• Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Latviešu hokejista Zemgusa Girgensona klubs pagarinājumā pieveic Vašingtonas “Capitals” vienību

Vakarnakt tika aizvadītas vairākas Nacionālā hokeja līgas (NHL) spēles, kurās piedalījās arī latviešu hokejistu pārstāvētie klubi. Zemgusa Girgensona pārstāvētais Bufalo “Sabres” regulārā čempionāta izbraukuma spēlē ar rezultātu 5:4 uzvarēja Vašingtonas “Capitals” vienību. Citā spēlē, latviešu vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas “Blue Jackets” viesos ar 0:4 piedzīvoja zaudējumu pret Otavas “Senators” vienību. Tiesa, Merzļikins šajā mačā nedevās laukumā un palika uz rezervistu soliņa.

Girgensona sniegums pret “Capitals”

Zemgus Girgensons otrdienas mačā kopā nospēlēja 13 minūtes un 22 sekundes, noslēdzot spēli ar negatīvu lietderības koeficientu -1. Latviešu hokejists spēlēja ceturtajā uzbrucēju maiņā, kopā ar Peitonu Krebsu un Kailu Okposo. Girgensona kontā bija viens metiens pa pretinieku vārtiem un divi spēka paņēmieni. “Sabres” komandas uzvaru kaldināja tās uzbrucējs Teidžs Tompsons, izceļoties ar trim vārtu guvumiem un raidot izšķirošo uzvaras ripu metienu pagarinājumā.

Pēc pirmās trešdaļas vadībā ar 2:1 atradās “Sabres” komanda un tās labā vārtus guva Alekss Taks un Teidžs Tompsons. Turpretī vienīgos vārtus “Capitals” labā pirmajā trešdaļā guva Sonijs Milano. Uz nepilnām desmit minūtēm, Girgensona pārstāvētā komanda atradās divu vārtu vadībā, taču īsi pirms otrās trešdaļas beigām, krievu hokeja leģenda Aleksandrs Ovečkins vienus vārtus atguva.

Noslēdzošo trešdaļu veiksmīgāk iesāka Vašingtonas “Capitals” hokejisti, gūstot vārtus jau pirmajā minūtē un izlīdzinot rezultātu. Nepilnas sešas minūtes vēlāk, Ovečkins vēlreiz bija precīzs šajā mačā un jau izvirzīja savu komandu vadībā ar 4:3. Īsi pirms spēles beigām, Tailers Džosts guva vārtus “Sabres” komandas labā un uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešams papildlaiks. Papildlaika trešajā minūtē, jau pieminētais Teidžs Tompsons ar gūtajiem vārtiem nodrošināja “Sabres” uzvaru.

Merzļikins noskatās spēli no rezervistu soliņa

Elvis Merzļikins Kolumbusas “Blue Jackets” sastāvā nav devies laukumā jau kopš 13. decembra. Latviešu vārtsargs 2022. gada nogalē, slimības dēļ, izlaida vairākas spēles, bet pēc atlabšanas nav ticis palaist laukumā. Kluba otrais vārtsargs, soms Jonass Korpisalo, otrdienas spēlē pret Otavas “Senators” rādīja lielisku sniegumu un atvairīja 30 no 33 pretinieku metieniem. Otavas komandā ar vārtu guvumiem atzīmējās Tims Šticle, Deriks Brasārs, Ostins Vatsons un Dreiks Batersons.

NHL Austrumu konference

Patlaban, Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres” komanda, Nacionālās hokeja līgas austrumu konferencē ieņem 10. vietu ar izcīnītiem 40 punktiem. Turpretī Merzļikina klubs “Blue Jackets” ir izcīnījis tikai 24 punktus un atrodas tabulas pēdējā vietā – sešpadsmitie.