• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
“Tonybet Virslīga” martā – tikai viena komanda bez zaudētiem punktiem

“Tonybet Virslīga” martā – tikai viena komanda bez zaudētiem punktiem

Latvijas klubu futbola sezona ir atsākusies ar trīs spēļu kārtām martā un “Tonybet Fan” portāls, kas ir “Tonybet Virslīgas” atbalstītājs, piedāvā pirmo nepilna pirmā mēneša atskatu uz laukumos redzētā. Kas paspēja notikt martā? Izcelsim Valmieras kluba perfekto sēriju un Rīgas lielklubu punktu zaudēšanu. Vairāk par visu rakstā.

welcome-offer

Superkauss ieskandina sezonu

Oficiāli jaunā klubu sezona tika atklāta ar Latvijas Futbola federācijas (LFF) atjaunoto Superkausa izcīņu, kas bija Rīgas derbijs jeb pērnā gada Virslīgas čempionu RFS un Latvijas kausa ieguvēju “Riga FC” duelis. Ja līdz šim vienīgajā reizē, kad šāds kauss tika izspēlēts, ne visas komandas to ņēma nopietni (2014. gadā Daugavpils “Daugava” ar 4:1 uzveica “Skonto” rezervistus), tad derbijs pats par sevi solīja karstas minūtes laukumā. 

Kā nekā, pērn piecos mačos visos fiksēts neizšķirts, tikai Latvijas kausa finālā pārākiem esot “Riga FC”. Arī šoreiz nebija citādāk un uzvarētāju noskaidrot nepalīdzēja arī papildlaiks, bet 11 metru sitienu sērijā veiksmīgāki bija “Riga FC” futbolisti.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Futbols (@kajbumba)

“Valmiera FC” piesakas pārtraukt Rīgas klubu dominanci?

Tikmēr “Tonybet Virslīgā” marta mēnesī komandas aizvadījušas pa trīs kārtām. Lielākais mazais pārsteigums ir “Valmiera FC”, kas uzveikusi visus trīs Rīgas klubus, tostarp abus grandus – “Metta/LU” 2:0, RFS 1:0 (abi mači viesos), kā arī mājās 2:1 pret “Riga FC”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Valmiera FC (@valmierafc)

Kāpēc lielākais mazais pārsteigums? Jo tomēr šis klubs triumfēja Virslīgā 2022. gadā, kā arī cienīgi ir pārstāvējis Latviju Eirokausos. Tāpat šosezon komandas sastāvā ir 10 leģionāri. Katrā ziņā, ja “Valmiera FC” turpinās iesākto, tas nāks tikai par labu čempionātam kopumā. Pērn 3. vietas atpalicība no sudraba medaļniekiem bija 30 punkti! Mazliet par daudz…

Interesanti, ka Valmierā bāzētais klubs trīs mačos guvis piecus vārtus, bet katri no tiem gūti ar cita spēlētāja iesaisti. Šobrīd arī pagājis pārāk īss laiks, lai vērtētu, kuri spēlētāji varētu cīnīties par labākā snaipera godu.

Otro vietu pagaidām ieņem BFC “Daugavpils” vienība ar septiņiem punktiem. Tiesa, daugavpilieši nav tikušies ar vadošajām komandām, bet izmantot parocīgu spēļu kalendāru sezonas sākumā arī jāvērtē atzinīgi. Savukārt no 3. – 6. vietai atrodas četras vienības ar vienādu punktu skaitu, tostarp abi Rīgas grandi.

Vāji iesākusi FK “Liepāja”, kurai trīs mačos ne tikai apaļa nulle pie izcīnīto punktu skaita, bet arī pie gūto vārtu ailes. Pērn komanda palika tikai divu punktu attālumā no top 4 jeb dalību Eirkausos.

Runājot par starptautiskajiem turnīriem, tad arī šosezon četriem klubiem no Latvijas būs iespēja tajos startēt. RFS kā čempioni to darīs UEFA Čempionu līgas kvalifikācijā, kamēr atlikušās trīs komandas – “Riga FC”, FK “Auda” un FC “Valmiera” UEFA Konferences līgas kvalifikācijā. 

Kalendārs aprīlī – Rīgas derbijs kā centrālais mačs

Ņemot vērā, ka šomēnes iekrita arī izlašu spēļu logs, “Tonybet Virslīgā” arī līdz ar to bija pārtraukums. Kas zīmīgi – no 26 izsauktajiem futbolistiem 15 pārstāvēja vietējos klubus. Virslīgā iekavētais gan tiks atgūts aprīlī, kad komandām paredzēts aizvadīt piecus mačus. Centīsimies izcelt katras kārtas potenciāli centrālo notikumu:

  • 4. kārta – FK “Auda” vs FC “Valmiera” (05.04.): pērnā gada bronzas medaļnieki pret ceturto vietu
  • 5. kārta – “Tukums 2000” vs “Metta/LU” (08.04.): 
  • 6. kārta – FC “Valmiera” vs FK “Liepāja” (14.04.): jautājums ir vai Liepājnieki būs atguvušies?
  • 7. kārta – SC/LFS “Grobiņa” vs FK “Liepāja” (18.04.): pirmais Kurzemes klubu derbijs Virslīgā pēc FK “Ventspils” nozušanas no kartes
  • 8. kārta – FK “Auda” vs “Tukums 2000” (21.04.): potenciālās kopvērtējuma tabula kaimiņienes, vadoties pēc sezonas sākuma
  • 9. kārta – “Riga FC” vs RFS (27.04.): Rīgas derbijs, kas komentārus neprasa!

Pilnu spēļu kalendāru un norises vietu un laiku var aplūkot šeit.

Seko līdzi “Tonybet Virslīgas” aktualitātēm gan tonybetfan.com, gan tonybetvirsliga.lv portālos, kā arī to sociālo tīklu profilos!

welcome-offer