• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Vai RFS uzvarēs Tukums 2000 un apdzīs Riga FC turnīra tabulā?

Vai RFS uzvarēs Tukums 2000 un apdzīs Riga FC turnīra tabulā?

Šo sestdien, 15.oktobrī sāksies Latvijas virslīgas 32.kārtas spēles. Sezonai tuvojoties beigām, dažas komdandas jau ir nodrošinājušas palikšanu Latvijas virslīgā, turpretī citām komandām priekšā svarīgas un izšķirošas spēles. Un viena no tādām komandām ir RFS. 

FK Tukums 2000 futbolisti jau ir nodrošinājuši palikšanu virslīgā. Arī turnīra tabulā šī komanda vairs nevar pakāpties zemāk – ir iegūts septiņu punktu pārsvars pār “Daugavpils” futbola klubu, kurš atrodas 7. vietā. Arī pakāpties augstāk turnīra tabulā tukumnieki šosezon nespēs, jo atpaliek 12 punktus no FK “Auda”, kas atrodas 5.vietā. 

Spiediens uz RFS komandu

Spēle pret Tukumu ir īpaši svarīga, jo Rīgas komandai nepieciešama uzvara, lai pakāptos uz 2.vietu turnīra tabulā un apsteigtu “Riga FC” komandu. Aizvadot mājas spēli savu līdzjutēju priekšā Arkādija stadionā, sagaidāma ātra un visticamāk vārtiem bagāta spēle.

Šosezon abas komandas tikušās 11 reizes un deviņās no tām uzvaru ir svinējusi RFS komanda, turpretī tukumineki ir izcīnījuši vien 2.uzvaras. Pieminēšanas vērts fakts – neviena no šīs sezonas spēlēm starp abām komandām nav beigusies ar neizšķirtu. 

Vārtu statistika

Astoņos no vienpadsmit mačiem komandu savstarpējā cīņā ir gūti vairāk par 2.5 vārtiem. Turpinot, teju 70% šajā sezonā aizvadītajās spēlēs RFS futbolisti ir spējuši uzvarēt neielaižot nevienus vārtus. Arī iesisto vārtu bilance rīdziniekiem ir visnotaļ iespaidīga – 75 gūti vārti un otras rezultatīvākās komandas sniegums aiz “Valmiera” futbolistiem.

Ko varam sagaidīt

Tā kā RFS šī ir ļoti svarīga spēle un rīdziniekiem “der” tikai uzvara, lai cīnītos par otro vietu šosezon un FK Tukumam sezonas atlikušajās spēlēs nav ko zaudēt, futbola eksperti paredz RFS uzvaru. Šosezon, rīgas futbolisti 60% no aizvadītajām mājas spēlēm ir uzvarējuši. Turpretī tukuma futbolisti tikai 30% no izbraukuma spēlēm ir devušies mājās ar iegūtiem trim punktiem. 

Jautājumus rada RFS un tās aizvadītās spēles Eiropas Konferences līgā. Trešdien, 13.oktobrī rīdzinieki aizvadīja smagu izbraukuma spēli un piedzīvoja zaudējumu ar 0:3 pret turcijas klubu “Bašakšehir”. Vai spēlētāji būs atguvušies no šī zaudējuma un fiziski gatavi aizvadīt spēli pret Tukums 2000? Īstas skaidrības arī nav par RFS sastāvu gaidāmajai spēlei pret tukumniekiem. Pavisam noteikti uzmanību šajā spēlē jāpievērš RFS šīs sezonas rezultatīvākajam spēlētājam, serbu uzbrucējam Andrejam Iličam (22), kurš paspējis pretinieku vārtos raidīt bumbu 15 reizes. Vien pāris vārtus mazāk par savu komandas biedru ir guvis brazīļu futbolists Santana – 11 vārti. Kopumā, virslīgas top 10 vārtu guvēju tabulā četri no futbolistiem pārstāv RFS komandu. 

Pārliecinoši, ka rīgas komanda mūs iepriecinās un gaidāma aizraujoša, vārtiem bagāta spēle.