• Instagram
 • Facebook
 • X (Twitter)
 • Tiktok
Razma startēs prestižajā “PDC World Darts Championship”

Razma startēs prestižajā “PDC World Darts Championship”

“TonyBet” turpina atbalstīt Latvijas labāko šautriņu metēju Madaru Razmu, kuram šoreiz priekšā svarīgākais sezonas turnīrs jeb pasaules čempionāts “PDC World Darts Championship 2024”. Pēc pēdējo laiku tradīcijas tas norisinās Lielbritānijā, Londonā, “Alexandra Palace” kompleksā. Sacensības paredzētas no 15. decembra, sākot ar kvalifikācijas cīņām, bet čempiona noskaidrošana notiks jau jaunajā, 2024. gadā jeb precīzāk – sacensības ilgs līdz 3. janvārim

Madara pretinieks vēl nav zināms, vien divi potenciālie. Pērn latvietis spēja uzvarēt vienā mačā, bet vai šogad viņš tiks tālāk? Tāpat iepazīstināsim ar svarīgāko informāciju, kura jāzina par šo nozīmīgo pasākumu!

welcome-offer

Čempionāta formāts un balvu fonds

Šī gada pasaules čempionāts būs jau 31. pēc kārtas, kuru organizē PDC (Profesional Darts Cooperation), kopš tā kļuva par neatkarīgu organizāciju, bet 17. reizi pēc kārtas uzvarētājs tiks noskaidrots “Alexandra Palace”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tonybet Fan (@tonybet_fan)

Sacensībās piedalīsies pasaules labākie 96 spēlētāji, no kuriem 32, kuri atrodas visaugstāk PDC pasaules rangā, automātiski iekļūst 2. kārtā, bet nākamie 32 šautriņu metēji izvairās no kvalifkācijas un turnīru uzsāks no 1. kārtas. Vēl tikpat dalībnieki tiks noskaidroti kvalifikācijas izspēlē.

Kā paziņojuši turnīra organizētāji, tad kopējais balvu fonds sesto gadu pēc kārtas paliks 2,5 miljonu britu mārciņu (2,9 miljoni eiro) apmērā. Prēmiju apjoms (visas summas eiro valūtā) ir sekojošs:

 • Čempions – 580,4 tūkstoši
 • Finālists  – 232,1 tūkstoši
 • ½ finālisti  – 116 tūktoši
 • ¼ finālisti – 58 tūkstoši
 • 4. raunds – 40,6 tūkstoši
 • 3. raunds – 29 tūkstoši
 • 2. raunds – 17,4 tūkstoši
 • 1. raunds – 8,2 tūkstoši

Nav sliktas naudas summas, tomēr tas nav galvenais, par ko planētas labākie šautriņu metēji sacenšas.

Kāds ir izspēles formāts?

Visi dueļi tiks izspēlēti kā single in, double out. Lai uzvarētu legā, spēlētājiem ir jāgūst 501 punkts, finišējot ar dubulto spēli un šim nolūkam bullseye tiek skaitīta dubultā no 25. Spēles tiks aizvadītas setu formātā, katrā no tiem noskaidrojot labāko no pieciem posmiem (pirmajā kārtā līdz trim). Visos raundos, izņemot pirmo, izšķirošais sets ir jāuzvar ar diviem skaidriem legiem, ja vien seta rezultāts nesakrīt ar 5-5. Tad jāizspēlē sudden death legs.

Razma 21. decembrī cīnīsies ar 30. mača uzvarētāju. Tajā tiksies pasaules ranga 37. numurs beļģis Maiks De Dekers un Horvātijas izcelsmes vācu sportists Dragutins Horvats, kurš pasaulē šobrīd ieņem 137. vietu PDC rangā.

 

Tā kā Latvijas sportists ir pasaules 32. numurs, tad viņš bija brīvs no kvalifikācijas un sacensībās iesaistīsies no pamatturnīrna. Runājot par sportiskajiem rezultātiem un formu, tad novembra sākumā Razmam padevās šīs sezonas veiksmīgākais sniegums kopš augusta beigām, kad “Players Championship 29” turnīrā viņš palika soli no astotdaļfināla, pirmajā kārtā uzveicot pasaules top 10 spēlētāju (9. vieta rangā) velsieti Džoniju Kleitonu.

Savukārt “PDC Darts Championship 2024” spēles sākuma laiks vēl tiks precizēts, tāpēc sekojiet jaunumiem ne tikai mūsu portālā, bet arī sociālajos tīklos!

welcome-offer