes rekordu uzstādījušo Lebronu Džeimsu no Losandželosas “Lakes” un Šakīls Onīls, manīti bija arī reperis Jay – Z, komiķis Kevins Hārts, un arī viens no pasaules bagātākajiem cilvēkiem Īlons Masks! Raiba kompānija.

Mahoms – nākamais Toms Breidijs vai tomēr vēl labāks?

Kā zināms, tad par NFL visu laiku labāko spēlētāju tiek uzskatīts Toms Breidijs, kurš ir izcīnījis septiņus “Superbowl” titulus, un tikai nesen paziņoja, ka beidzot liek punktu profesionāla atlēta karjerai 45 gadu vecumā. Šobrīd uzspīdējusi Mahoma zvaigzne.

Vairāki apskatnieki jau steidz salīdzināt – ņemot vērā abu karjeras līdz sestajai sezonai, Mahoms šobrīd pēc potenciālās karjeras attīstības projekcijas pat apsteidz grafikā savu nule kā karjeru pabeigušo netiešo konkurentu. 

Zīmīgi, ka izcīnīto “Super Bowl” ziņā šajā karjeras brīdī starp abiem ir līdzsvars – izcīnīti pa diviem, taču Mahoms ir priekšā ar fināla MVP un regulārās sezonas MVP balvu ziņā, ko Breidijs līdz šim savas karjeras posmam vēl nebija izcīnījis, bet finālā viņš bija ticis pie šīs atzinības “tika” vienā no divām reizēm. 

Vai mēs piedzīvojam jaunu vēstures pārrakstīšanu? Ļoti iespējams. Jo “Chiefs” sastāvs izskatās kā konkurētspējīgs vēl pāris sezonas noteikti. Un neaizmirsīsim, ka arī Mahomsam vēl ir palikuši vairāki gadi pat līdz 30 gadu slieksnim. Breidijs spēlēja līdz 45…