• Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Otro gadu pēc kārtas Latvijas futbola izlase nespēj izcīnīt Baltijas kausu

Sestdien tika aizvadīts Baltijas kausa futbolā fināls, kurā tikās Latvijas un Islandes izlases. Fināla mačā, pamatlaika rezultāts noslēdzās ar 1:1 (0:0), taču pēcspēles sitienu sērijā meistarīgāki izrādījās Islandes futbolisti, svinot uzvaru ar 8:7.

Latvijas izlasei šis fināls bija liels pārbaudījums, jo jau mača 27. minūtē, pēc neveiksmīga uzbrukuma pretinieku spēlētājam, latviešu uzbrucējs Raimonds Krollis nopelnīja sarkano kartiņu un mūsu puiši atlikušo spēli nonāca mazākumā. Islandes futbolisti atklāja spēles rezultātu 62. minūtē, kad tika nopelnīts 11 metru soda sitiens uz Pāvela Šteinbora sargātajiem vārtiem. Kaut arī Šteinbors uzminēja, kurā stūrī sitīs Īsaks Bergmans Juhannesons un nedaudz aizskāra bumbu, tā tomēr atrada ceļu Latvijas izlases sargātajos vārtos. Pāris minūtes vēlāk, viesu komandas aizsargi pieļāva rupju kļūdu, kuru lieliski izmantoja Andrejs Cigaņiks. Cigaņiks veiksmīgi atrada brīvu zonu pretinieku soda laukumā un pēc lieliskas Jāņa Ikaunieka piespēles, raidīja bumbu vārtos, panākot rezultātu 1:1.

Finālspēle neiztika arī bez kartiņām – mača 81. minūtē dzelteno “plāksteri” saņēma Eduards Emsis un pāris minūtes vēlāk, Emsim pievienojās Jānis Ikaunieks un Artūrs Zjuzins. Apzinoties, ka nākamie brīdinājumi varētu rezultēties sarkanajās kartiņās, mūsu izlase mača beigu daļu sāka spēlēt nedaudz mierīgāk. To, savukārt, izmantoja Islandes futbolisti – jau aizritot kompensācijas laikam, viesu komandai bija lieliska iespēja gūt vārtus un izraut uzvaru, taču vārtu stabs glāba Latvijas izlasi no zaudētiem vārtiem.

Astotā pēcspēles sitienu kārta bija izšķirošā šajā finālmačā. Diemžēl, mūsu izlases kapteiņa Antonija Černomordija raidīto sitienu atvairīja pretinieku vārtsargs, kas ļāva Islandes komandai svinēt uzvaru šajā mačā, tādējādi pirmo reizi kļūstot par Baltijas čempioniem futbolā. Kopumā abas izlases tikušās sešas reizes – divos mačos pārāka bijusi Latvijas izlase un divās spēlēs uzvaru svinējusi Islandes izlase. Turpinot, divas spēles starp šīm komandām noslēgušās ar neizšķirtu.

Baltijas kauss ir vissenākais notiekošais izlašu futbola turnīrs visā pasaulē. Pirmais Baltijas kauss tika aizvadīts tālajā 1928. gadā un tas tika organizēts katru gadu, taču kopš gadsimtu mijas, Baltijas spēcīgākā izlase tiek noskaidrota ik pēc pāris gadiem.