• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
RFS atbildes spēlē centīsies nostiprināt pārsvaru un soļot tālāk UEFA Konferences līgā

RFS atbildes spēlē centīsies nostiprināt pārsvaru un soļot tālāk UEFA Konferences līgā

Ar spēli Slokas stadionā ceturtdienas vakarā pulksten 18:30 “RFS” aizvadīs atbildes maču UEFA Konferences līgas kvalifikācijā ar Ziemeļmaķedonijas klubu “Makedonija G.P.”. Pirmais mačs Skopjē noslēdzās ar minimālu Rīgas kluba uzvaru – 1:0. Lai soļotu tālāk komandai nepieciešams vismaz neizšķirts vai jebkāda veida uzvara. Uzvarētājs tiek noskaidrots divu spēļu summā. Arī ekspertu ieskatā “RFS” ir pārliecinoši šī mača favorīti. Vai sagaidīsim vārtu birumu?

welcome-offer

Mačs Skopjē – RFS zīmē

Neskatoties uz to, ka tika solīts liels vietējo fanu vētrains atbalsts, Skopjē stadions nebija aizpildīts līdz katram stūrītim, tomēr sava atmosfēra gaisā virmoja. Tas gan netraucēja RFS pārliecinoši diktēt notikumus laukumā. Bumbas kontrole un sitienu pa vārtiem bija attiecīgi 56% pret 44% un astoņi pret diviem RFS labām, turklāt mājinieku abi sitieni lidoja vārtu rāmim secen. 

Tiesa, pieejamā statistika liecina, ka “Makedonia G.P.” ir veikusi vairāk potenciāli bīstamus uzbrukumus – 67 pret 46 rīdzinieku. Tomēr galvenais ir gūto vārtu ailīte un tur RFS labā izcēlās Latvijas futbola Virslīgas šobrīd labākais snaiperis (13 vārti) Andrejs Iličs. Tāpat neiztika arī bez nelieliem asumiem mača izskaņā, kā rezultātā galvenais treneris Viktors Morozs jau kompensācijas laikā nopelnīja dzelteno kartiņu.

Aktuālās formas – diametrāli pretējas

Runājot par aktuālo formu, tad “Makedonija G.P.” pirms dueļiem ar RFS ir aizvadījusi tikai piecas pārbaudes spēles, nevienā no tām neizcīnot uzvaru. Bilance: viens neizšķirts un četri zaudējumi, no kuriem pēdējos divos arī netika gūti vārti. Šī sērija tika pagarināta arī pirmajā spēlē ar RFS un cerams turpināsies arī pēc ceturtdienas vakara.

Saprotams, ka pārbaudes spēles ir pārbaudes spēles, tomēr zināmas iezīmes no tā var redzēt par aktuālo komandas darbību. Tas tāpēc, ka Ziemeļmaķedonijā čempionāts vēl nav sanācis, tāpēc vienībai vēl nav kārtīga spēļu prakse.

Tikmēr RFS šobrīd Latvijas čempionātā ierindojas otrajā vietā, bet trešajā vietā esošā “Valmiera FC” atpaliek par 18 punktu tiesu. Tieši RFS ir vienīgā komanda Virslīgā, kas tā arī vēl nav izjutusi zaudējuma rūgtumu: tai 22 mačos ir 15 uzvaras un septiņas reizes spēlēts neizšķirti. Vienlaikus komandai ir dalīts labākais uzbrukums līgā ar 53 goliem un labākā aizsardzība, ielaižot vien deviņus vārtus. Par to liecina arī pēdējo 10 spēļu nogrieznis, kad zaudēti vārti tikai trīs mačos.

Diezgan viegli varam prognozēt, ka teritoriālais pārsvars arī šajā mačā būs RFS pusē, tāpēc liela nozīme būs tam, kā maču aizvadīs uzbrukuma grupas spēlētāji. Neskaitot jau iepriekš minēto Iliču, pie galvenajiem uzbrūkošajiem spēkiem vēl var pieskaitīt brazīlieti Emersonu Santanu, kurš ir mūžīgi bīstams gan uzbrukuma noslēguma fāzē, gan izkārtojot labākas pozīcijas partneriem. Šajā Virslīgas sezonā viņa kontā seši vārti un un tikpat rezultatīvas piespēles partneriem. 

Vēl pa sešiem vārtu guvumiem ir diviem Kotdivuāras pārstāvjiem – Kuadido un Diomandem. Šis kvartets kopā guvis 31 no 53 visiem RFS vārtu guvumiem Latvijas čempionātā. Tieši šī nosauktā spēlētāju grupa šosezon ir iezīmejusies kā galvenie Rīgas kluba spēki rezultāta veidošanā.

Tas gan nenozīmē, ka šīs dienas pretinieki jānovērtē par zemu. Neskatoties uz to, ka Ziemeļmaķedonijas augstākajā līgā pērn komanda finišēja septītajā vietā (pēdējo gadu sliktākais rādītājs), tā otro sezonu pēc kārtas triumfēja kausa izcīņā, kas arī nodrošināja vietu Eirokausos. Tāpēc komanda, it īpaši “play-off” formātā, tāpat ir ļoti bīstams pretinieks un RFS jābūt piesardzīgiem. Eirokausos notiek brīnumi! Un par to varējām pārliecināties paši pagājušajā sezonā, kad Rīgas klubs sasniedz Konferences līgas grupu turnīru. Šogad tiek iets uz šī lieliskā sasnieguma atkārtojumu un vismaz pirmajā kārtā kārtīgi pamati tam ir ielikti. Vēl viens pozitīvs fakts – RFS ir izsēto komandu vidū, kas nozīmē teorijā vieglākus pretiniekus kvalifikācijā.

Tāpat par godu spēlei sižetu izveidojusi arī Latvijas Televīzija. To var aplūkot šeit.

Vēljoprojām ir iespējams iegādāties biļetes uz gaidāmo maču. To var izdarīt šeit. Radīsim futbola svētkus kopā! Kā pirms spēles intervijā sacīja RFS galvenais treneris Viktors Morozs! Skatītāji aicināti ierasties uz maču laicīgi, lai neveidotos pārāk garas cilvēku rindas.

welcome-offer