• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Latvijas futbola izlasi Baltijas kausā, iespējam, pārstāvēs vairāki debitanti

Latvijas futbola izlasi Baltijas kausā, iespējam, pārstāvēs vairāki debitanti

Šo trešdien, 16. novembrī sāksies Baltijas kauss futbolā, kurā neskaitot Latvijas vīriešu izlasi, piedalīsies arī Igaunijas, Lietuvas un Islandes futbolisti. Pirms gaidāmās trešdienas spēles pret igauņiem, Latvijas izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs atzīmēja, ka uz šo turnīru izlases sastāvā iekļauti spēlētāji, kuri vēl nav spēlējuši zem Latvijas izlases krekliem. Turpinot, Kazakevičs žurnālistiem apliecināja, ka šajā kausa izcīņā, starta vienpadsmitniekā varēsim vērot redzētus un pieredzējušus futbolistus, kā arī jaunus spēlētājus, kuriem tā būs debija izlasē. 

Latvijai pirmā spēlē paredzēta 16. novembrī, Daugavas stadionā pret kaimiņiem Igauņiem. Šis būs viens no diviem pusfināla mačiem, kurā uzvarētājs kvalificēsies finālam. Otrā mačā, Lietuvas futbolisti uzņems Islandes komandu. 

Galvenais treneris paredz grūtu maču

Kaut arī mūsu puiši ir favorīti Baltijas kausa izcīņā, spēles nebūt nebūs vieglas, jo tikai sestdien tika aizvadītas pēdējās kārtas spēles Latvijas futbola Virslīgā un kā zināms, spēlētājiem pirmās 48 stundas ir ļoti svarīgas, lai atjaunotu spēkus. Tātad, izlases futbolistiem būs tikai trīs dienas, lai aizvadītu izlases treniņus, piestrādātu pie spēles taktikām un sakrātu spēkus gaidāmajām spēlēm. Uz žurnālistu jautājumu par gaidāmo spēli, valstsvienības galvenais treneris atzīst – spēle pret Igauņiem būs grūta, tāpēc no futbolistiem tiks gaidīta laba fiziskā sagatavotība. 

Laukuma segums Daugavas stadionā un izlases mērķi

Mūsu izlase sestdien aizvadīja pirmo sagatavošanās treniņu šim Baltijas kausam. Kazakevičs medijiem pauda, ka “Bija svarīgi noskaidrot Daugavas stadiona laukuma kvalitāti, jo tas ir aktuāls jautājums pat vasarā. Aizvadot treniņu un tas, ko redzēju – laukums ir labi sagatavots. Iespējams, kuru katru dienu varētu uzsnigt sniegs, kā arī pēc aizvadītajiem treniņiem laukuma kvalitāte varētu nedaudz ciest.” 

Par to, cik futbolisti varētu piedzīvot debiju izlases rindās, treneris runā izvairīgi. Lieli eksperimenti ar sastāvu, visticamāk, netiks veikti, jo viens no galvenajiem uzdevumiem ir uzvarēt šajā Baltijas kausā. Atgādinām ka iepriekšējā turnīrā triumfēja Igaunijas futbolisti, taču iepriekšējos četrus gadus par čempiontiem tika kronēta Latvijas izlase.