• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
RFS bez atkāpšanās iespējām – jātspēlē divu vārtu deficīts pret “Sabah”

RFS bez atkāpšanās iespējām – jātspēlē divu vārtu deficīts pret “Sabah”

Augusta ievadā (3. datumā) UEFA Konferences līgas kvalifikācijas otrajā kārtā RFS sezonas līdz šim svarīgākajā spēlē viesosies Azerbaidžānā, cīnoties pret vietējo Masaziras “Sabah” vienību. Pirmais mačs Latvijā noslēdzās nesekmīgi ar rezultātu 0:2. Lai arī atbildes spēlē viesos tas šķiet ļoti sarežģīts uzdevums, tomēr tas ir skaidrs – būs jāuzbrūk. Kāds ir fons izšķirošajam mačam?

welcome-offer

RFS Eirokausu spēles aizvada Slokas stadionā, kur pirmajā kārtā izdevās gūt četrus vārtus pret “Makedonia G.P.” (4:1 un 1:0 abos mačos). Tikmēr pret ambiciozo “Sabah” vairākas reizes nepielūdzami bumba trāpīja pa vārtu stabu un to konstrukciju. RFS bija ievērojami aktīvāki par saviem pretiniekiem, izdarot 18 sitienus pa vārtiem (viesiem tādu bija septiņi). Piederēja arī bumbas kontrole – 56% pret 44%. Tiesa, vien četri rīdzinieku sitieni lidoja vārtu rāmī… Savukārt “Sabah” labāk izmantoja savas retās iespējas un tas futbolā ir pats svarīgākais.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Futbola klubs RFS (@fk_rfs)

Runājot par galvenajiem spēkiem uzbrukumā, tad kā līderis noslēdzošajā fāzē ir izvirzījies serbs Andrejs Iļičs. Viņš ir rezultatīvākais spēlētājs Virslīgā ar 13 precīziem trāpījumiem un piecām rezultatīvām piespēlēm. Savukārt pirmajā kārtā Konferences līgā viņam divi vārti un piespēle. Tāpat pie galvenajiem uzbrūkošajiem spēkiem var pieskaitīt brazīlieti Emersonu Santanu, kurš ir allaž bīstams gan uzbrukuma noslēguma fāzē, gan izkārtojot labākas pozīcijas partneriem. Šajā Virslīgas sezonā viņa kontā seši vārti un un tikpat rezultatīvas piespēles partneriem. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Futbola klubs RFS (@fk_rfs)

Vēl kā par galvenajiem spēkiem uzbrukumā var runāt par diviem Kotdivuāras pārstāvjiem – Kuadido (izcēleis ar sešiem goliem) un Diomandi, kurš nesenā mačā pret FK “Auda” izcēlās ar pokeru jeb četriem vārtiem. Kopumā viņam 10 vārti Virslīgā šosezon, bet šis iepriekš minētais kvartets kopā guvis 35 no visiem 65 RFS vārtu guvumiem Latvijas čempionātā. Tieši šī nosauktā spēlētāju grupa šosezon ir iezīmejusies kā galvenie Rīgas kluba spēki rezultāta veidošanā.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Futbola klubs RFS (@fk_rfs)

Pēdējā Latvijas līgas spēlē RFS ar 7:0 sagrāva “Tukums 2000” vienību. Laukumā nedevās Emersons ar Kuadido, kamēr Iličs tika nomainīts pēc pirmā puslaika.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Futbola klubs RFS (@fk_rfs)

Masaziras kluba izredzes iekļūt nākamajā kārtā tiek vērtētas ievērojami augstāk nekā RFS. Tomēr cerību vieš pirmajā spēlē redzētais. Proti – Rīgas klubam nebija problēmu ar vārtu gūšanas iespēju radīšanu, tās bija pietiekamā skaitā. Atbildes spēlē, gūstot ātrus vārtus, svaru kausi var nosvērties uz vienu vai otru pusi ātri, vai vismaz izlīdzināt spriedzi starp abām komandām laukumā. 

Tikmēr eksperti prognozē salīdzinoši rezultatīvu spēli, kā reālākās minot robežas starp diviem līdz četriem gūtiem vārtiem. Zināms, ka šī pāra uzvarētāja nākamajā kārtā tiksies ar slaveno Belgradas “Partizan” vienību.

welcome-offer