• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
RFS lūkos izdzīvot “Bašakšehir” atriebībā

RFS lūkos izdzīvot “Bašakšehir” atriebībā

Pirms iepriekšējās spēles pret “Bašakšehir” mēs rakstījām, ka tā ir sarežģītākais pārbaudījums RFS pastāvēšanas vēsturē un šāds pats situācijas novērtējums ir paties arī pirms atbildes spēles Stambulā. Lai arī cik nenopietni daži no rīdzinieku faniem neuztvēra turku kluba futbolistu sūdzēšanos par zāliena kvalitāti Skonto stadionā, ir skaidrs, ka spēle tūkstošiem kaislīgu turku līdzjutēju priekšā būs daudz smagāks pārbaudījums. Mēs apskatījām abu komandu nesenos sniegumus, lai pēc iespējas precīzāk prognozētu RFS iespējas atkārtot Rīgā pastrādāto varoņdarbu un atkal ņemt punktus pret “Bašakšehir”.

Būtu labi, ja tikai trīs reizes grūtāk

Īsi pēc spēles, kurā RFS izdevās noturēt bezvārtu neizšķirtu pret turku klubu, rīdzinieku balsta pussargs Stefans Paničs, atbildot uz žurnālista jautājumu, atzina: “Būtu labi, ja Turcijā būtu tikai trīs reizes grūtāk…”. Turki pēc spēles kritizēja Skonto stadiona zālienu un RFS izvēlēto taktiku, apgalvojot, ka zāliens esot bijis nekvalitatīvs un tas esot palīdzējis rīdziniekiem kavēt laiku. “Bašakšehir” spēlētāji un treneris izteicās, ka viņi esot Rīgā aizvadītajā mačā bijuši labakā komanda un rezultāts ir izskaidrojams ar citiem faktoriem, kas nav saistīti ar spēlētāju futbola iemaņām.

Ņemot to vērā, nav šaubu, ka “Bašakšehir” Stambulā, savu līdzjutēju uzkurināti, darīs visu iespējamo, lai pierādītu, ka Rīgas mača rezultāts bija tikai nejaušība. Savā pirmajā Konferences līgas grupu turnīrā rīdzinieki vairākas reizes ir spēlējuši pret bagātākām komandām ar objektīvi labāk nokomplektētiem spēlētājiem, bet gaidāmais mačs Turcijā ir pirmā reize, kad pretinieks ir vienlaikus tik spēcīgs un tik ļoti motivēts sagraut RFS ar lielu rezultāta starpību.

Abas komandas ir spēlējušas neveiksmīgi

Pēc savstarpējā mača Rīgā, abas komandas ir aizvadījušas neveiksmīgus maču savu valstu čempionātos. Vispirms RFS Virslīgā netika galā ar FK Auda, mačam beidzoties neižšķirti ar 1:1, rīdzinieki zaudēja vērtīgus punktus un pasliktināja savas tā jau vājās izredzes aizstāvēt čempionu titulu līdz pavisam niecīgām.

Tikmēr “Bašakšehir” pārtrauca savu iespaidīgo 24 nezaudēto maču sēriju, piedzīvojot zaudējumu pret “Sivasspor” ar 0:2. Ņemot vērā, ka turku iepriekšējā spēle pret RFS arī beidzās ar “Bašakšehir” pavisam nepatīkamu rezultātu, tas liek domāt, vai rīdziniekiem nav izdevies spēcīgos pretiniekus noķert laika logā, kad viņi nespēlē savu labāko futbolu.

Latvijas futbolistiem ir neitrāla bilance pret Turcijas komandām

Gatavojoties spēlei Stambulā, Latvijas futbola līdzjutēji noteikti uzreiz atceras, kā Verpakovkis iegāja soda laukumā un garantēja mūsu vienīgo dalību Eiropas čempionāta finālturnīrā. Tomēr tas nebija vienīgais šokējošais panākums pret Turcijas futbolistiem, kopš 2003. gada, Latvijas izlasei pret Turciju ir neitrāla bilance – viena uzvara, viens zaudējums un četri neizšķirti. Ņemot vērā RFS neseno neizšķirtu, prātā nāk domas, ka vai tik latviešu futbols nav turkiem kaut kā īpaši neparocīgs?