• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Portugāles futbola izlase neapmierināta ar tiesnešu darbu Pasaules kausa finālturnīrā Katarā

Portugāles futbola izlase neapmierināta ar tiesnešu darbu Pasaules kausa finālturnīrā Katarā

Vieni no galvenajiem finālturnīra favorītiem uz Pasaules kausu, Portugāles izlase, pēc negaidītā zaudējuma Marokai, velta asus vārdus tiesniešu virzienā. Portugāļi ne tikai ir sašutuši par to, kā tiek tiesātas vairākas spēles šajā Pasaules kausā, bet arī uzskata, ka Argentīnas futbolistiem tiek visādi palīdzēts, lai tie iekļūtu finālā un pat uzvarētu.

Jau ziņojām, ka Portugāles futbola izlase ceturtdaļfināla spēlē ar 0:1 negaidīti piekāpās šī turnīra lielākajam pārsteigumam – Marokas futbolistiem. Līdz ar šo uzvaru, Marokas izlase kļuva par pirmo Āfrikas valsti, kura iekļuvusi Pasaules kausa pusfinālā. 

Portugāļu sašutums par tiesnešiem

Viens no vecākajiem spēlētājiem Katarā notiekošajā Pasaules kausā, portugāļu aizsargs Pepe, medijiem izteicies, ka tas ir nepieņemami, ka argentīniešu tiesnesis tiesājis ceturtdaļfināla maču pret Maroku – galvenais arbitrs 1/4 fināla spēlē starp Portugāli un Maroku bija argentīnietis Fakundo Tello. Cits portugāļu spēlētājs, pussargs Bruno Fernandešs, pēc zaudētās spēles veltījis vēl skarbākus vārdus. Pēcspēles intervijā Fernandešu centās nomierināt Portugāles Futbola federācijas preses sekretārs, taču spēlētājs bija ne tikai agresīvs, bet arī izteicās, ka viņam ir vienalga, ko padomās par viņa izteikumiem. 

“Nezinu, tā vien šķiet, ka tiesneši grasās pasniegt kausu Argentīnai” pēcspēles intervijā iesāka Fernandešs. Turpinot, futbolists sacīja: “Teikšu to, ko domāju. Man šķiet ļoti dīvaini, ka mūsu spēli pret Maroku tiesā tiesnesis, kura valsts izlase vēl joprojām cīnās Pasaules kausā. Bet kur ir tienseši no Portugāles? Neviena! Ja portugāļu tiesneši ir kompetenti, lai tiesātu Čempionu līgas spēles, tad kāpēc viņi nevarētu tiesāt arī Pasaules kausā? Šī mača galvenais arbitrs pat nav pieredzējis Čempionu līgā! Manuprāt, tikām apzināti nostādīti grūtākā situācijā, piemēram, pirmajā puslaikā vajadzēja fiksēt sodu, kad pret mani tika izdarīts pārkāpums pretinieku soda laukumā” piebilda portugāļu futbolists. 

Ronaldu atturīgāks ar tiesnešu kritiku

Portugāles pēdējo gadu lielākā zvaigzne un izlases kapteinis Krištianu Ronaldu pēc zaudētā mača un izstāšanās no turnīra kritiku tiesnešu virzienā gan neveltīja, taču neslēpa skumjas. “Uzvarēt Pasaules kausā bija mans lielākais spanis, kurš, diemžēl, beidzās vakar. Es futbola laukumā atdevu visu un nekad neesmu bēdzis no cīņas. Esmu tikai viens no spēlētājiem laukumā, kurš cīnās, lai gūtu vārtus. Un nekad neesmu pagriezis muguru saviem komandas biedriem un Portugāles valstij”, savā sociālo tīklu profilā “Instagram” ar 514 miljoniem sekotāju, raksta Ronaldu.