Interesanti iemesli boksa cīņu atcelšanai
Boksa fani visā pasaulē turpina gaidīt, kad beidzot ringā tiksies Taisons Fjūrijs un Oleksandrs Usiks, lai beidzot noskaidrotu neapstrīdamo smagsvaru čempionu. Vilšanos atkal sagādājis Fjūrijs, kurš sparinga laikā ticis pie pārsistas uzacs, kuras atlabšanai nepieciešamas vairākas nedēļas. Cīņa pārcelta uz trīs mēnešiem. Tas pats par sevi no vienas puses vērtējams, ja ne komisks, tad noteikti vēl viens ļoti neveiksmīgs atgadījums. Bet kādus vēl līdzīgus precedentus ir piedzīvojusi boksa pasaule – pie vainas bijušas arī neveiksmīgas dušas apmeklējuma reizes…
Pats Fjūrijs
Atgādināsim, ka pirms viņš tika pie pārsistas uzacs sparinga laikā, iepriekš viņš bija iedomājies, ka cīņa pret Frensisu Nganū būs viegla pastaiga. Kas nemateralizējās dzīvē. Fjūrijs pabija nokdaunā, bet pēc cīņas paziņoja, ka būs nepieciešams ilgāks laiks, lai sagatavotos duelim ar Usiku. It kā traumu dēļ, kaut gan reti kurš šaubās – Fjūrijs nebūtu gatavs tik īsā laika sprīdī. Tas, savukārt, arī uzskatāms par komisku gadījumu, proti, izvēlēties aizvadīt cīņu tikai divus mēnešus pirms svarīgākā dueļa karjerā – tieši tik laika bija atlicis pēc nepārliecinošā snieguma ringā pret bijušo UFC cīkstoni…
Tyson Fury shows off blood-soaked headguard he wore during ill-fated sparring sessionhttps://t.co/p7euFGxgKk
— talkSPORT (@talkSPORT) February 9, 2024
Tāpat, tinot bildi vēl vairāk pagātnē, teorētiski var runāt, ka supercīņa atcelta pat trīs reizes. Pirmajā gadījumā esot bijusi mutiska vienošanās par cīņas norisi Londonā, Vemblija stadionā. Tomēr Fjūrija pārmērīgās prasības (vienai pat Usiks piekrita, hororāru sadalījumam esot 30% pret 70% par labu britam, neskatoties uz to, ka ukrainim pieder trīs no četrām prestižākajām čempionu jostām) neļāva abām pusēm nonākt līdz kompromisam.
Fjūrijam līdzīgais Hejs
Bet pirms Fjūrija var vilkt paralēles, vismaz uzvedības un attaisnojumu standartos, ar viņa tautieti Deividu Heju. 2009. gadā tikai divas nedēļas pirms cīņas ar Vladimiru Kļičko brits paziņoja, ka muguras savainojuma dēļ nevarēs kāpt ringā.
Pēc četriem gadiem viņš neilgi pirms cīņas ar Manuelu Čaru (kuru savulaik veiksmīgi “izslēdza” Mairis Briedis) izstājās rokas traumas dēļ. Vēl Heja kontā ir divas izstāšanās pret to pašu Fjūriju – sparingā viņu “apstrādāja” Filips Hrgovics, bet mēnesi vēlāk pleca trauma. Tā arī uzskatāma par vienu no lielākajām cīņām, kuras tā arī nav notikušas. Hejs arī “izpildījies” savā pretstāvē pret Toniju Beljū, kad pirmo cīņu zaudējis gūtās kājas traumas dēļ tās sākumā, bet revanšs uzreiz tā arī nenotika. Bokseris bija treniņa laikā pārrāvis bicepsu, vēlāk zaudējot arī otru dueli un paziņojot, ka tāpat neesot bijis 100% vesels un gatavs.
This was the beginning of the end for David Haye vs. Tony Bellew in the third round. pic.twitter.com/NbGvMKVwGH
— Josh Katzowitz (@joshkatzowitz) May 5, 2018
Golovkins vs Kanelo 2
Triloģija aizsākās 2017. gada septembrī, kad pirmais duelis noslēdzās neizšķirti. Loģiski, ka uzreiz tika meklētas iespējas rīkot revanša cīņu. Sākotnēji otrajai tikšanās reizei ringā bija jānotiek nākamā gada maijā, tomēr Kanelo divus mēnešus pirms tās nodeva divus pozitīvus dopinga testus, kuras tika atrastas klenbuterola pēdas. Šī viela ir paredzēta tauku dedzināšanai un muskuļu masas palielināšanai. Īstajā vārdā Saula Alvaresa pārstāvošā aģentūra “Golden Boy Promotions” norādīja, ka šī viela boksera ķermenī varēja nokļūt, viņam apēdot nepārbaudītu gaļu.
⚠️ | WBC PRESIDENT ON CANELO DOPING SCANDAL! 💉@wbcmoro discusses @Canelo‘s ‘tainted beef’ excuse following his failed test for clenbuterol – and reveals how BILL CLINTON may have had a role to play in the positive sample… 👇#Boxing #CaneloGGG2 pic.twitter.com/vl4USHNb0Z
— Boxing Social (@boxing_social) September 15, 2018
Pamatojumā tika apgalvots, ka Ķīnā un Meksikā dzīvniekiem uzturā tiek lietots klenbuterols dažādos pārtikas produktos, ar mērķi iegūt liesāku gaļu. Alvaress paziņoja, ka atklātais vielas apjoms nav bijis liels, un neuzskata to par dopingu, vai ka būtu ieguvis sev kādas priekšrocības.
Vēlāk arī Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) pārstāvji paziņoja, ka atrastās aizliegtās vielas koncentrācija ķermenī nepārkāpj normas, un pieņēma paskaidrojumu par inficēto gaļas lietošanu uzturā, gatavojoties cīņai. Tomēr bokseris tāpat izlēma cīņā nepiedalīties. Vēlāk tāpat viņš saņēma sešu mēnešu astādinājumu no cīņām.
500 grami vairāk, bet vēlāk – neveiksmīgs dušas apmeklējums
Vēl viens no komiskās sērijas ir atgadījums 2017. gadā, kad tā laika pusvieglā svara bokserim Karlam Fremptonam bija jātiekas ar Andresu Gutjeresu. Cīņas likme bija pietiekami augsta, jo tās uzvarētājs kļūtu par WBC obligāto titula pretendentu. Vispirms Fremptons neizturēja svēršanās procedūru, pārsniedzot pieļauto svaru par 500 gramiem.
Tomēr cīņa tika atcelta ne šī iemesla dēļ. Iepriekšējā vakarā pirms kāpšanas ringā Gutjeress paslīdējis dušā, salaužot degunu, sagriežot seju, kā arī šķiroties no diviem zobiem…
Zirnekļa kodiens?
Džosefs Pārkers lielāku atpazīstamību iemantojis pēc viņa nesenās pārliecinošās uzvaras pār bijušo WBC čempionu Deonteju Vailderu. Tomēr interesants stāsts ar viņa dalību meklējams 2019. gadā, kad vēl tikai notika centieni vienā ringā iedabūt viņu ar Dereku Čisoru. Tomēr trīs nedēļas pirms cīņas Pārkera pārstāvji paziņoja, ka slimības dēļ tā būs jāatceļ. “Ir aizdomas, ka tas bija zirnekļa kodiens, kas izraisīja slimību. Jebkurā gadījumā ārsti viņam ieteica pāris nedēļu miera, tāpēc cīņā viņš nevarēs piedalīties,” tā toreiz sacīja boksera menedžeris Deivids Higinss.