• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Ronaldo vai Mesi? Ko saka statistika

Ronaldo vai Mesi? Ko saka statistika

Pēdējos gadus arvien vairāk futbola fani un eksperti diskutē, kurš tad īsti ir pēdējās desmitgades labākais futbolists – portugālis Krištianu Ronaldu vai argentīnietis Lionels Mesi? Pavisam nesen Mesi aizvadījis savu 1000 oficiāli spēli, bet Ronaldu jau labu laiku ir “pārkāpis” šo nospēlēto spēļu slieksni. Protams, ir daudz dažādu aspektu, kā vērtēt spēlētāja rezultivitāti komandā, taču gūtie vārti un rezultatīvās piespēles ir vieni no svarīgākajiem faktoriem, kā nekā futbola formula ir pavisam vienkārša – spēles beigās uzvar tā komanda, kura guvusi vairāk vārtus nekā tās pretiniece. Abi futbolisti jau gadiem raisījuši diskusijas un ir bijuši sīvi konkurenti, tāpēc šajā rakstā aplūkosim statistiķu apkopotos datus par Ronaldu un Mesi veikumiem pēc 1000 aizvadītajām spēlēm. 

Aizvadītās oficiālās spēles

Argentīniešu zvaigzne, Lionels Mesi, aizvadīja savu 1000. spēli Katarā notiekošajā Pasaules kausa finālturnīrā, mačā pret Austrāliju. Trīsdesmit piecus gadus vecais futbolists šajā mačā guva vienus vārtus un palīdzēja Argentīnas izlasei iekļūt Pasaules kausa ceturtdaļfinālā, kurā tā tiksies ar Nīderlandes izlasi. 

Savukārt, Portugāles lielākā zvaigzne, Krištianu Ronaldu, 1000 spēļu atzīmi sasniedza jau pirms diviem gadiem, 2020. gada februārī. Trīsdesmit septiņus gadus vecais futbolists savā karjerā jau aizvadījis 1141 oficiālo spēli. 

Gūtie vārti un rezultatīvās piespēles

Argentīnietis Mesi 1000 spēlēs guvis 789 vārtus, izdarījis 348 rezultatīvas piespēles un kopā dažādos turnīros izcīnījis 41 čempionu trofeju. Turpretī portugālis Ronaldu tikpat lielā spēļu skaitā guvis 725 vārtus, atdevis 216 rezultatīvas piespēles un izcīnījis 31 trofeju. Aplūkojot abu futbolistu gūtos vārtus, gan Ronaldu gan Mesi 1000 spēļu laikā 56 reizes paspējuši izcelties ar “hat-trick” jeb trīs gūtajiem vārtiem vienā mačā. Ja vārtu gūšanā netiek ieskaitīti 11 metru soda sitieni, tad Mesi no spēles guvis 684 vārtus, bet Ronaldu 602 vārtus. 

Īsi pirms Pasaules kausa finālturnīra, Krištianu Ronaldu sniedza interviju britu žurnālistam Pīrsam Morganam, kurā spēlētājs veltīja labus vārdus savam konkurentam. “Es Mesi ļoti cienu un man patīk, kā viņš par mani izsakās. Ļoti iespējams, ka viņš ir labākais futbolists, pret kuru esmu spēlējis” britu žurnālistam stāstīja Ronaldu.

Gan Portugāle gan Argentīna turpina cīņu par Pasaules kausu un netiek izslēgta varbūtība, ka abas šīs izlases varētu tikties Pasaules kausa finālā, par ko futbola fani visā pasaulē pavisam noteikti būtu pateicīgi.