• Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Noskaidrota pirmā fināliste, Katarā notiekošajā Pasaules kausa finālturnīrā

Otrdien, 13. decembrī, tika aizvadīta pirmā pusfināla spēle Katarā notiekošajā Pasaules kausa finālturnīrā. Pusfināla mačā tikās Argentīna un iepriekšējā Pasaules kausa vicečempione – Horvātija. Pateicoties Hulianam Alvaresam, kurš pusfināla mačā guva divus vārtus, kā arī komandas kapteinim un superzvaigznei Lionelam Mesi, Argentīnas izlase svinēja pārliecinošu uzvaru ar 3:2 (2:0). Savu fināla pretinieci Argentīna uzzinās jau šovakar, 14. decembrī, kad otrā pusfināla spēlē tiksies pašreizējā pasaules čempione Francija un šī turnīra veiksmes stāsts – Maroka.

Argentīna salauž horvātus jau pirmajā puslaikā

Pusfināla mačs starp Argentīnu un Horvātiju iesākās visnotaļ piesardzīgi, jo neviena no komandām nevēlējās pirmā pieļaut kādu kļūdu, kura varētu rezultēties ielaistos vārtos. Saprotams, jo uz spēles likta ceļazīme uz Pasaules kausa finālu, kas āri lika futbolistiem būt divkārt piesardzīgiem, kā arī apdomāt katru piespēli.

Jāteic, ka pirmās 30 minūtes gan viena, gan otra komanda kontrolēja bumbu, kā arī centās radīt bīstamus momentus pie pretinieku vārtiem, taču pagrieziena punkts pusfināla mačā sākās 32. minūtē, kad pēc lieliskas Lionela Mesi piespēles, izgājienā viens pret viens nonāca Argentīnas uzbrucējs Hulians Alvaress. Šajā epizodē, horvātu vārtsargam Dominikam Livakovičam nekas cits neatlika, kā veikt noteikuma pārkāpumu pret Alvaresu. Spēles galvenajam arbitram pat nebija nepieciešams aplūkot VAR, lai nozīmētu 11 metru soda sitienu uz Horvātijas izlases vārtiem. Mesi aukstasinīgi raidot bumbu vārtu labajā augšējā stūrī, vadībā nonāca Argentīnas izlase ar 1:0.

Nonākot vadībā, Argentīnas futbolisti nemaz nedomāja nosēsties aizsardzībā vai kā citādi palēlināt savu spēles tempu. Tieši otrādi – nepilnas piecas minūtes vēlāk, pēc pirmajiem gūtajiem vārtiem, Mesi, pārtverot bumbu laukuma vidusdaļā, nostādīja savu komandas biedru Alvaresu ātrā pretuzbrukumā. Demonstrējot lielisku bumbas kontroli, argentīniešu uzbrucējs no laukuma vidus traucās pretī horvātu sargātajiem vārtiem un neviens no horvātu aizsargiem tā arī nespēja uzbrucējam atņemt bumbu. Raidot bumbu garām Livakovičam, spēles 39. minūtē Alvaress jau panāca 2:0 Argentīnas labā. Ar to, nepilnās desmit minūtēs Argentīnas futbolsti bija salauzuši Horvātijas spēlētājus un ieguvuši nopietnu pārsvaru.

Iznākot uz otro puslaiku, Horvātijai bija jāmaina spēles gaita un jācenšas vairāk uzbrukt, taču komanda nekādi nespēja izveidot reālus vārtu gūšanas momentus, tikai pāris reizes radot minimālas briesmas pie Argentīna vārtiem. Bija manāms, ka Argentīnas izlase otrajā puslaikā ļauj vairāk spēlēt ar bumbu savai pretiniecei, pašiem gaidot pretuzbrukuma iespējas un disciplinēti aizsargājoties laukuma vidusdaļā.

Kaut arī futbolā viss ir iespējams un ir neskaitāmi gadījumi, kad komandas atspēlējas aizritot jau mača pēdējām minūtēm, pēdējo naglu horvātu zārkā iedzina argentīniešu kapteinis Mesi, kad spēles 69. minūtē, argentīnietis pa labo malu veica teicamu reidu pretinieku laukuma pusē un ielauzās horvātu soda laukumā. Apspēlējot pretinieku aizsargus un piespēlējot bumbu Alvaresam vārtu priekšā, uzbrucējam atlika vien pielikt kāju, lai gūtu savus otros vārtus šajā mačā un panāktu 3:0 Argentīnas labā.