• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
RFS noslēdzošā spēle UEFA Konferences līgā pret spēcīgo “Fiorentina”

RFS noslēdzošā spēle UEFA Konferences līgā pret spēcīgo “Fiorentina”

Ceturtdienas vakarā dodoties uz Latviju, kur pēdējā UEFA Konferences līgas spēlē, Skonto stadionā RFS uzņems Florences “Fiorentina”, nav šaubu, ka itāļu klubs centīsies doties mājup ar trīs izcīnītiem punktiem un pirmo vietu A grupā. Patlaban “Fiorentina” atrodas otrajā vietā A grupā un tai ir vienāds punktu skaits ar Turcijas “Bašakšehir” futbolistiem. Savukārt, Rīgas komandai šajā spēlē vairs nav ko zaudēt, jo pat izcīnot trīs punktus un uzvarot šajā mačā, komanda saglabās pēdējo vietu šajā grupā. 

Spēle uz visu banku

RFS sapņi par tālākām cīņām UEFA Konferences līgā jau ir izsapņoti. Šis faktors, savukārt, liek domāt, ka gan treneriem gan spēlētājiem nevajadzētu būt papildus spriedzei un uztraukumam pirms gaidāmās ceturtdienas spēles. Varbūt redzēsim jaunas izmaiņas ne tikai komandas pamatsastāvā, bet arī taktiskajā zīmējumā. Turpretī itāļu klubs, visticamāk, šajā mačā ies uz pilnu banku, jo uzvaras gadījumā komanda tikai iegūs, nodrošinot pirmo vietu A grupā, taču zaudējot – tik un tā kvalificēsies turpmākām cīņām Konferences līgā. 

Tajā pašā laikā, florences klubam jācer, ka līdz ar viņu uzvaru, A grupas līdere “Bašakšehir” zaudēs punktus mājas spēlē, kurā uzņems Edinburgas “Hearts” klubu. Par labu itāļiem ir fakts, ka pēdējā spēlē stājas pretī grupas pastarīte, pēdējās vietas ieguvēja RFS. Taču neaizmirsīsim, ka rīdzinieki sagādāja lielisku pārsteigumu, pirmajā izbraukuma spēlē Florencē, cīnoties neizšķirti ar “Fiorentina”. 

Pieticīgā RFS statistika

Rīgas klubam līdz šim nav bijis pa spēkam izcīnīt uzvaru kādā no Konferences līgas spēlēm. Ja neskaita izmocītos neizšķirtus pret itāļu klubu un turku “Bašakšehir”, RFS ir bijusi 100% zaudējumu bilance. Ja palūkojamies uz gūtajiem vārtiem, tad rīdzinieki savā grupā ir pēdējā vietā ar iesistiem diviem vārtiem piecās spēlēs. Turpretī “Fiorentina” ir A grupas līdere ar iesistiem 11 vārtiem. 

Ko varam sagaidīt šajā mačā

Statistika liecina savu un, visticamāk, viesu komanda dosies atpakaļ uz Florenci ar izcīnītiem trim punktiem. RFS nestabilais sniegums kā ārzemju, tā arī pašmāju turnīros liek domāt, ka gan klubs gan spēlētāji ir noguruši no saspringtās sezonas. Pēdējā mēnesī RFS spējusi izcīnīt vienu uzvaru, tajā pat laikā ielaidusi daudz vārtus. Spēlējot mājās un savu līdzjutēju priekšā, ir iespējams, ka tomēr klubs spēs turēt līdzi itāļu smagsvaram un rādīt cienīgu pretestību.

No otras puses, nav šaubu, ka “Fiorentina” uz Latviju dodas apņēmības pilni izcīnīt uzvaru, kas nodrošinās komandai pirmo vietu A grupā. Tā kā viena komanda spēj gūt daudz vārtus un otra tos ielaist, visticamāk, ka šajā mačā tiks iesisti vairāk kā divi vārti un spēle būs goliem bagāta, beidzoties ar “Fiorentina” uzvaru.