• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Vai Latvijas futbols ir pelnījis jaunu mūsdienīgu stadionu?

Vai Latvijas futbols ir pelnījis jaunu mūsdienīgu stadionu?

Latvijas veiksmīgais sniegums UEFA Nāciju līgā un RFS iekļūšana UEFA Eiropas konferences līgas spēlēs liek domāt, ka Latvijas futbols pēc ilgiem laikiem atdzimst. Arvien vairāk līdzjutēju apmeklē kā klubu, tā arī izlases spēles. Taču jautājums paliek viens – vai esam pelnījuši jaunu, modernu futbola stadionu? Un vēl svarīgāks jautājums – kur to būvēt?

Pirms neilga laika, Rīgas dome kopā ar Latvijas Futbola federāciju parakstījusi dokumentu, kurā apsver jauna futbola stadiona būvēšanu. Tiesa, svarīgākās debates notiek par to – kur būvēt šo jauno Latvijas futbola meku? Arīdzen, paliek neatbildēti jautājumi par to, cik varētu izmaksāt jaunais stadions un cik ietilpīgam tam vajadzētu būt. Lai palīdzētu risināt šo jautājumu, Rīgā viesojās Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) prezidents Aleksandrs Čeferins. Kaut arī vizītes laikā Čeferinam bija paredzēta tikšanās ar finanšu ministru Jāni Reiru un Latvijas premjerministru Krišjāni Kariņu, šāda tikšanās nav notikusi. 

Vizītes laikā, UEFA prezidents solīja, ka kopā ar Futbola Federāciju asociāciju (FIFA) centīsis palīdzēt īstenot šo mūsu ilgi loloto sapni – jauna futbola stadiona būvniecību. Gan UEFA gan FIFA varētu segt līdz pat trešdaļu no paredzētajām stadiona izmaksām. 

Kā aptuvenais skaitlis stadiona izmaksām tiek minēts 25 miljoni eiro, savukārt ietilpība jeb sēdvietu skaits tiek minēts līdz pat 13 000 sēdvietu. 

Kā norāda Latvijas Futbola federācijas prezidents Vadims Ļašenko, šāda finansiāla palīdzība ir ļoti būtiska un vajadzīga, lai šis stadiona būvniecības projekts virzītos tālāk un tiktu pēc iespējas ātrāk arī īstenots. Patlaban, futbola federācija gaida Rīgas domes lēmumu kur būvēt šo stadionu. Kā labāko lokāciju stadiona būvei piemin Lucavsalu vai Uzvaras parku, kurā nesen tika nogāzts “okupeklis”. Idejai par stadiona būvēšanu Uzvaras parkā piekrīt daudzi Latvijas Futbola federācijas pārstāvji, kā arī paši līdzjutēji. Tas būtu relatīvi tuvu Rīgas centram, kā arī parka plašā teritorija ļautu izveidot ērtu un plašu parkošanos automašīnām.