• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
RFS stāsts: kā viņi iekļuva UEFA Eiropas konferenču līgā

RFS stāsts: kā viņi iekļuva UEFA Eiropas konferenču līgā

Rīgas jaunie futbola uzlecošie futbolisti piesaista līdzjutēju uzmanību visā kontinentā, pateicoties viņu sniegumam Eiropas konferenču līgā. Pateicoties to slavenībai, daudzi vēlas uzzināt par to izcelsmi, un šeit jūs varat to uzzināt. 

RFS laika grafiks

Tādu komandu kā RFS nevar izveidot vienas nakts laikā. Lai sasniegtu pašreizējo statusu, ir vajadzīgs smags darbs, kā arī pareizo cilvēku un organizāciju palīdzība. Uzziniet, kā radās šis futbola klubs un kas ir atbildīgs par to, ka tas ir nonācis tur, kur tas ir šodien. 

Dzimšana 2016. gadā

  1. gads valsts futbolam bija ļoti nozīmīgs, jo tieši tajā piedzima šis futbola klubs. RFS futbola klubs, kuru vadīja tādas personības kā Andris Raivis Jurkovskis, jau no pašiem pirmsākumiem pierādīja, ka ir cienīgs konkurents, Latvijas augstākajā līgā ieņemot sesto vietu. 

Šī komanda bija sezonas pārsteigums. Pateicoties tādiem treneriem kā Jurijs Ševļakovs, Jurijs Popkovs un Oļegs Vasiļenko, kā arī citu uzbrucēju, piemēram, Igora Kozlova, talantam, viņiem izdevās izveidot plašu fanu pulku. Tas bija daudzsološas karjeras sākums vietējā futbolā. 

Neapturams kāpums 2017. gadā

Pēc daudzsološa sākuma 2017. gada līgas sezonai bija jānāk ar sasniegumiem, lai RFS varētu nostiprināties līdzjutēju apziņā. Par laimi, trenera Andreja Kaļiņina vadītajai komandai izdevās pakāpties par vienu pozīciju uz augšu, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. 

  1. gadā komandu papildināja arī jaunas zvaigznes, kas palīdzēja uzlabot komandas sniegumu laukumā. Daniils Ulimbaševs un Roberts Uldriķis kļuva par labākajiem vārtu guvējiem un papildināja komandas aizsardzības spēku. 

Lielāki panākumi 2018. gadā

Gadu gaitā RFS izveidoja labāku komandu. Tas bija pamanāms 2018. gadā, kad komanda vairākas nedēļas atradās Latvijas augstākās līgas virslīgas virsotnē, turnīra noslēgumā ieņemot trešo vietu. Šādu progresu komandas spēlē nodrošināja jaunais treneris Valdas Dambrauskas un tādas zvaigznes kā ukrainis Maksims Marusičs, kurš šajā sezonā kļuva par komandas rezultatīvāko spēlētāju. 

Uzvaras garša nāca 2019. gadā

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, 2019. gada sezonā RFS vadība izvēlējās turpināt trenera amatā Valdu Dambrausku, pateicoties viņa veiksmīgajai karjerai. Tas ļāva komandai iegūt lielāku stabilitāti, kas tai ļāva ieņemt otro vietu Latvijas augstākās līgas kopvērtējumā un izcīnīt Latvijas kausu, kas bija tās pirmā trofeja. 

Darko Lemajičs, Aleksandars Solojovs un Tomass Šimkovičs sekmēja šo panākumu, gūstot vairāk vārtus komandas labā. Pateicoties viņiem, RFS iekļuva UEFA Eiropas līgā, izcīnot vairākas uzvaras, pateicoties Darko Lemajičam. 

Pandēmija bremzē veicināšanu 2020. gadā

Pandēmija nesa sev līdzi daudz neskaidrību pasaules sportā, ietekmējot arī Latvijas augstāko līgu, kas tajā gadā tika izspēlēta tikai starp apļiem. Neskatoties uz to, RFS parādīja talantu, sezonas laikā sakrājot 66 punktus un ieņemot otro vietu turnīrā. 

Tajā pašā gadā komanda zaudēja līdzšinējo galveno treneri Valdi Dambrausku, kuru nomainīja viņa palīgs Viktors Morozs. Šogad komanda zaudēja arī savu ievērojamo uzbrucēju Chinonso Oforu, kurš pēc ļoti izdevīgas līguma pārdošanas RFS tika pārcelts uz Chicago Fire FC. 

2021. gads – līdz šim labākais RFS gads

  1. gads ieies vēsturē kā gads, kad RFS kļuva par Latvijas čempioniem. Šo sasniegumu nodrošināja komandas kapteinis Tomass Šimkovičs un treneris Viktors Morozs, kā arī labākais vārtu guvējs. Abi saņēma līgas atzinību par savu sniegumu.

Arī citas zvaigznes, piemēram, labākais vārtu guvējs Emersons, veicināja komandas panākumus. Šogad RFS otro reizi izdevās izcīnīt Latvijas kausu un iekļūt UEFA Eiropas konferences trešajā kvalifikācijas posmā.