• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Pasaules kausa noslēdzošās apakšgrupu spēles

Pasaules kausa noslēdzošās apakšgrupu spēles

Piektdien, 2. decembrī tiks aizvadītas pēdējās G un H apakšgrupu spēles, līdz ar ko arī noslēgsies grupu turnīrs šajā Pasaules kausā. G apakšgrupā Brazīlija un H apakšgrupā Portugāle jau ir nodrošinājušas ceļazīmi uz izslēgšanas spēlēm, taču pārējās izlases vēl saglabā cerības izkļūt no grupas. 

Gana vs Urugvaja

Ganas futbolisti savā ziņā ir pārsteiguši futbola fanus šajā Pasaules kausa finālturnīrā, jo līdz šim aizvadījuši teicamu sniegumu – pirmajā spēlē piedzīvots minimāls zaudējums pret grupas līderi Portugāli ar 3:2 un pēdējā spēlē, notikumiem bagātā cīņā uzvarēta Dienvidkoreja ar 3:2. Šis sniegums ierindo Ganas futbolistus otrajā vietā H apakšgrupā un pirms pēdējā mača ar Urugvaju ļauj kvalificēties izslēgšanas spēlēm. Urugvajas izlasei, turpretī, finālturnīrs iesācies ne tik labi – komanda šajā čempionātā vēl nav paspējusi gūt nevienus vārtus. Tas, šķiet, varētu mainīties viņu pēdējā spēlē pret ganiešiem, jo uzvaras gadījumā Urugvaja izkļūtu no grupas un kvalificētos izslēgšanas spēlēm. Paredzams, ka Urugvajas futbolisti piekops uzbrukuma futbolu un centīsies atrast ceļu uz pretinieku komandas vārtiem, turpretī Ganas izlase var atļauties piekopt aizsardzības futbolu, jo arī neizšķirts šajā mačā ļautu viņiem kvalificēties tālākajām cīnām. 

Dienvidkoreja – Portugāle

Šis mačs varētu sagādāt daudz pārsteigumu, jo Portugāles izlase jau nodrošinājusi izkļūšanu no apakšgrupas, tāpēc liela iespēja, ka komandas galvenais treneris Fernandu Santušs gribēs atpūtināt pamatsastāva spēlētājus un laukumā laist futbolistus, kuri vēl nav spēlējuši Katarā notiekošajā Pasaules kausā. Saprotams, uz šo spēli portugāļi dosies tikai ar vienu domu – uzvarēt un izcīnīt trīs punktus, lai nostiprinātu pirmo vietu H apakšgrupā. Turpretī Dienvidkorejas izlasei šī būs “visu vai neko” spēle, jo uzvaras gadījumā korejieši saglabātu izredzes izkļūt no grupas un turpināt cīņu par Pasaules kausu. Jāteic, ka jāuzlsavē korejiešu sniegums līdz šim, jo komanda izrāda ne tikai cīņassparu, bet arī skatāmu, uzbrūkošu futbolu.

Kamerūna – Brazīlija

Brazīlija līdz šim aizvadījusi teicamu sniegumu šajā pasaules kausā – divās spēlēs izcīnītas divas uzvaras, bez ielaistiem vārtiem. Turpretī Kamerūnas izlase pirmajā mačā piekāpās Šveices izlasei, bet otrajā spēlē izcīnīja neižškirtu pret Serbijas izlasi. Kaut arī brazīļi jau nodrošinājuši vietu astotdaļfinālā, paredzams, ka komanda būs motivēta un centīsies gūt vārtus arī pret Kamerūnu. Turpinot, futbola eksperti paredz, ka Brazīlija šajā spēlē gūs vairāk par diviem vārtiem un turpinās aizvadīt “sausās uzvaras”. Teorētiski, kamerūnieši var izglābties un izkļūt no G apakšgrupas, bet ar nosacījumu, ka tiek uzvarēta Brazīlija un otrā mačā Serbijas izlase pieveiks Šveices futbolistus. Viss ir iespējams.

Serbija – Šveice

Serbijas un Šveices duelis būs centrālais mačs G grupā – abas izlases cīnīsies par otro vietu grupā un iekļūšanu izslēgšanas spēlēs, jo maz ticams, ka Kamerūna spēs pieveikt spēcīgo Brazīlijas izlasi. Taču, kā jau mēs zinām no šī Pasaules kausa finālturnīra – brīnumi notiek. Interesanti, ka iepriekšējā Pasaules kausā, kurš 2018. gadā norisinājās Krievijā, abām komandām bija līdzīgs liktenis. Toreiz, Šveice pieveica Serbijas izlasi ar 2:1, tādējādi izcīnot trīs punktus un nodrošinot otro vietu grupā, kas ļāva kvalificēties izslēgšanas spēlēm. Visticamāk, serbi atceras šo sāpīgo zaudējumu un šoreiz centīsies pieveikt Šveices izlasi, lai atdarītu par iepriekšējo Pasaules kausu. Nenoliedzami, šajā mačā favorīte būs Šveice, kā arī futbola eksperti paredz, ka abas izlases gūs vārtus.