• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Marta beigās uz skatuves atgriežas futbola izlase

Marta beigās uz skatuves atgriežas futbola izlase

Ar pārbaudes spēli pret Īriju viesos (22.03.) un maču Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla ietvaros Velsā (28.03.) Latvijas nacionālās futbola izlase atgriežas līdzjutēju uzmanības horizontā. Turpinājumā par un ap futbola izlases aktualitātēm marta mēneša noslēgumā.

welcome-offer

Kandidātu lokā – astoņi RFS spēlētāji

Galvenais treneris Dainis Kazakēvičs nosaucis 26 kandidātu sarakstu, kur ir septiņi ārvalstu čempionātu klubu pārstāvji, bet pārējie ir no Virslīgas. Lielākā pārstāvniecība ir RFS ar astoņiem spēlētājiem, savukārt no cita galvaspilsētas kluba “Riga FC” ir uz pusi mazāk.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Futbola klubs RFS (@fk_rfs)

Protams, “uz papīra” labi izskatās uzbrukuma līnija ar Raimondu Krolli un Robertu Uldriķi. Abi spēlē Eiropas top līgās, par Krolli nemaz nerunājot – “Serie A” Itālijā “Spezia” komandas sastāvā. Arī Nīderlandes čempionāts ir Eiropas labāko 10 skaitā, kur ikdienā spēlē Uldriķis.

Lai neceltu priekšlaicīgi paniku, tomēr ar realitātes devu jāvērš uzmanība, ka Krollis spēcīgajā “Serie A” laukumā pavadījis tikai 15. minūtes vienā mačā, kas notika jau otrajā februārī. Savukārt Uldriķis “Cambuur” rindās 21 spēlē tā arī nav spējis izcelties ar vārtu guvumu. Varbūt izlases rindā izdosies atrast spēles pavedienu?

Taču šobrīd vislabākajā formā no priekšējās līnijas spēlētājiem noteikti ir Vladislavs Gutkovskis. Arī viņš pelna naudu ārzemēs, ikdienā spēlējot solīdajā Polijas augstākajā līgā. Šosezon viņam 23 mačos septiņi vārti, no kuriem četri gan gūti vienā spēlē pērna gada novembrī. Tomēr viņš regulāri tiek laukumā un arī pēdējā spēlē izcēlies ar golu.

Spēļu prakse (18 mači) Polijā ir arī citam leģionāram Kristeram Toberam, kurš spēlē pussarga pozīcijā. Jāatzīmē, ka aizsardzības līnijā šoreiz sastāvā būs tikai Virslīgas klubu aizsargi. Pilnu izlases sastāvu gaidāmajiem mačiem var aplūkot šeit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Riga FC (@rigafc)

Sagaidāmā pretestība

Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupu izloze lēma, ka Latvija, kura FIFA pasaules rangā atrodas 133. vietā, spēlēs kopā ar Horvātiju (FIFA #7), Velsu (FIFA #28), Turciju (FIFA #44) un Armēniju (FIFA #95).

Diezgan sarežģīta grupa, kurā Latvijai vairāku nozares profesionāļu un ekspertu ieskatā tiek atvēlēta pārliecinoša pēdējā vieta. Bet prognozes tiek veidotas, lai tās pārspētu! Vai izmantotu savā labā. Skaidrs ir tikai tas, ka neviena spēle nebūs viegla un nevienā, visticamāk, Latvija pirms tās sākuma neatradīsies favorītu statusā.

Runājot par marta sasasaukuma misiju un plānu, tad Īrijas izlase, kaut gan tā būs tikai pārbaudes spēle, būs sarežģīts pretinieks jebkurā gadījumā. Savukārt Velsa būs pirmā pretiniece oficiālajā ieskaitē, bet tās panākumi runā paši par sevi – tā ir kvalificējusies pēdējiem lielajiem futbola forumiem kā FIFA Pasaules kauss, kā arī UEFA rīkotajā kontinenta finālturnīrā, tiekot arī ¼ finālā, kur gan kaunpilni ar 0:4 zaudēts Dānijai.

