• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
TV3 Group Latvija translēs tiešraides no U-20 pasaules hokeja čempionāta, kurā piedalīsies arī Latvijas U-20 izlase

No 26. decembra līdz 5. janvārim Kanādā norisināsies U-20 pasaules čempionāts hokejā, elites divīzijā. Arī mūsu U-20 hokeja izlase tajā piedalīsies un spēles būs iespējams vērot TV6 TV3 Sport kanālos. Papildus, šīs platformas translēs arī turnīra izšķirošās spēles – pusfinālu un fināla maču.

Mūsu puiši ielozēti B grupā, kurā spēkosies ar ASV, Šveices, Somijas un Slovākijas vienaudžiem un spēles tiks aizvadītas Avenir Centre hokeja arēnā, kura atrodas Ņūbrunsvikas provinces Monktonas pilsētā.

Turnīra formāts

Lai kvalificētos izslēgšanas spēlēm un iekļūtu ceturtdaļfinālā, komandai savā apakšgrupā jāiekļūst starp četrām labākajām izlasēm. Savukārt tās komandas, kuras ieņems pēdējo vietu savā grupā, divu spēļu sērijā cīnīsies par palikšanu U-20 hokeja elites divīzijā.

Latvijas U-20 hokeja izlase Kanādā notiekošo pasaules čempionātu uzsāks 26. decembrī ar spēli pret ASV izlasi. Otrajā spēlē, 27. decembrī, mūsu hokejisti spēkosies ar Šveices komandu. Pēc vienas dienas pārtraukuma, 29. decembrī, Latvijai pretī stāsies Somijas hokeja izlase. Grupu turnīru latvieši noslēgs 30. decembrī ar spēli pret Slovākijas hokejistiem. Šīs, kā arī citas U-20 pasaules hokeja čempionāta spēles būs iespējams vērot TV6 un TV3 Sport kanālos.

Latvijas U-20 hokeja izlases iepriekšējais sniegums elites divīzijā

Atgādināsim, ka šī gada augustā, Kanādas pilsētās Edmontonā un Albertā tika aizvadīts U-20 pasaules hokeja čempionāts elites divīzijā, kurā Latvijas izlase guva līdz šim labāko panākumu – iekļūšanu ceturtdaļfinālā, kurā pretī stājās spēcīgie Zviedrijas vienaudži. Zaudējot ar minimālu rezultātu 1:2, latviešu hokejisti ieņēma augsto 7. vietu šajā čempionātā. Turnīrā triumfēja un savu deviņpadsmito zelta medaļu U-20 pasaules kausos izcīnīja Kanādas izlase. Otrajā vietā ierindojās Somijas hokejisti, bet pie bronzas medaļām tika Zviedrijas jaunie spēlētāji.

Ceļš uz lielo hokeju

Šādi turnīri sniedz lielisku iespēju jaunajiem hokeja talantiem apliecināt sevi uz lielās pasaules hokeja skatuves. Demonstrējot stabilu spēli un kvalitatīvu hokeju, spēlētāji var piesaistīt sev profesionālu aģentu un treneru uzmanību, tādējādi bruģējot ceļu uz lieajiem, profesionālajiem hokeja klubiem.