• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Edgaram Gauračam samazina diskvalifikāciju

Edgaram Gauračam samazina diskvalifikāciju

Aizliegums piedalīties jebkādās aktivitātēs, kas saistītas ar futbolu, tika samazināts no desmit gadiem uz trim.

2021.gada oktobrī, Eiropas Futbola federāciju apvienība (UEFA) par iespējamu dalību spēļu rezultātu ietekmēšanā diskvalificēja izbijušo Latvijas izlases futbolistu Edgaru Gauraču. Tika izvirzītas apsūdzības ne tikai spēļu rezultātu ietekmēšanā, bet arī neziņošanā par aizdomīgajām spēlēm. Kontroles, ētikas un disciplinārlietu komisija sākumā futbolam piesprieda bargu sodu – liegums uz desmit gadiem piedalīties un iesaistīties jebkādās aktivitātēs, kas saistītas ar futbolu. Taču ar to viss nebeidzās.

Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) pēc UEFA aicinājuma sāka izskatīt, vai Gauračs ir pelnījis diskvalifikāciju jeb liegumu piedalīties jebkurā sportā un ar to saistītās darbībās. Savu vainu neatzīstot, futbolists vērsās apelāciju komitejā un centās desmit gadus uzlikto liegumu pārsūdzēt. Par laimi bijušajam izlases spēlētājam, apelācijas rezultāts bija labvēlīgs un aizliegums piedalīties jebkādās aktivitātēs, kas saistītas ar futbolu, tika samazināts no desmit gadiem uz trim. Tika anulētas apsūdzības par aktīvu spēļu manipulāciju, taču apsūdzības par pasīvu spēļu manipulāciju Gauračam gan palika izvirzītas. 

Ja tiktiešām būtu iemesls vainot un apsūdzēt futbolistu, diezin vai Gauračš turpinātu cīņu par taisnību un vērstos sporta arbitrāžas tiesā jeb CAS arī pēc aizlieguma samazināšanas. Taču tā arī tas notika. Pavisam nesen, CAS pēc Gaurača atkārtotās apelācijas nākusi klajā ar lēmumu samazināt piespriesto diskvalifikāciju vēl vairāk. No sākumā piespriestajiem desmit gadiem, tad samazinātajiem trim gadiem, visbeidzot kā gala spriedums ir noteikta 15 mēnešu ilga diskvalifikācija. Oficiāli, sods iestājies 2021.gada 19.oktobrī un beigsies 2923.gada 19.janvārī. 

Publiski nav izskanēšuas oficiālas informācijas par konkrētajām spēlēm un darbībām, kurās tiek vainots Gauračs. Taču neoficiāla informācija un avoti ziņo, ka runa ir par UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas spēli, kurā Jūrmalas “Spartaks” spēkojās ar Belgradas “Crvena Zvezda” komandu. Pirmajā tikšanās reizē, Jūrmalas klubs mājās laukumā cīnījas neizšķirti 0:0, taču izbraukuma spēlē Belgradā tika piedzīvots zaudējums ar 2:0. Kaut arī diskvalifikācija ir piespriesta, tiesa šobrīd izskata lietu saistībā ar šo spēli un iespējamo rezultāta ietekmēšanu.