Velsas rindās vairs nebūs redzama tās spīdošākā pēdējās desmitgades zvaigzne Garets Beils. Viņš paziņoja par karjeras noslēgšanu ne tikai izlases rindās, bet vispār kā profesionālim. Neskatoties uz to, ierindā būs pieredzējušais Ārons Remzijs un vairāki Anglijas Premjerlīgas klubu pārstāvji. 

Tiesa, Velsas izlase pēdējo reizi oficiālā spēlē izcīnījusi uzvaru 2022. gada jūnijā. Kopš tā brīža tai ir astoņu neuzvarētu spēļu sērija, no kurām seši ir zaudējumi. Taču jāņem vērā fakts, kādā konkurencē ir spēlēts – FIFA Pasaules kausā, kā arī UEFA Nācijas līgas A līgā, kur pretiniekos ir ļoti spēcīgas komandas. Tāpēc, neskatoties ne uz ko, mačs solās būt ļoti sarežģīts, turklāt tas norisināsies viesos karstasinīgo britu fanu klātbūnē. 

Trīs dienas iepriekš Velsa izbraukumā tiksies ar grupas galveno favorīti Horvātiju. Noskaņojums komandai var nebūt labs, ja saprotiet par ko ir runa… Tāpēc Latvijai būs jābūt divtik uzmanīgai! Pilnu Velsas izlases sastāvu var aplūkot šeit.

Kā oficiālajā preses konferencē izteicās Latvijas izlases galvenais treneris Dainis Kazakēvičs, tad mērķis ir katrai pretiniecei atņemt vismaz kādu punktu. Reāli apzinoties esošo situāciju un spēku samēru.

Tā nav spīdoša, bet nav arī traģiska, skatoties Latvijas futbola mēroga platuma grādos. Jā, ir daži kadri, kuri pēdējā laikā pie regulāras spēļu prakses tiek tikai izlasē, gluži kā Aleksandra Starkova laikā. Tomēr objektīvi skatoties – ja spēlētājs spēj būt labākā formā par citu, kuram ir spēļu prakse, bet ikdienā trenējas zemākā līmenī – kāpēc ne? Par rezultātu atbild treneris.

Ceļa soma marta spēlēm

Šobrīd Latvijas futbolā esam atgriezušies atpakaļ nedaudz ierastajā kārtībā. Ar neizšķirtu viesos ar 0:0 pret Noverģiju 2021. gada novembrī tika ieskandināta prāva nezaudēto spēļu sērija. Kopskaitā tādas bija astoņas un sērija ilga līdz 2022. gada jūnijam. Brīdī, kad sākās Velsas neuzvarēto spēļu sērija.

Tostarp Latvijai bija arī piecas (!) secīgas uzvaras, četrām no tām nākot UEFA Nāciju līgas pašā zemākajā līgā. Un eiforijai nelielu punktu pielika šī turnīra noslēdzošais logs. Ja Latvija būtu uzvarējusi mājās Moldovu (bet sanāca 1:2) un Andoru (bet sanāca 1:1) viesos, tā reāli varēja pretendēt uz iekļūšanu izslēgšanas spēlēs par iekļūšanu PK kā savas līgas uzvarētāja, spēkojoties ar citu līgu labākajām vienībām.

Šajā situācijā gan nav jānokar galva. Tā bija potenciāla extra iespēja vēl citām potenciālām extra iespējām, kuras visas vēl būtu jāizmanto. Savukārt aktuālā turnīra kontekstā, raugoties uz reālajiem spēku samēriem un samērīgu mērķu izvirzīšanu, Kazakēvičs savos izteikumos, škiet, atradis balansu – starp piezemētu skatpunktu, bet ar vēlmi cīnīties. To arī novēlam, atceroties – viegli nebūs.