• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Rīgas derbijs jau sezonas ievadā

Rīgas derbijs jau sezonas ievadā

Ar RFS un “Riga FC” dueli sestdien 17:00 tiks iezīmēta futbola Virslīgas centrālā spēle attiecīgajā kārtā. Rīgas derbijs vienmer raisījis pakāpinātu fanu un ekspertu interesi, turklāt ņemot vērā faktu, ka abas vienības pēdējos gados ir arī tiešās konkurentes cīņā par čempionu titulu. Šoreiz mačs “Riga FC” kā tā rīkotājiem.

Pirmajā kārtā abas komandas startēja ar mainīgām sekmēm. RFS viesos kārtīgā ziemas klasikā ar sniega klātbūtni spēlēja neizšķirti 0:0 ar pagājušās sezonas uzvarētājiem “Valmiera FC”. Tikmēr “Riga FC” ar 2:1 mājās uzveica līgas jaunpienācēju “Jelgavu”.

Tikmēr starpsezonā RFS aizvadīja astoņas spēles, sešos gadījumos izcīnot uzvaras, bet divos mačam noslēdzoties neizšķirti. Tikmēr šīs dienas pretiniekiem “Riga FC” pārbaudes spēļu bija teju divas reizes vairāk – kopskaitā 15. Bet bilance bija septiņas uzvaras, kā arī četri neizšķirti un tikpat zaudējumi.

welcome-offer

Starpsezonā abas komandas piedzīvojušas lielākas un mazākas sastāva izmaiņas. “Riga FC” atkal piesaistījusi labas klases ārzemju spēlētājus un ir uzskatāma par viena no turnīra galvenajām favorītēm. 

Tikmēr RFS arī ir čempionu sarunā. Komandai ir izdevies noturēt lielāko daļu no sastāva, bet statistiska liecina, ka par čempioniem pēdējos trīs gados kļūst komandas, kuras starpsezonā spējušas saglabāt no 60 līdz 70 procentiem sastāva. 

Šajā ziņā lietas runā par labu RFS. Laikā starp sezonām ir izdevies saglabāt tuvu 70% sastāva. Bet gadā, kad tika izcīnīts tituls, komanda spēja saglabāt pat 80% no iepriekšējā sastāva.

Vai šī tendence turpināsies? Par to vēl pāragri spriest. Piemēram, “Riga FC” ir nomainījusi nepilnas divas trešdaļas sastāva, bet ekspertu ieskatā ir favorīte cīņa par titulu. Zināms vien tas, ka, lai arī šī ir tikai otrā sezonas spēle, tās izskaņā, katram savstarpējam duelim ir īpaša nozīme, skatoties no turnīra tabulas kopvērtējuma viedokļa.

Pēdējos trīs gados atstarpe starp pirmo un otro vietu turnīra noslēgumā bijusi divas reizes četri punkti un vienu reizi trīs. Tātad – viss izšķiras pēdējā kārtā. Skatoties no šādas perspektīvas, domājams, tas piedod papildus intrigu arī šai spēlei. Abas vienības to ir izjutušas uz savas ādas, ceļa pēc titula. Un zina ik katra mača nozīmi.

Protams, lielu lomu spēlē arī derbija nozīme. Kurš būs tiesīgs saukties par galvaspilsētas spēcīgāko klubu? Pērn Virslīgas turnīrā četros mačos veiksmīgāki bija RFS futbolisti – viņiem tika divas uzvaras ar 2:1 un 1:0, reize beidzās neizšķirti 1:1, bet vēl vienā spēlē tomēr uzvaru izcīnīja “Riga FC” ar 2:0. Tiesa, noslēgumā RFS tika bronza, bet šīs dienas sāncenšiem sudrabs.

Spēles sākums paredzēts sestdien pulksten 17:00.