• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Sākas Pasaules kausa finālturnīra izslēgšanas spēles

Sākas Pasaules kausa finālturnīra izslēgšanas spēles

Piektdien, 2. decembrī tika aizvadītas pēdējās apakšgrupu spēles Katarā notiekošajā Pasaules kausā, līdz ar ko noskaidrojās visi izlašu pāri, kuri kvalificējušies astotdaļfināla mačiem. Sestdien sāksies 1/8 fināla spēles un interesantākās, un spraigākās cīņas finālturnīrā ir tikai priekšā. 

Nīderlande – Amerika

Nīderlandes un Amerikas spēle tiks aizvadīta Khalifa International stadionā, pulksten 17:00 pēc Latvijas laika. Nīderlandes futbolisti pēdējo maču aizvadīja pret mājnieci Kataru, kuru uzvarēja ar 2:0, bet Amerikas futbolisti pēdējā spēlē pieveica Irānas izlasi ar 1:0. Ja salīdzinām gūtos vārtus, tad Nīderlande vidēji spēlē gūst 2 vārtus, bet amerikāņi 1.10 vārtus. Abas izlases kopumā tikušās piecas reizes, no kurām četros mačos uzvaru svinēja Nīderlandes izlase, bet vienu reizi pārāki bija Amerikas futbolisti. Šajā astodaļfināla pārī favorīte viennozīmīgi ir oranžā armija, taču nedrīkst nenovērtēt amerikāņu sniegumu šajā Pasaules kausā. Futbola eksperti paredz, ka šajā mačā tiks gūti mazāk kā trīs vārti. 

Argentīna – Austrālija

Argentīnas un Austrālijas spēle norisināsies Ahmed bin Ali stadionā, pulksten 21:00 pēc Latvijas laika. Pēc zaudējuma Japānai, nevienu komandu nedrīkst novērtēt par zemu, pat ja tā spēlē ar spēcīgo Argentīnu ar Mesi priekšgalā. Jāuzslavē Austrāliešu sniegums, jo uzvara pēdējā spēlē pret Dānijas futbolistiem nodrošināja ne tikai iekļūšanu 1/8 finālā, bet arī pacēla komandas garu un ticību šai izlasei. Austrālieši piekopj aizsardzības futbolu, tāpēc gūto vārtu bilance šai izlasei ir zema – pēdējās 10 spēlēs vidēji gūti vieni vārti spēlē. Turpretī Argentīna, šķiet, pēc sensacionālā zaudējuma Japānai, ir motivēta kā nekad. Ātrs, uzbrūkošs futbols argentīniešiem pēdējās piecās spēlēs ļāvis gūt vidēji 2.6 vārtus. Nav pārsteigums ka tieši Argentīna šajā astodaļfināla spēlē būs favorīte, taču Austrāliešu sīkstums un cīņasspars var sagātāt daudz pārsteigumu. 

Svētdien, 4. decembrī, astotdaļfināla spēles sāksies ar Francijas un Polijas dueli pulksten 17:00 pēc Latvijas laika. Bet vakara pēdējā 1/8 fināla pārī spēkosies Anglijas un Senegālas komandas.

Francija – Polija

Svētdienas astodaļfināla spēles sāksies ar Francijas un Polijas dueli. Francija, kura ir viena no galvenajām favorītēm šajā Pasaules kausā,  uzvarējusi divas no trim apakšgrupas spēlēm, turpretī poļu sniegums vērtējams kā viduvējs – izcīnīta viena uzvara, viens neizšķirts un viens zaudējums. Vadoties no aizvadītajām spēlēm šajā finālturnīrā, futbola eksperti Francijai paredz vieglu uzvaru šajā mačā. Atgādinām, ka francūžiem Katarā notiekošajā Pasaules kausā nespēj palīdzēt pamatsastāva spēlētājs Karims Benzemā un Lukas Hernandezs – abi futbolisti īsi pirms Pasaules kausa iedzīvojušies traumās. Vadoties no statistikas, Polijas izlase uzrādījusi vienu no visvājākajiem sniegumiem apakšgrupu mačos. Ar Levandovski uzbrukuma smailē, visticamāk, poļi centīsies realizēt ātrus pretuzbrukumus un gūt vārtus uz to rēķina, jo bumbas kontrole, it īpaši pret spēcīgo Francijas izlasi, būs liela problēma. 

Anglija – Senegāla

Angļi, tāpat kā Francijas futbolisti, ir vieno no galvenajiem favorītiem šajā Pasaules kausā, tiesa, pēdējos gados Anglijas futbolistiem kaut kas ir pietrūcis, līdz ko sākās svarīgākās izslēgšanas spēles. Angļi rādījuši pārliecinošu sniegumu apakšgrupu spēlēs, uzvarot divus no trim mačiem un kopā gūstot 9 vārtus trīs spēlēs. Turpretī Senegālas izlase šo finālturnīru iesāka ar zaudējumu pret Nīderlandi, bet turpināja ar uzvarām pret Kataru un Ekvadoru. Kaut arī Ekvadoras futbolistiem paredz mazas izredzes pieveikt angļus, viņu aizsardzība un saliedētā komanda būs grūts pārbaudījums. Kaut arī Anglija demonstrējusi vārtiem bagātas spēles, šis astodaļfināla mačs varētu nepārsniegt divus vai trīs gūtus vārtus.