• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
RFS un Konferences līga – ko varam saigaidīt

RFS un Konferences līga – ko varam saigaidīt

RFS ir salīdzinoši jauna komanda, jo tikai pirms 6.gadiem tā iekļuva Latvijas augstākajā līgā. Pirmos starptautiskos panākumus RFS guva 2018.gadā, kad tā pirmo reizi iekļuva Eiropas Līgas kvalifikācijas turnīrā. Toreiz, rīdziniekiem pretī stājās Slovēņu klubs “Olimpija Ljubjana”, pret kuru mājas spēlē tika piedzīvots zaudējums ar 0:2, bet izbraukumā tika svinēta grūta uzvara ar rezultātu 3:2. Taču ar to nebija pietiekami, lai kvalificētos tālāk.

Četrus gadus vēlāk, play-off kārtas izšķirošajā spēlē, RFS spēja pēdējās minūtēs izglābties no zaudējuma un pēcspēles sitienu sērijā uzarēt Īru klubu “Linfield”. Un jau pavisam drīz, 8.septembrī, Rīgas Futbola Skola sāks savu cīņu Konferences līgā un dosies pirmajā izbraukuma spēlē, kurā stāsies pretī Itāļu futbola milzim FC “Fiorentina”. 

Garentētās prēmijas

Iekļūstot UEFA Konferences līgas grupu turnīrā, RFS jau šobrīd sev ir nodrošinājusi aptuveni 3.3 miljonu eiro lielu prēmiju. Apzinoties, cik Latvijas futbola klubiem ir mazi budžeti, šāda naudas summa RFS klubam palīdzēs atgūt iepriekšējo sezonu budžetus, kā arī ieguldīt lielākus līdzekļus kluba attīstībā un spēlētājos.

Iespēja pierādīt sevi

Savukārt spēlētājiem, nokļūstot UEFA Konferences līgas grupu turnīrā, tā ir lieliska iespēja pierādīt sevi Eiropas līmenī un tikt pie vērtīgiem kontraktiem. Jāpiemin, ka spēļu grafiks ir visnotaļ intensīvs – katru nedēļu pa divām spēlēm. Spēlētāju izaugsmes ziņā, iespēja doties uz ārzemēm un spēlēt pret tādiem futbola grandiem kā “Basaksehir” vai FC “Fiorentina”, dos papildus motivāciju pierādīt sevi kā Latvijas, tā arī citās futbola līgās. 

Futbola popularizēšana Latvijā

Tas jau ir liels sasniegums, ka kāds no Latvijas futbola klubiem kvalificējas šāda līmeņa grupu turnīram, līdzjutējiem dodot iespēju vērot leģendārus futbola klubus un spēlētājus tepat Rīgā. Piemēram, viena no RFS pretiniecēm, Turku futbola klubs Stambulas “Basaksehir”, savā pieteikumā iekļāvusi slaveno vācu pussargu Mesutu Ezilu, kurš savas karjeras laikā ir spēlējis tādos futbola klubos kā Londonas “Arsenal” un Spānijas “Real Madrid”. Svarīgi pieminēt, ka šāda līmeņa futbola spēles jaunajiem Latvijas futbolistiem dos papildus motivāciju trenēties vai tieši iestāties kādā no futbola klubiem, redzot, ka tiktiešām Latvijā ir iespējas spēlēt augstā līmenī un sacensties ar augsta līmeņa komandām. Taču iekļūšana Konferences līgā vēl neko nenozīmē. Svarīgākais ir noturēt šo līmeni un spēt sasniegt līdzīgus rezultātus katru sezonu.

RFS gatavība grupu turnīram

Sākoties grupu turnīram, komandām nebūs iespējams veikt izmaiņas savos pietiekumos. Pēc ilgākas pauzes, sastāvā atgriezīsies komandas kapteinis Tomislavs Šāričs, kurš personīgu iemeslu dēļ aizgāja no RFS. Turpretī, traumas dēļ, pieteikumā nav iekļauts Kotdivuāras uzbrucējs Sedriks Kuadio. Kā atzīst komandas galvenais treneris Viktors Morozs, no Kuadio šajā sezonā tika gaidīts daudz un viņš ir svarīga komandas sastāvdaļa. Taču sezona šim spēlētājam ir bijusi saraustīta un nav izdevies pilnībā izārstēt gūto savainojumu. No maksimāli pieejamajām 25. vietām sastāvā, RFS klubs ir pieteicis 22. futbolistus. Tas tiek skaidros ar nelielo futbolistu skaitu komandā. 

Vēsturiski, vienīgais Latvijas futbola klubs, kurš ir spēlējis Eiropas klubu turnīrā, ir FK “Ventspils”, kas pirms 13 gadiem piedalījās UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas “play-off” kārtā. 

Konferences grupu turnīra starts 

RFS pirmā pretiniece būs Itālijas A sērijas klubs FC “Fiorentina”, ar kuru rīdzinieki spēkosies izbraukuma spēlē 8.septembrī, pulksten 19:45 pēc Latvijas laika. Savukārt pirmo mājas spēli mūsējie aizvadīs 15.septembrī pret Skotu futbola klubu “Heart of Midlothian” pulksten 22:00. 

RFS sastāvs UEFA Konferences līgas grupu turnīrā:

Vārtsargi: Vītauts Čerņausks, Jevgeņijs Nerugals Pāvels Šteinbors;

Aizsargi: Vladislavs Sorokins, Elvis Stuglis, Vitālijs Maksimenko,, Žiga Lipuščeks, Jovans Vlalukins, Vitālijs Jagodinskis, Kaspars Dubra;

Pussargi: Artūrs Zjuzins, Alfusajne Džata, Deniss Rakels, Tomislav Šāričs, Petrs Marešs, Gļebs Žaleiko, Stefans Paničs, Emersons Deusleisānu, Fabrīsiu Ferreira, Tomašs Šimkovičs;

Uzbrucēji: Andrejs Iličs, Kevins Frīzenbihlers;